Wyrobisko Dziećkowice

/ 8 komentarzy / 2 zdjęć


Gospodarzem zbiornika jest Koło Lędziny. Przystań wędkarska z łodziami otwarta jest od wczesnej wiosny do późnej jesieni przez całą dobę. Poniżej przedstawiamy regulamin zbiornika, a także cennik i regulamin korzystania z łodzi na naszej rybaczówce. Przedstawiamy również w tabelce wykaz zawodów jakie zostały zgłoszone do rozgrywania z łodzi na zbiorniku, a także zadeklarowaną przez zainteresowanych organizatorów ilość zarezerwowanych łodzi. Zainteresowane organizacją zawodów Zarządy Kół prosimy o zgłaszanie chęci ich organizowania wraz z podaniem daty, godziny rozpoczęcia, przewidywanego czasu trwania, oraz przybliżonej liczby rejestracji łodzi. Zgłoszenia prosimy kierować listownie, lub pocztą elektroniczną na adres Koła. W przypadku kilku zgłoszeń na jeden termin łodzie zostaną zarezerwowane temu organizatorowi, którego zgłoszenie nadeszło wcześniej.
Pierwszeństwo w rezerwacji mają Zarządy Okręgów PZW.
UWAGA! Wędkowanie z brzegu dozwolone jest na odcinkach brzegowych zgodnie z załączoną mapą zbiornika.

Zezwolenia na wędkowanie od strony rzeki Pszemszy dostępne są na Przystani Wędkarskiej. Można śmiało powiedzieć, że Dziećkowice to jeden ze "sztandarowych" zbiorników naszego województwa. Czysta - pompowana ze Skawy i Soły - woda, wielkość zbiornika oraz jego rybostan i położenie w niewielkiej odległości od aglomeracji Katowic, to główne atuty tej wędkarsko bardzo atrakcyjnej wody. Rybostan Dziećkowic to praktycznie wszystkie występujące w polskich wodach gatunki ryb jeziorowych ze szczupakiem, sandaczem, karpiem, płocią i amurem na czele, ale i ryby typowo rzeczne takie jak kleń czy jelec. Trudno w chwili obecnej polecać konkretne miejsca na zbiorniku, dające możliwość złowienia danego gatunku ryb. Nie ma problemów ze złowieniem płoci, leszczy, karpi. Nie powinno być także kłopotu ze złowieniem dorodnych szczupaków sandaczy a nawet suma.

Najogólniej rzecz biorąc, podstawą sukcesu jest znalezienie wszelkiego rodzaju wypłyceń. Teren zalanej wyspy (głębokość ok. 4,5 m), wypłycenia na brzegu wschodnim, okolice rybaczówki to najlepsze miejsca połowu szczupaków, karpi, leszczy, dużych okoni. Sandacze coraz częściej łowione są w najgłębszej części zbiornika od strony ?Gamrotu?a także wzdłuż całego brzegu od strony wschodniej ( Przemszy). Wędkarze łowiący z brzegu mogą liczyć na sukces łowiąc w bezpośredniej jego okolicy, nie ma sensu wyrzucanie przynęty byle dalej.
Wędkujący z łodzi natomiast- poznawszy zbiornik - znacznie zwiększają swoje szanse na naprawdę "grube" dziećkowickie ryby. Polecam więc łodzie wypożyczane w rybaczówce.
Zbiornik Dziećkowice jest zbiornikiem intensywnie zarybianym szczególnie karpiem i rybą drapieżną ( szczupak, sandacz, sum).Wyrobisko Dziećkowice opis łowiska:

Akwen: Zbiornik Dziećkowice »
GPS: N 50o 8' 0" E 19o 13' 56"
Położenie: Województwo: Śląskie » Powiat: Bieruńsko-Lędziński » Gmina: Imielin
Właściciel: Łowisko specjalne
Regulamin połowu:Regulamin Zbiornika Dziećkowice
I Na zbiorniku zabrania się :

1. Kąpieli w zbiorniku,
2. Wstępu na narzuty kamienne i betonowe ubezpieczenia zapór zbiornika,
3. Chodzenia po odpowietrznej stronie skarpy czołowej i bocznej zbiornika,
4. Wstępu na koronę zapory czołowej i zapory bocznej (strona południowa oraz północno-wschodnia) zbiornika,
5. Mycia samochodów, dokonywania czynności obsługowych i naprawczych oraz innych działań mogących mieć wpływ na zanieczyszczenie lub skażenia wody w zbiorniku i przyległym mu terenie,
6. Niszczenia urządzeń hydrologicznych mających wpływ na prawidłową eksploatację zbiornika tj. repery, piezometry, armatura wodna,
7. Używania sprzętu pływającego wyposażonego w silnik spalinowy za wyjątkiem służb patrolowych Policji oraz upoważnionych przez P.U.W HKW Sp. Z.o.o.,
8. Palenia ognisk nad zbiornikiem,
9. Biwakowania na zbiorniku i terenie przyległym (z wyjątkiem używania tzw. budek wędkarskich),
10. Śmiecenia oraz zanieczyszczania zbiornika wraz z przyległym terenem.

