Wyrobisko Kobylice

/ 2 komentarzy

Akwen Kobylice wyrobisko pożwirowe o powierzchni około 11,54 hektara w gminie Cisek województwo opolskie.Woda ta znajduje się obok wioski o tej samej nazwie KOBYLICE.Opiekunem wody jest koło PZW Cisek.Zbiornik leży niedaleko Kędzierzyna – Kożla około 6 km.Akwen bardzo trudny wędkarsko z racji swojej głębokości oraz ukształtowania dna są tutaj doły np. 8 metrowe aby po paru metrach wyjśc na 2,5 metra albo jeszcze płyciej.Woda bardzo czysta prawie przezroczysta zarastająca jednak gdzie niegdzie moczarką kanadyjską.Od trzech stron okalana polami i łakami przyrodniczo bardzo piękna natomiast od strony południowo- zachodniej granicząca prawie z drogą która biegnie w kierunku Kędzierzyna-Kożla.

Jeszcze do niedawna czynna była tutaj żwirownia gdzie wybierany był piach oraz żwir.Rybostan bardzo bogaty występują karp,lin,leszcz,szczupak,płoc oraz przede wszystkim duży sandacz który ma tutaj doskonałe warunki do rozrodu.Łowi się również dużo szczupaka na żywego karasia lub płoteczkę.Pośrodku wody znajduje się tarlisko oznaczone tablicą gdzie łowienie jest zabronione.Pod samą wode można podjechac samochodem co jest bardzo wygodne dla wędkarzy.Osobiście na akwenie tym łowię karpia oraz sandacza- dominująca ryba jest chyba jednak karp ponieważ koło CISEK corocznie zarybia tą rybą.

Akwen w 2009 roku został połaczony ponieważ wcześniej składał się z części starej i nowej na tej drugiej trwały jeszcze prace urobkowe.Bardziej rybna była częśc stara co wyrównało się po wspomnianym połączeniu. Aby zaopatrzec się w podstawowe artykuły spożywcze należy udac się do wioski KOBYLICE gdzie znajduje się dobrze zaopatrzony sklep.Natomiast po akcesoria wędkarskie niestety do Kędzierzyna-Kożla.Zbiornik oddalony od zgiełku miejskiego gdzie można naprawde odpocząc –wszystkim polecam.Wyrobisko Kobylice opis łowiska:

Akwen: Jezioro Kobylice II(Żwirownia) »
GPS: N 50o 18' 60" E 18o 10' 6"
Położenie: Województwo: Opolskie » Powiat: Kędzierzyńsko-Kozielski » Gmina: Cisek
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Opole » (zobacz porozumienia Okręg PZW Opole 2023r »)
Regulamin połowu:Obowiązuje regulamin PZW
Noclegi w pobliżu: Kędzierzyn-Koźle - meteor
Tagi łowiska: OPOLSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Opole

 

3.4
Oceń
(8 głosów)

Wyrobisko Kobylice mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

marb_2005marb_2005
0
Jeżeli chodzi o zakup akcesorii,lub o przynęt polecam sklep U ARTURA .Dosłownie rzut przysłowiowym beretem.Na prawdę nikt nie wyjdzie z tego sklepu nie zadowolony.
Ale miało być o wodzie.....woda piękna,rybna......ale zawsze musi być jakiś haczyk
.... W moim przypadku byli to tzw.tubylcy.... cała masa,awantur,że ktoś tam pływa łodzią itp,itd
(2011-05-22 02:00)
floszczanfloszczan
0
lowisko kapa do bani cala noc i ani jednego brania dno fatalne raz 1,5m za chwile skarpa 11m itak na zmiane.odradzam!!! (2012-05-27 23:58)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy