Zaloguj się do konta

Wyspa Pucka

Wyspa Pucka jest łowiskiem dość znanym w wędkarskim światku mieszkańców szczecina i okolic. Odbywają się tam często zawody wędkarskie różnych kół. Łowisko, o którym piszę znajduje się pomiędzy ul. Autostrada Poznańska wzdłuż prawego brzegu Odry (na mapie ul. Dobrej Nadziei, choć trudno to nazwać ulicą, bo jest to po prostu wyjeżdżona droga polna) do ul. Wyspiarzy. Dominującą rybą jest tam Leszcz, Płoć, Krąp, a z drapieżników Szczupak. Czasem trafić można Suma, a to ze względu sąsiedztwa po przeciwnej stronie kanału ujściowego elektrociepłowni.

Brzeg jest uregulowany, kamienisty. Zarośnięty jednak Wierzbą, Łoziną, Olszyną. W wodzie przybrzeżnej rosną sporadycznie rzadkie Trzciny i Nenufary. Wzdłuż brzegu ciągnie się wał przeciwpowodziowy. Głębokość łowiska jest zróżnicowana, a to ze względu na tor wodny, którym najczęściej pływają barki i waha się od 1m (występujące gdzieniegdzie łachy piachu) do kilku metrów. Jednak średnia głębokość to ok. 4m, licząc, że łowimy z brzegu. Metody połowu, zanęty czy przynęty dowolne tak, jak to przy białorybie. Spławik, grunt – drgająca szczytówka czy odległościówka itp., co kto woli.

Zawody również odbywają się różnymi metodami. W zależności od organizatora koła. Przyznam, że nie spotkałem tam zawodów spinningowych. Często jednak wędkarze chadzają ze spinningiem w poszukiwaniu Szczupaka, czy Okonia. Dno jak to w Odrze usłane muszlami skorupiaków, co jest przyczyną częstych ucięć przyponów przy metodzie gruntowej. Uciąg wody dość spory. Obszar łowiska dość spory i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Na zdjęciach widok z brzegu i mostu kolejowego. Od strony ul. Autostrada Poznańska zrobione wczoraj, więc zimowe.

Opis łowiska

 • Akwen: Rzeka Odra: od Gryfina - do J. Dąbie (obw. 5)
 • GPS: N 53o 23' 16" E 14o 33' 17"
 • Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie
 • Właściciel: Okręgi / Woda PZW Okręg PZW Szczecin (zobacz porozumienia Okręg PZW Szczecin 2023r »)
 • Ryby: Boleń» Płoć» Szczupak»
 • Regulamin: Na wodach Okręgu PZW w Szczecinie obowiązuje Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb. Ponadto wprowadzono dodatkowe zabiegi ochronne zamieszczone poniżej:
  1. Na wodach użytkowanych przez Okręg PZW Szczecin zgodnie z regulaminem APR obowiązuje okres ochronny dla :
  o szczupaka od 1 stycznia do 30 kwietnia
  o sandacz od 1 stycznia do 31 maja
  2. Na wodach Okręgu Szczecińskiego
  o płoć 15 cm. , okoń 17 cm., pstrąg potokowy 35 cm.
  o limit ilościowy:
  - pstrąg potokowy 2 szt.+ 1 lipień
  - lipień 2 szt + 1 pstrąg potokowy
  Podstawa: Uchwała ZO Nr 20/07r.
  o stały zakaz spinningowania na rzece Świniec w okresie od 01.01. do 30.04. każdego roku.
  Podstawa : Uchwała Plenum ZO Nr 29/99 oraz Nr 28/99r.
  o zakaz połowu szczupaka na jeziorze Łabuń gm. Resko w okresie od 01.12.do 30.04.każdego roku na podstawie Uchwały ZO Nr 22/02.
  3. Uwaga : W obwodzie rybackim rzeki Odry nr 5 wprowadza się dodatkowo ograniczenia w wędkowaniu, zmierzające do ograniczenia połowu metodą tzw. „SZARPAKA”
  4. Zakaz dociążania zestawu spinningowego dodatkowym obciążeniem powyżej 20 g /cały rok/.
  5. Zakaz spinningowania w okresie od 01.12. do 30.04. /każdego roku / na Wyznaczonych obszarach:
  a/ Odra Zachodnia – od Wyspy Zielonej do granicy obwody na Trasie Zamkowej.
  b/ Kanał Parnicki w granicach obwodu.
  c/ Odra Zachodnia – od ujścia Kanału Leśnego /Odyniec/ i Kanału Kurowskiego do linii wysokiego napięcia w odległości o k. 300m. poniżej mostu drogowo- kolejowego przy Dziewokliczu.
  d/ Odra Zachodnia – od mostu na Autostradzie Berlin-Szczecin do śluzu Kanału Żeglińskiego przekop na wysokości Siadło Dolne.
  e/ Odra Wschodnia i Cegielnika – od mostu Cłowego do mostu kolejowego w Podjuchach.
  Podstawa : Uchwała Nr 67/07r. z dnia 10.09.07r.
  6. Zakaz wędkowania z łodzi w jeziorach:
  – Węgorzyno