II Wędkowanie na zbiorniku dozwolone jest przy zachowaniu poniższych zasad :

- obowiązuje całkowity zakaz stosowania zanęt wędkarskich poza stosowaniem zanęt wędkarskich składających się z ziaren zbóż np. pszenica, kukurydza, jęczmień, pęczak w ilości do 2 kg dziennie na wędkarza,
- zakazuje się stosowania zanęt wędkarskich sypkich nie zależnie od ich składu oraz sporządzonych z pieczywa,
- zakaz wędkowania z brzegu w rejonie korony zapory czołowej oraz umocnień brzegowych (narzutki kamienne, płyta betonowa). Na zaporze bocznej (strona południowa oraz północno-wschodnia zbiornika) obowiązuje ograniczony dostęp do wędkowania, tylko na podstawie pisemnego zezwolenia,
- zakaz wędkowania z łodzi w wyznaczonych rejonach :

-> ujęć wodnych,
-> zasilania zbiornika w wodę z rzeki Soły w odległości mniejszej niż 100m,
-> portu klubu żeglarskiego Yaht Club OPTY,
- wypływanie i cumowanie łodzi wędkarskich tylko z przystani wędkarskiej i portu klubu żeglarskiego Yaht Club OPTY,
- zakaz używania na stanowiskach wędkarskich zniczy i świec,
- utrzymanie porządku w rejonie stanowiska wędkarskiego,
- zakaz wywożenia sprzętem pływającym zanęt i przynęt oraz stosowania pontonów do połowu ryb,
- pozostałe sprawy związane z wędkowaniem reguluje Regulamin amatorskiego połowu ryb PZW.

OBOWIĄZUJE OD 01.04.2006

Noclegi w pobliżu: Jaworzno - meteor
Tagi łowiska: ŚLĄSKIE ZALEWY

 

4.2
Oceń
(23 głosów)

Wyrobisko Dziećkowice mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

dziadek2dziadek2
0
kiedyś tam łowiłem to już chyba z 10 lat temu jeszcze jak wolno było łowić od rzeki Przemszy zaraz za betonami tam jeszcze można było po wędkować . A jak wprowadzili zakaz to już na prawdę koło przytani jacht klubu to tragedia w ciepłe dni pływają 2-5 m od brzegu WYTRAWNI ŻEGLARZE a na przeciwnym brzegu był spokój cisza i to co większość potrzebuje a nie wywracających się na deskach MGR> to jest materiał do programu arte śmiechu w ciągu godz 15 prób usiłowania utrzymania RÓWNOWAGI ubaw na całego nic więcej .Jeżeli chodzi o rybostan to może na papieże kolega był 15 razy i jak mówił ANI BRANIA . okolica ładna za dużo zakazów jak na taki teren (linia brzegowa do  wędkowania)a jeszcze jedna uwaga co przekazał kolega NADGORLIWA STRAŻ MIEJSKA i brak dogodnego dojazdu nad wodę choćby na 50m trzeba dżwigać wszystko  bo daleko do wody   (2010-02-17 10:57)
kriskgkriskg
0
Sorry, a gdzie jest ta mapka - załącznik o której piszesz?
(2010-02-18 08:35)
dziadek2dziadek2
0
dziś byłem na przystani głucho wszędzie  i cicho brak takowej mapki co pisałeś w art chyba że ta mapka ogólna w/g ciebie to mapka zbiornika a w art zaznaczyłeś Uwaga::UWAGA! Wędkowanie z brzegu dozwolone jest na odcinkach brzegowych zgodnie z załączoną mapą zbiornika. (2010-02-18 19:58)
GucakGucak
0
W tym roku zębaty wyjątkowo odmawia całkowicie współpracy. Tylko masa małych okoni i niewymiarowych szczupaczków...
(2011-10-31 22:57)
czarny13czarny13
0
a ja bylem dzisiaj zobaczyc ze spiningiem ale dziećki juz skute cienkim lodem (2011-12-25 12:49)
AchixAchix
0
własnie wrucilem z dwu-dniowego pobytu i mi sie tam podoba:)jedyny minus to to ze zbyt dużo jest kąpielowiczów i wciagu dnia lepiej wedki schoac ale za to nocki były udane podchodziły dosc spore leszcze i sandacz (2012-08-16 19:16)
respektrespekt
0
panowie ja jestem miejscowy powiem takk w 2007/08 roku w nocy sie nie myslalo o spaniu na dzien dzisiejszy jest to najgorszy zbiornik na slasku hujem smierdzie naprawde w dzien zapomnijcie o jakim kolwiek braniu chyba ze z przypadku ja tam jezdze tylko w pazdzierniku na zarybienia bo wpuszczaja duzo karpia i jak sie rozejdzie bierze wszedzie a tak nie ma po co jechac chyba ze puszki pozbierac pozdrawiam (2013-04-04 19:48)
u?ytkownik123896u?ytkownik123896
0
Do:pisiu104 Gorolu złapałeś rybę a narzekasz;-) (2013-04-20 14:03)

skomentuj ten artykuł