Wisła na wysokości Dęblina

/ 1 komentarzy / 2 zdjęć


Wisła na wysokości Dęblina jest rzeką o środkowym biegu,Wisła w tym miejscu jest bardzo szeroka jest to około 500m.Przy normalnym stanie wody nurt jest powolny,główny nurt znajduje się od strony Dęblina tam rzeka ma swoje główne koryto i jest najgłębsza,dno od tej strony jest głównie kamienisto-muliste co powoduje że można tu liczyć na ładnego szczupaka i bolenia łowiąc na spinning,łowcy białej ryby znajdą tu dla siebie dobre miejsca do połowu na spławik i grunt można tu liczyć na ładnego leszcza krąpia oraz płocie.
Niestety brzeg od strony Dęblina jest usiany sporą liczbą zaczepów co niestety daje się we znaki spinningistą bo traci się sporo przynęt głównie na kamieniach i gałęziach które co roku przynosi wysoka woda ale te straty często potrafi wynagrodzić duża ryba.
Spinningującym polecam spacer brzegiem od mostu samochodowego w stronę Stężycy,już przy samym moście można trafić niezłego sandacza a dalej za Miejskim domem kultury przy tzw. ,,schodkach" między drzewami bardzo ładnego szczupaka i bolenia,dalej trafimy na przelewy i wyspy oraz małe burty wzdłuż ktorych warto posłac woblera lub wąską wahadłówke co może zaowocować braniem ładnego bolenia.
Łowiąc na tym odcinku nie znajdziemy żadnych zatok i miejsc ze stojącą wodą więc pozostaje nam szukac miejsc z leniwym nurtem i wypatrywać miejsc przebywania drobnicy a gdy już takie namierzymy to wystarczy trochę szczęscia plus odpowiednia pora i możemy liczyć na ładne okazy.

Co do sprzętu na ten odcinek polecam kije długości 2.70 aby móc daleko posyłac nasze przynęty,kij o cw do ok 30-35g no i w miare mocna plecionka 0.15mm żeby nie tracić co chwile naszych przynęt na zaczepach o których wspominałem.Natomiast jeśli chodzi o wabiki to klasyka w pierwszej kolejności duży biały lub perłowy twister,smukła wahadłówka typu RAPA oraz obrotówki nr 3-4 typu comet oraz viper.Wisła na wysokości Dęblina opis łowiska:

Akwen: Rzeka Wisła: od ujścia Sanny - do ujścia Wieprza (obw. 1) »
GPS: N 51o 33' 47" E 21o 49' 31"
Położenie: Województwo: Lubelskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Lublin » (zobacz porozumienia Okręg PZW Lublin 2022r »)
Regulamin połowu:Wody PZW Okręgu LUBLIN do połowu konieczne posiadanie karty wędkarskiej.
Noclegi w pobliżu: Dęblin - meteor
Tagi łowiska: LUBELSKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Lublin

 

4
Oceń
(12 głosów)

Wisła na wysokości Dęblina mapa:- opinie i komentarze

pinochett102pinochett102
0
Wisła od ujścia Wieprza do ujścia Pilicy, a więc i w Dęblinie to woda Okręgu PZW Radom, a nie Lublin. (2015-04-20 13:54)

skomentuj ten artykuł