Wisła w Annapolu

/ 1 komentarzy / 2 zdjęć


Lewy brzeg: poniżej i powyżej mostu biegnie opaska równoległa do nurtu. Usypana jest w znacznej odległości od brzegu, z którym łączą ją liczne tamy poprzeczne. Dzięki takiej konfiguracji, każda wyższa woda zalewa powstałe klatki i stwarza znakomite łowiska.

Powyżej mostu opaska jest w kilku miejscach nieznacznie przerwana, również na tym odcinku poprzeczne tamy nawet przy niżówce zalane są wodą, więc przejście nimi jest niemożliwe. To dobre łowisko dla wędkarzy gruntowych, ale brzeg jest stromy. Poniżej mostu wszystkie tamy są wysokie i dobrze zachowane, więc łatwo dostępne dla wędkarzy. Poniżej tych umocnień rzekę dzieli piaszczysta wyspa. Pod lewy brzeg kieruje się niewielka i raczej płytka odnoga nurtu. W kilku miejscach przecięta jest starymi tamkami, za nimi jednak tworzą się niezłe głęboczki, a przy nieco wyższej wodzie znajdziemy tam rybne przelewy. Po trudnym dojściu do ostatniej, w szczątkowej postaci tamki, wędrówka brzegiem jest trudna i męcząca, gdyż sypki piach, zarośla, liczne wykroty i niezliczona ilość zaczepów .

Prawy brzeg nie jest jednolity. Poniżej mostu drogowego jeszcze płynie odnoga nurtu skierowana tu przez wielką piaszczystą wyspę, porośniętą wikliną. Odnogę kieruje do głównego nurtu bardzo długa tama, która przy nieco wyższej wodzie stanowi znakomity przelew. Przez następne kilkaset metrów brzeg nie jest dobrym łowiskiem, jedynie przy nieco wyższej wodzie warto przepatrzyć przynętą spinningową malutki port dla barek. Dalej Wisła odbija w lewo, zatem wewnętrzny zakręt staje się płytki i pozbawiony atrakcyjnych stanowisk wędkarskich. Powyżej mostu wzdłuż wsi Opoczka Mała dostęp do wody jest znakomity, ale przy niskim stanie rzeki łowiska trzeba szukać daleko powyżej, aż przy wsi Opoka Duża, tuż przy zakręcie rzeki. Wzdłuż tych wiosek bardzo długie tamy dochodzące aż do odległego nurtu tworzą atrakcyjne klatki, ale tylko podczas większej wody. Wzdłuż tego odcinka brzegu można wygodnie wędrować w górę rzeki.

Tuż przy zjeździe z drogi na Annopol znajdziemy na lewym brzegu łachę. To niewielkie i głębokie do dwóch metrów łowisko, gdzie można złowić karasie, niewielkie karpie, trafiają się również leszcze. Łowisko ma dostępne brzegi, wygodne również do rozbicia biwaku.

Metody lub techniki łowienia: picker, spinning, mucha.

Przejście na drugi brzeg: jest. Most drogowy z chodnikiem dla pieszych.Wisła w Annapolu opis łowiska:

Akwen: Rzeka Wisła: od ujścia Sanny - do ujścia Wieprza (obw. 1) »
GPS: N E
Położenie: Województwo: Lubelskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Lublin » (zobacz porozumienia Okręg PZW Lublin 2023r »)
Regulamin połowu:Wymiar ochronny ryby stanowi długość od początku głowy do najdalszego krańca płetwy ogonowej.
Obowiązują następujące wymiary ochronne ryb :
- boleń do 40 cm
- brzana karpacka do 20 cm
- brzanka do 20 cm
- brzana do 40 cm
- certa do 30 cm
- głowacica do 70 cm
- jaź do 25 cm
- jelec do 15 cm
- karp do 30 cm / nie dotyczy rzek/
- kleń do 25 cm
- lin do 25 cm
- lipień do 30 cm
- łosoś do 35 cm
Noclegi w pobliżu: meteor-turystyka.pl
Tagi łowiska: LUBELSKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Lublin

 

3
Oceń
(2 głosów)

Dołączone pliki (1)- opinie i komentarze

karp1969karp1969
0
Witam napiszcie szykuje się w 2012 roku tam ,dz  (2012-01-10 14:33)

skomentuj ten artykuł