Wygnańczyce jezioro Dąbie

/ 5 komentarzy

Jezioro Dąbie - jezioro położone na terenie gminy Wschowa, powiat wschowski, województwo lubuskie
Wygnańczyce
Żeremie bobrów

Pomiędzy dwoma miejscowościami Wygnańczyce a Starym Strączem, przy drodze wojewódzkiej nr 278 łączącej Wschowę ze Sławą, płynie kanał Lipiec. Przecina on drogę tuż za wiaduktem kolejowym, jadąc ze Wschowy. Po prawej stronie widać Jezioro Dąbie o powierzchni 13,56 ha, do którego ten kanał wpada, i dalej płynie w kierunku Jeziora Lgińsko. Podążając wspomnianą drogą, warto zatrzymać się przy owym kanale, ponieważ znajduje się tam żeremie bobrów. Przy odrobinie szczęścia może uda nam się dojrzeć ten chroniony gatunek gryzonia. Nie jest to takie proste, gdyż jest on aktywny nocą i o zmierzchu. Dlatego trudno go wypatrzeć w czasie dnia. Jednak jest to możliwe wcześnie rano. Żeremie to mieści się tuż przy drodze po lewej stronie, jadąc od Wschowy.

Wygnańczyce – wieś w Polsce położona w województwie lubuskim, w powiecie wschowskim, w gminie Wschowa. Wieś jest siedzibą sołectwa "Wygnańczyce" w którego skład wchodzi również miejscowość Pszczółkowo.

Wg danych na dzień 25 czerwca 2009 roku sołectwo zamieszkiwało 173 mieszkańców.

Tuż obok Wygnańczyc znajduje się baza wypoczynkowa hufca ZHP Lubin.

W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa leszczyńskiego.Wygnańczyce jezioro Dąbie opis łowiska:

Akwen: Jezioro Dąbie(Wygnańczyce) »
GPS: N 51o 48' 26" E 16o 18' 59"
Położenie: Województwo: Lubuskie » Powiat: Wschowa » Gmina: Wschowa
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Poznań » (zobacz porozumienia Okręg PZW Poznań 2023r »)
Regulamin połowu:regulamin jak na wodach PZW okręg Leszno
Noclegi w pobliżu: Wschowa - meteor
Tagi łowiska: LUBUSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Poznań

 

3
Oceń
(4 głosów)

Wygnańczyce jezioro Dąbie mapa:- opinie i komentarze

bobos1984bobos1984
0
Ja byłem w 2012r w Wygnańczycach kilka razy... Wyniki miałem różne... Czasami połowiłem troche rybek... Czasem wypad był słaby... Wszystko zależy od dnia... Występuja tam ładne karasie... Najwiekszy złowiony przezemnie miał ok. 2kg... Sa tam też liny chociaż oszałamiających okazów nie udało mi się złowić... raczej takie 25-35cm... Występują w tym jeziorze też płocie, lecz o ładną sztuke jest ciężko (nie wiem jak inni ale mi ładnych płoci udało sie złowić tylko kilkanaście sztuk)... Z opowiadań innych wędkarzy wiem, że występuje tam też szczupak... Ogólnie jeziorko warte polecenie... Pozdrawiam i być może do zobaczenia na rybach:) (2013-01-27 15:04)
JackArsJackArs
0
Witam. Dzisiaj byłem nad tym jeziorem i to co zobaczyłem to szok! Nie wiem za co się płaci te głupie dopłaty do karty jak nie można ryb łowić....Z jednej strony jeziora (od strony drogi głównej) jak już się przepcha przez chaszcze do kładki to 3 łódki zacumowane DOSŁOWNIE!!!! do kładki! Linkami stalowymi jakby były ze złota to na domiar tego z drugiej strony jeziora za plażą jedna kładka - 2 łódki...druga kładka-1 łódka również linkami stalowymi przycumowane do drzewa!!! i właściciel który mnie informuje,że to jego kładka....Po prostu brak słów....Za co te dopłaty???? Albo zrobią z tym porządek albo trzeba dymu jakiegoś narobić....NIE POLECAM!!!!! (2013-07-05 23:28)
WiesiulubirybyWiesiulubiryby
0
witam to nietylko uwas to spotyka sie prawie 70procentach na wsystkich jeziorach pozdrawiamserdecznie (2013-08-03 16:29)
bobos1984bobos1984
0
W tym roku nie bylem na tym jeziorze ani razu ale slyszalem ze jest ogolnie tragedia... kladki w oplakanym stanie... pozarastane... a i pomost przy harcerzach zdemolowany... panowie z kola nr 1 we wschowie... nie mozecie cos z tym zrobic?!!!!!!! (2013-12-19 15:29)
rom1205rom1205
0
Potwierdzam opinię kolegów, byłem 21-05-2016r szok! Dojścia żadnego, kilka kładek zablokowanych łódkami, do jeziora dojście zerowe, chyba tylko poduszkowcem. (2016-05-26 22:46)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy