Wisła w Warszawie - Zawady

/ 5 komentarzy / 3 zdjęć


Nawet w dużym mieście jakim jest Warszawa można znaleźć praktycznie dzikie miejsca do wędkowania. Jednym z nich jest Wisła w okolicach m. Zawady. Dojazd najprościej można opisać tak: kierujemy się na EC Siekierki a następnie objeżdżamy zakład od południa i kierujemy się w stronę wału wiślanego. Inny sposób to kierunek na pałac w Wilanowie - mijamy pałac w kierunku na Konstancin i na pierwszych światłach skręcamy w lewo. Jedziemy do końca asfaltowej drogi aż do rozwidlenia na którym skręcamy w lewo a potem w pierwszą utwardzoną drogę w prawo aż dojedziemy do samego wału wiślanego.

Nurt Wisły jest w tym miejscu dość wartki dlatego na pewno warto zaopatrzyć się w cięższe przynęty -kopyta. Plusem jest dość twarde i piaszczyste dno ,nieopodal znajduje się kopalnia piachu. W wielu miejscach są zatoczki ze zwalonymi konarami gdzie nurt zwalnia - dobre na gruntową zasiadkę. Ciekawie wygląda także ujście kanału doprowadzającego wodę do ciepłowni.Wisła w Warszawie - Zawady opis łowiska:

Akwen: Rzeka Wisła: od ujścia Pilicy - do ujścia Narwi (obw. 3) »
GPS: N 52o 11' 2" E 21o 6' 36"
Położenie: Województwo: Mazowieckie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Mazowiecki » (zobacz porozumienia Okręg PZW Mazowiecki 2023r »)
Noclegi w pobliżu: Warszawa - meteor
Tagi łowiska: MAZOWIECKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Mazowiecki

 

4
Oceń
(13 głosów)

Wisła w Warszawie - Zawady mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

marckmarck
0
znam te tereny - rzeczywiście dość ciekawe i jak na Warszawę mało popularne. Myślę, że można poszukać ( i znaleźć ) całkiem spore drapieżniki w tych rejonach.

Tylko jedna uwaga Rafał. Dojazd od Wilanowa, to na pierwszych światłach za pałacem w lewo ;) To tak, żeby nikt nie miał wątpliwości jak trafić ;) (2008-03-31 17:11)
RafalRafal
0
Tak :-) masz rację w lewo. Już poprawiłem w tekście. Kusi mnie kolejna wyprawa ale po drugiej strony Wisły - jak się wybiorę, opiszę jakie wrażenia. (2008-04-01 13:25)
u?ytkownik417u?ytkownik417
0
Witam.Wisła na wysokości Zawad jest mi znana,ale właśnie z przeciwległego brzegu.Jest tam dużo powalonych drzew i zakoli.Jest jednak i bardzo dużo zawad i zaczepów.Można tam złowić lesza płoć,jazia czy suma.Dojazd z Warszawy -Wałem Miedzeszyńskim/ok.8km. od zjazdu z Trasy Łazienkowskiej/.Zrobiłem tam kilka zdjęć,ale przepraszam-jestem początkującym internautom i nie wiem,czy uda mi się je przesłać.Pozdrawiam. (2008-04-23 20:51)
gologolo
0
siema , planuje sie tu wybrac ze szwagrem widze ze łowisko jest nawed fajne ryby ruwniez tylko niema kiedy mysle ze w te wakacje sie tam wybiezemy pozdrawiam wszystkich portalowych kolegow i zyce miłych połowów.. (2009-07-28 17:03)
lopeziaklopeziak
0
Ciekawe miejsce tylko szkoda że autem nie można blisko podjechać nieść klamoty 600 m nie ciekawie a jest może jakiś podjazd troszkę bliżej oczywiście osobówką nie terenówką :) (2014-06-12 17:36)

skomentuj ten artykuł