Zaloguj się do konta

Wyrobisko Rogi

Wyrobisko Kożle ROGI o powierzchni około 6,86 hektara znajduje się w niedaleko wioski o tej samej nazwie co woda w gminie Kędzierzyn-Kożle.Woda opiekuje się koło PZW Kędzierzyn-Kożle AZOTY.Zbiornik o bardzo urozmaiconej lini brzegowej leżący pośród pól i łąk jedynie wioska leżąca nieopodal tętni życiem.Od strony byłego sadu woda porośnięta roślinnością wy nużoną jaką są grążele ostoja wielkich ryb jak karp, amur które znajdują tutaj schronienie jak i ogrom pożywienia w postaci ślimaków jak i innych żyjątek wodnych.

Pośród tychże grążeli warto spróbować łowić na przynęty pływające np. na skórkę od chleba – naprawdę miałem efekty.Akwen ten posiada również piękne wysepki z których łowienie ryb jak i przebywanie jest zabronione ponieważ są one ostoją ptactwa które zakłada tutaj właśnie swoje gniazda lęgowe.Co roku na mniejszej wysepce budują swe gniazda rybitwy których jest tutaj setki ponieważ zbiornik ROGI znajduje się niedaleko rzeki Odry około paręset metrów .Rybostan akwenu bardzo urozmaicony występuje karp,amur,leszcz,płoć, szczupak piękny lin trafi się również węgorz.

Przez ostatnie lata zmorą tej wody stał się sumik amerykański którego jest tutaj naprawdę dużo i bierze na wszystko –jak robaki,kukurydza a skończywszy na kulkach proteinowych zawitał tutaj z powodzią w 1997 roku-zbiornik był całkowicie zalany wodą.Akwen obficie zarybiany co roku karpiem,szczupakiem,linem itp.warto posiedzieć.Zabrania się podjeżdżania samochodami pod sam brzeg regulują to odpowiednie znaki. Głębokość bardzo zróżnicowana od miejsc głębokich do bardzo płytkich tak że ryba ma doskonałe warunki do życia jak i rozmnażania się.Miejscówki uwielbiane przez wędkarzy to okolice wspomnianych już grążeli oraz lewy brzeg od strony przystanku autobusowego .Dojechać można również autobusem z Kędzierzyna-Koźla linia nr 2 aż za szkołę przystanek na Aadanie. Sklep spożywczy w wiosce ROGI lub w Kędzierzynie-Koźlu. Akwen wędkarsko bardzo atrakcyjny można naprawdę wypocząć polecam wędkarzom.

Opis łowiska

Mapa

Jak było dziś na rybach?

Opinie (3)

darekgliwice

Łowisko bardzo fajne, dawno tam nie łowiłem , ale w tym roku muszę to nadrobić, za artykuł 5, szkoda ze łowisko zaśmieciło się byczkiem (ta ryba faktycznie doprowadza do szału ) [2011-01-11 21:43]

Bergix

Witam,czy coś się dzieje na Rogach? Jak brania w ostatnich dniach? [2011-04-15 21:22]

dobrywedkarz

19 czerwca złowiłem lina 25 cm. Poza tym krąpiki, leszczyki, krasnopiórki i jedna płotka, Ryby w rozmiarze 15-30 cm. Łowiłem na białe robaki i zanętę Jacka Leśniowolskiego Płoć Ochotka Czerwona. [2014-06-20 12:09]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej