Wisła - Zawady Wilanów

/ 4 komentarzy / 5 zdjęć


Odcinek Wisły w okolicach Wilanowa.

Łowisko położone wśród wiślanych plaż i z dużą ilością zatoczek, co sprzyja rodzinnemu wypoczynkowi i dlatego też proponuję udać się tam w tygodniu, ponieważ dość duża liczba plażowiczów znacznie utrudnia spokojne wędkowanie. (Choć wędrując wzdłuż brzegu, nawet wtedy znajdziemy spokojniejsze miejsce)

Jeśli znajdziemy się tam późnym popołudniem lub wieczorem, mamy dużą szansę na upolowanie okazałego suma lub sandacza. Znajduje się tutaj sporo ciekawych kamiennych, długich główek, przy których możemy liczyć na bolenie, a graniczące z główkami kamieniste rafy obdarzą nas ładnym kleniem.

Po rozmowie z bywającymi tu wędkarzami, wiem, że jest to ciekawe miejsce do nocnych zasiadek na sandacza (ponoć sporego ;-) )

Główną metodą jest tu spinning, ale i amatorzy gruntu (w szczególności Fedder"a) też znajdą dogodne miejsce do połowu białej ryby. (płocie, leszcze)

Głębokość jest trudna do ustalenia, ponieważ nie ustanie się zmienia. Raz mamy płyciznę, po której możemy brodzić, a innego dnia jest w tym miejscu np. 1,5m :-)

Na dnie znajduje się dość sporo zatopionych głazów i konarów drzew (co odczuwa się w pudełku z przynętami), lecz za każdą taką przeszkodą, możemy się spodziewać godnego przeciwnika.
W niewielkich zatoczkach w pobliżu główek, grasują spore stadka okoni, a i szczupak nie pogardzi takim miejscem.Wisła - Zawady Wilanów opis łowiska:

Akwen: Rzeka Wisła: od ujścia Pilicy - do ujścia Narwi (obw. 3) »
GPS: N 52o 9' 58" E 21o 8' 16"
Położenie: Województwo: Mazowieckie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Mazowiecki » (zobacz porozumienia Okręg PZW Mazowiecki 2023r »)
Noclegi w pobliżu: Konstancin-Jeziorna - meteor
Tagi łowiska: MAZOWIECKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Mazowiecki

 

4.7
Oceń
(15 głosów)

Wisła - Zawady Wilanów mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

gologolo
0
pojechal bym nad wisle ale narazie na stawach łowie , kolega byl nad wisłą i złowil szczupaka i okonka siema :P. (2009-06-03 20:09)
ppiioottrreekkppiioottrreekk
0
Złowiłem tam pięknego szczupaka 80cm.
(2010-01-03 13:21)
jajacajajaca
0

Opis na 5 starannie opracowany.

(2010-04-12 15:24)
MateuszR86MateuszR86
0
Na forum przydała by się opcja. "dodaj łowisko do obserwowanych", albo coś w tym stylu. Korzystając z wyszukiwarki łowisk znalazłem kilka ciekawych miejsc które wynotowuje sobie na wlepkach, ale ile można notować wszystko na karteczkach i podklejać na widoku ? Monitor wygląda już jak kwiatek :/ (2012-08-28 10:45)

skomentuj ten artykuł