Zalew Joachimów - Ziemiary

/ 15 komentarzy / 3 zdjęć


Dużym i ciekawym łowiskiem w okolicach Sochaczewa jest zbiornik wodny Joachimów - Ziemiary w miejscowości Ziemiary. Jest to dość młody zbiornik retencyjny utworzony przy rzece Rawce w okolicach miejscowości Bolimów. Jadąc drogą nr 705 z Sochaczewa do Skierniewic w miejscowości Bolimów przed mostem na Rawce skręcamy w lewo i za 30 metrów w prawo i jeszcze raz w prawo kierując się na Joachimów – Mogiły. Dalej dojazd jest oznakowany tablicami kierunkowymi „zbiornik wodny”
Jest to płytki zbiornik 2-2,5m zamieszkały głównie przez okonie, szczupaki, płocie i krąpie (to wiem bo złowiłem) ale podobno są jeszcze karpie, leszcze, sandacze i sumy ale to już z opowieści :) Ze względu na moje zamiłowanie do Jazia i Klenia rzadko odwiedzam ten zbiornik ale polecam go na otwarcie sezonu szczupakowego, można wtedy naprawdę się nałowić. Głównie trafiają się „ogony” ale czasami zawiesi się jakaś 70-tka. Jeśli chodzi o przynęty to ze względu na dość dużą ilość roślinności wodnej polecam przynęty gumowe z główkami antyzaczepowymi ale równie chętnie szczupaki wychodziły do wirówek nr 3,4 prowadzonych w pół wody.
Polecam również to łowisko wędkarzom podlodowym.
Łowię na nim dopiero trzeci sezon ale nie udało mi się chyba wyjąć spod lodu okonia mniejszego niż 20cm. Co prawda zawsze długo czekam na branie ale jak weźmie to już coś ładniejszego. W okresie wakacyjnym nad zbiornikiem otwarta jest mała karczma w której można zjeść coś z grila i popić czymś zimnym najlepiej z pianką. Jest boisko do piłki siatkowej , pole do paintballa oraz możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego.
UWAGA: wędkowanie ze sprzętu pływającego jest zabronione, częste kontrole Straży Rybackiej

Szczerze polecam!Zalew Joachimów - Ziemiary opis łowiska:

Akwen: -
GPS: N 52o 3' 24" E 20o 12' 22"
Położenie:
Właściciel:
Regulamin połowu:Zakaz połowu ze sprzętu pływającego

Okresowy zakaz wstępu na nowo usypane groble
Noclegi w pobliżu: Nieborów - meteor
Tagi łowiska:

 

3.7
Oceń
(18 głosów)

Zalew Joachimów - Ziemiary mapa:- opinie i komentarze

radek_skretaradek_skreta
0
Kiedyś było tam szczupaka 2-3 lata temu ale i było też sporo wędkarzy którzy nic innego nie łowili oprócz zębacza. Brali wszystkie ( nawet nie wymiarowe ). Teraz jest ciężko o niego na tym zbiorniku. Ale są i inne ładne ryby - poleam.POZDROWIENIA (2009-01-04 12:34)
Skowron20Skowron20
0
Znajomy Mi powiedział o tym zbiorniku w tamtym roku na początku zimy więc niezdążyłem połowić na spławiczek:( ale w tym roku będę tam częstym gościem:) a wiecie panowie może czy warto tam na noc jechać??:) POZDRAWIAM:) (2009-03-10 22:23)
Marfii1984Marfii1984
0

Witam

Polecam zbiornik wiosną i jesienią. W lato nie mam za bardzo czasu na ten zbiorniczek bo wybieram dalsze miejsca i rzeki, ale na wiosnę i jesienią pięknie łowiło się na spinnig a także na delikatny spławiczek. Zmorą są nieraz tylko żywczykarze (nie wszyscy oczywiście). Zdarzają się tacy którzy we dwóch mają zarzucone 6 wędek i zabierają do wora nawet takie po trzydzieści parę centów szupaczki. Ja rozumiem wszystko ale po coś sa ustalone wymiary ochronne, a dzięki nim za pare lat nie będzie już miało co brać. A kontroli nad tym wszystkim nie widać ?!?!

Pozdrawiam

(2010-07-27 08:30)
kris2207kris2207
0

Mam pytanie odnośnie zbiornika ,,ziemiary"

Z informacji portalu wynika , ze jednym z dominujacych gatunków ryb jest tam karp .

Ja osobiscie byłem juz tam kilkanascie razy w ostatnich 3 latach i nie złapałem ani nie widzałem ,zeby ktokolwiek tam złapał karpia ..... Wiec mam pytanie czy tam był wpuszczany karp ?