Mapa

Jak było dziś na rybach?

Opinie (5)

swiezy

... dziwie się że ktoś zagłosował na kolegę dając 1 punkt ode mnie oczywiście pięć gwiazdeczek . Trzeba promować i zachęcać ludzi którzy mają coś do powiedzenie a tym bardziej o naszych łowiskach , każda informacja jest potrzebna . W ten sposób tworzymy naszą bazę danych o łowiskach pozdrawiam . Wodą cześć . ..... [2009-02-24 22:04]

użytkownik

zgadzam się z tobą swiezy , czasami mi sie zdaje że ktoś specjalnie daje małe punkty , nie wiem dlaczego , przed chwilka czytałem artykuł o panu profesorze Relidze i tez znalazł się ktoś i wysilił się z ocena jednej gwiazdki , nie wiem czy przeczytał i zrozumiał ten artykuł , ale bardzo mnie to oburzyło, moim zdaniem mógł się wogóle nie wychylać , tylko krzywdzi w ten sposób kolegę wędkarza, trudno chyba tak juz musi być [2009-02-25 18:12]

Mirasso

chcialem sie dowiedziec jak tam sa rozgrywane zawody wedkarskie splawikowe roznych kol ? bylem tam ze 3 razy w kwietniu roku bierzącego 2009 i prad jest naprawde duzy i jak zarzucisz zestaw na lewa strone to po doslownie chwili plynie z nurtem na prawo naprawde dosyc szybko. nie mowiac o tym ze przeplywa tam duzo dziwnej roslinnosci ktore zanurzaja zestaw.fakt ze zlowilem tam kilka fajnych ploci ale brania raczej byly dosc pasywne i wygladaly jakby jakas roslinnosc podwodna sie zaczepila.za opis lowiska 5 gwiazd.pozdr. [2009-06-04 05:29]

Ryszard0716

odp Mirassowielokrotnie brałem udział w zawodach na tym łowisku i wiem że siła prądu jest bardzo różna , zależy od kierunku wiatru poziomu wody ( cofka ) zdarzyło mi się łapać kiedy woda płynęła w górę rzekiPozdrawiam ryszard0716 [2011-04-28 11:20]

Lucasix

Powiem tyle... Łapałem tam przez jakieś pół roku, ale bez żadnego szału... Mnóstwo małych okonków, płotek i nic więcej. Poza tym mnóstwo zaczepów. Jakoś to łowisko to mnie nie przemawia. Może też inni mają swoje metody i sposoby, ale ja zraziłem się do tego miejsca. Dużo bardziej wolę połowić Regalicy, gdzie ryb wydaje się być więcej... [2012-02-12 10:51]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej