Wisła odcinek prawobrzeżny Antoniówka Świerżowska

/ 8 komentarzy / 2 zdjęć


Łowisko zapewnia wiele dogodnych miejsc wędkarskich głównie dla osób które lubią łapać na grunt lub spinning. Najbardziej łownymi miejscami są strefy głębokiej wody powstałych z góry jak i z dołu usypanych kamiennych główek, a także piaszczyste brzegi poniżej główek.

Na tym odcinku Wisły łapane są głównie duże leszcze a także certy i płocie które żerują zarówno dobrze w dzień jak i w nocy. Oprócz ryb spokojnego żeru w nocy można doczekać się brania sporego suma, szczupaka, sandacza lub bolenia.

Sprawdzonymi przynętami na tym odcinku rzeki są:
- białe robaki, pinka, czerwone robaki, atraktory o zapachu piernikowym, truskawkowym, cynamonowym na które szczególnie dobrze biorą leszcze, certy, płocie, krąpie, karasie
- duże rosówki(szczególnie sum w porach nocnych), żywczyki z uklejek i małych krąpi, wszelkeigo rodzaju blachy,koguty i gumy (szczupak,sandacz,boleń,sum,kleń).

Aby dojechać z Warszawy należy kierować się drogą na Puławy i w Maciejowicach skręcić w na Antoniówke po czym jechać aż do samej wsi. Przy końcu drugiego stawu skręcić w lewo i dojechać do przejazdu. Jest możliwość zaparkowania bardzo blisko rzeki. Najlepiej spytać się miejscowych o drogę jeśli nie wię się jak dojechać do wału przeciwpowodziowego.

Życzę miłego wędkowania :D:D

P.S Najbliższy sklep wędkarski znajduje się w Maciejowicach przy głównym rynku.Wisła odcinek prawobrzeżny Antoniówka Świerżowska opis łowiska:

Akwen: Rzeka Wisła: od ujścia Wieprza - do ujścia Pilicy (obw. 2) »
GPS: N 51o 40' 18" E 21o 30' 12"
Położenie: Województwo: Mazowieckie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Radom » (zobacz porozumienia Okręg PZW Radom 2023r »)
Noclegi w pobliżu: Łuczynów - meteor
Tagi łowiska: MAZOWIECKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Radom

 

3.9
Oceń
(19 głosów)

Wisła odcinek prawobrzeżny Antoniówka Świerżowska mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

MKwiatusz3KMKwiatusz3K
0
Racze tylko dodać od siebie że najlepsze miejsca są za płotem który przedziela beton aż do wody, więc trzeba przez niego skakać... Przed tym płotem też się da łowić ale jest trudno... Strasznie się wadzi po przez podwodną betonowa główkę... Ale ogólnie jest OK, polecam w sierpniu na sumka i sandacza... Poniżej kanału na samej Wiśle dobrze bierze brzana, sam złapałem okaz 3kg :) A jeszcze niżej we wsi Wilkowice jest spora główka na kilkadziesiąt metrów z której da się wygodnie łowić na grunt z równie dobrymi efektami... A i jeszcze dodam co do tej elektrowni to najlepiej jechać w tyg. bo spuszczają obecnie wtedy ciepłą wodę a i ludzi mniej, z tym że najlepiej być z samego nara skoro świt bo presja wędkarska jest bardzo duża i ciężko czasami się gdzieś wcisnąć... Pozdrawiam (2009-05-09 18:38)
GBHGBH
0
MKwiatusz3k chyba napisałeś komentarz do zupełnie innego łowiska :-) (2009-06-23 10:32)
mariomariomariomario
0
Racze tylko dodać od siebie że najlepsze miejsca są za płotem który przedziela beton aż do wody, więc trzeba przez niego skakać... Przed tym płotem też się da łowić ale jest trudno... Strasznie się wadzi po przez podwodną betonowa główkę... Ale ogólnie jest OK, polecam w sierpniu na sumka i sandacza... Poniżej kanału na samej Wiśle dobrze bierze brzana, sam złapałem okaz 3kg :) A jeszcze niżej we wsi Wilkowice jest spora główka na kilkadziesiąt metrów z której da się wygodnie łowić na grunt z równie dobrymi efektami... A i jeszcze dodam co do tej elektrowni to najlepiej jechać w tyg. bo spuszczają obecnie wtedy ciepłą wodę a i ludzi mniej, z tym że najlepiej być z samego nara skoro świt bo presja wędkarska jest bardzo duża i ciężko czasami się gdzieś wcisnąć... Pozdrawiam no raczej (2009-07-04 17:19)
MKwiatusz3KMKwiatusz3K
0
A no fakt, opis tyczy się Elektrowni i jej ciepłego kanału... Przynajmniej wiecie jak tam łowić... (2009-08-07 14:36)
dany21dany21
0
Za miesiąc będę próbował złowić naszego największego drapieżnika suma, warto się tam udać na noc i zapolować na tą rybkę?
(2011-05-31 13:35)
mirek788wmirek788w
0
wybieram się tam będe jechał od strony Siedlec, czy da się podjechać wmiare blisko wody .Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi z tym płotem betonowym.Na zdjęciach sat widziałem wiele główek .Można z nich łowić ? (2011-10-07 17:54)
coker14coker14
0
Mirek788w od strony siedlec da sie podjechac tak zeby samochod stał przy samej główce ale to zależy przy której...tam przed sama woda jest duzo takich ala wydm ze samochod trzeba zostawic i przejsc przez piach zeby sie dostac nad rzeke...to kwestia gora 50metrow. szczegolnie polecam 2 głowke na suma i szczupaka.chodza tam ładne okazy, no i oczywiscie leszczyk. pozdrawiam (2012-04-26 18:45)
hellboy12hellboy12
0
Opisujecie dwie strony Wisły a to nie to samo (2014-01-02 23:41)

skomentuj ten artykuł