(2011-01-04 11:55)
AdrianSzczepanAdrianSzczepan
0
był wpuszczany karp,ale już coraz mniej go widać.
(2011-11-05 09:11)
szogun1szogun1
0
Dzis zostal wpuszczony karas srebrzysty niewiem  czy mam sie smiac czy plakac z tego powodu! I tak wylapia go dziadki jak stalo to sie z zeszlorocznym karpiem i tego rocznym leszczem. Dziwi mnie to ze nie robia okresowego zakazu lapania. W tym przypadku rownierz podrywka bo jest sezona zywcowy i puki odplyna od brzego duuuzo juz ich zostanie wylapanych na podrywke(to sa moje przypuszczenia) Ciekaw jestem czy skonczy sie ta presja na szczupaki przez to ze beda mialy teraz sporo jedzenia czy jeszcze bardziej zwiekszy sie liczba bran i tak go juz w tym roku wystarczajaco przetszebili. Niewiem jak duza ilosc duzych szczupakow dozyje tarla:( (2011-11-08 19:35)
brim130brim130
0
Witam, powiem jedno ze ten zalew zostal przeklusowany przez klusoli miejscowych i zyrardowskich dlatego ze widzialem na wlasne oczy jak brali szczupaki po 30cm do samochodu moj kolega chial wrzucic jednego z nich do wody i go wyzwal. (2013-01-24 20:14)
PadresPadres
0
Coraz trudniej tam cokolwiek złowić. Trudny dostęp do zalewu i będzie chyba jeszcze bardziej utrudniony. Hałas z autostrady ale jeśli ktoś chce podziwiać widoki to polecam. ,, Do 31 października 2013r. Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rawie Mazowieckiej ma czas na rozebranie kładki na Rawce w Ziemiarach w gminie Bolimów. Taką decyzję podjął Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Skierniewicach. Nadzór budowlany wszczął postępowanie, ponieważ do Prokuratury Rejonowej w Skierniewicach wpłynęło pismo, w którym anonimowa osoba prosiła o zainteresowanie się kładką, która umożliwia przejście mieszkańcom Ziemiar i nie tylko do zbiornika Joachimów-Ziemiary. Twierdziła ona, że kładka stwarza niebezpieczeństwo dla przechodniów. Zbudowana jest ona bowiem z desek, które próchnieją, oberwana jest poręcz, a kiedy poziom wody w rzece jest wysoki, jest zalewana. Kładka ma 1 m szerokości i około 15 m długości. – W takiej sytuacji wszczęliśmy z urzędu postępowanie, by wyjaśnić tę sprawę – mówi dyrektor skierniewickiego nadzoru Krystyna Szachogłuchowicz. Pracownicy najpierw próbowali dociec, kto i kiedy kładkę wybudował. W tym celu wysłali pisma i kontaktowali się z gospodarzami mieszkającymi w pobliżu kładki. Nikt z nich nie potrafił wskazać właściciela tego obiektu ani daty, kiedy została ona wybudowana. Po jakimś czasie do nadzoru dotarła informacja, że kładka w Ziemiarach istnieje już od 30 lat, ale osoba, która ją wybudowała nie żyje. Nie ma jednak żadnych dokumentów wyrażających zgodę na zbudowanie, a więc była to samowola budowlana.’’ -Łowiczanin.info (2013-09-02 11:18)
doktorek1966doktorek1966
0
To wszystko jest chore kladka poprostu przeszkadzala lokalnym za duzy ruch mieli wokol posesji widac nikomu niezalezy nobrze ze obcy to doceniajaa takim ładnym zalewie d (2014-03-01 12:53)
nothxnothx
0
sierpień 2010 - szczupak 92 cm (wiem, dawno ale myślę że warto wspomnieć) następnie długa przerwa.. wrzesień 2015 - szczupak 72 cm częste kontrole straży na zbiorniku pozdrawiam (2015-09-26 20:36)
PadresPadres
0
Ja w tym roku na tym zbiorniku złowiłem dwie płocie i amura. Czy ja nie mam szczęścia, czy tam ryby nie ma albo nie chce brać. Podkreślam, że odwiedzam niniejszy zalew dość często, chyba tylko dla tego, że mi się podoba - wizualnie. ;-) (2015-10-14 13:41)
PadresPadres
0
Kiedyś można był tam połowić. Na dzień dzisiejszy, można sobie tylko tam posiedzieć. (2015-10-14 13:43)
mmaniusmmanius
0
Witam Był tam ktoś w tym roku albo chociaż w tamtym??? Mam chęć tam jechać na majówkę ale nie wiem czy warto??? (2016-04-19 21:14)
MaxymusMaxymus
0
Witam Byłem dziś od 7 do 11 rano na tym zbiorniku ,pogoda ładna mała falka , ale brańa ani jednego. (2018-04-19 21:12)
robert-kazmierskirobert-kazmierski
0
Czuję tam ingerencję sił nieczystych! (2018-04-25 12:58)

skomentuj ten artykuł