Wyrobisko Zielona 1 - 2

/ 9 komentarzy / 5 zdjęć


Zbiornik jest obrośnięty wieloma gatunkami roślin, dużo nenufar. Jednak nie ma praktycznie roślin podwodnych takich jak moczarka kanadyjska, co w znacznym stopniu ułatwia połów białej ryby. Jest to dobra łowisko sandaczy, leszczy i płoci. Leszcze w tym stawie to tak naprawdę nie leszcze, ichtiolog stwierdził że to mieszanka karłowatych leszczy z krąpiami i płociami, rosną tam maksymalnie do 35cm, ale za to płocie są I klasy!!

W roku 2008 ze zbiornika dolnego spuszczono całkowicie wodę w celu naprawy wału, a co za tym idzie całą rybę z dolnego przerzucono do górnego(tego większego) było tam 2,8 tony ryb(po odliczeniu ryb wziętych przez związek i tych ryb które nie przeżyły) były tam sumy, duuużo leszczy, ładne karasie i liny, oraz bolenie!! Później zarybiono dolny staw 700kg lina i 400kg karpia. Staw generalnie polecam początkującym, którzy chcą się nacieszyć braniami leszczy. Dojazd jest bardzo dobry zwłaszcza na staw dolny.

Jak chodzi o łódki to nie jestem w 100% pewny, ale można je wypożyczyć (patrz na zdjęcie z google earth) na wschodzie, gdzie rzeka wpływa jest taka zatoczka. Najlepsze miejsce to chyba te pod płotem przy wale(najgłębsze miejsce). Jeżeli coś ominąłem to dopiszcie w komentarzach.
Pozdrawiam... Połamania kija!!Wyrobisko Zielona 1 - 2 opis łowiska:

Akwen: Staw Zielona 1-2 »
GPS: N 50o 32' 37" E 18o 58' 42"
Położenie: Województwo: Śląskie » Powiat: Tarnogórski » Gmina: Kalety
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Częstochowa » (zobacz porozumienia Okręg PZW Częstochowa 2023r »)
Regulamin połowu:taki jak pzw
Noclegi w pobliżu: Nowe Chechło - meteor
Tagi łowiska: ŚLĄSKIE STAWY, STAWY Okręg PZW Częstochowa

 

4.4
Oceń
(27 głosów)

Wyrobisko Zielona 1 - 2 mapa:- opinie i komentarze

irekmiotekirekmiotek
0
Naprawdę fajne łowisko ,ale miejsca do parkowania nie znajdziecie, parkując przy wąskiej drodze narazicie się na porysowanie samochodu a wjeżdżając do lasu na mandat . Gminie kalety tak naprawdę zwisa czy ktoś tam łowi czy nie , najlepiej jakby nikt nie przyjeżdżał nie było by kłopotu . A jakimś parkingu to można pomażyć !. (2009-06-16 17:17)
irekmiotekirekmiotek
0
Niestety - łódki ni ma gdzie wypożyczyć - chyba że od miejscowych .Pozdrawiam (2009-06-16 17:24)
u?ytkownik15226u?ytkownik15226
0
nawet mógłby ktoś pomyśleć choćby o płatnym parkingu.Dokładnie rzecz biorąc sama gmina.Przecież to byłby dla nich dochód.ale to już tak w tym naszym kraju jest,po co sobie sprawiać kłopot,prawda? (2009-06-25 22:35)
zigizigi
0
Opis łowisk dobry brak tu jedynie średniej głębokości łowienia tj. Zielona staw dolny 2,2m i górny zbiornik 3m przy niewielkiej odległości od wału głównego a pozostała część akwenu górnego nie przekracza 1,2m dominującą rybom w tym akwenie jest leszcz 20 cm ale zdażają się sztuki 70cm ale to już po dłuższym karmieniu a i inne gatunki ryb też można połowić z powodzeniem. W latach 80 było to łowisko wspaniałych szczupaków ale to już historia ale i teraz można złapać wspaniały okaz. Dziękuje TOBIE za opis tego łowiska bo ja na tych stawach łapię ryby ponad 40lat jestem z Zielonej ale przebywam tam bardzo mało jak czs pozwoli. (2009-07-09 10:11)
ModyCHOWModyCHOW
0
To moje ulubione łowisko, mimo tego, iż idzie tam złapać tam głównie leszcza. Problematyczny jest dojazd do większego zbiornika. Z jednej strony musimy zostawiać auto pod ośrodkiem wypoczynkowym pod wałem, ponieważ nie ma możliwości wjechania dalej. Z drugiej strony czekają nas naprawdę spore dziury. parkujemy na "drodze", przy jednym z trzech ładnych dojść do łowisk. Zazwyczaj jest natłok wędkarzy i trzeba czasami mieć szczęście, żeby znaleść dobre stanowisko. Co do ryb jest ich tam sporo. Nieraz widziałem szczupaki łapane tam na spining, czy żywca, suma złapanego z łodzi (na żywca). Z ryb spokojnego żeru nie spotkałem jeszcze nikogo, kto miałby coś innego prócz leszcze 15-25cm. Samemu pod wieczór udało mi się złowić dwa leszcze po 50cm i są to moje największe ryby na tym łowisku. Jednak miejsce naprawdę ładne, sympatyczne, spokojne. Do odpoczynku w sam raz (2009-08-11 09:19)
perszingperszing
0
Witam kolegów po fachu,chciałem się zapytać czy coś bierze na Zielonej i jak tam z zarybieniem w tym roku (2010-05-01 12:21)
andmax2andmax2
0
Witam chciałbym odswieżyc temat,Jak dzisiaj przedstawia sie sytuacja na Zielonej co z rybami i,t,p, Za wszelkie info z góry dzieki (2016-08-13 07:33)
AskanAskan
+1
Kolego,te zbiorniki to nie wyrobisko tylko małe zbiorniki zaporowe na rzece Małej Panwi.Meandruje ona w polach i nie przepływa przez większe miasta wpadając do następnego zbiornika zaporowego TURAWA a póżniej wpada do Odry.Miałem tam przed laty trzy łódki z czego jedną mam obecnie na Pogorii I.Fajne zbiorniki a jak ktoś pozna jego brzegi i boczne dróżki dojazdowe to nocki są w jego zasięgu bez użerania się ze Strażą Leśną.Polecam.Pozdro (2016-08-13 11:08)
andmax2andmax2
0
Askan wielkie dzięki. (2016-08-14 07:20)

skomentuj ten artykuł