Zaloguj się do konta

Zalew Klimkówka pod Gorlicami

Zalew Klimkówka pod Gorlicami

Zalew Klimkówka jest to zbiornik na rzece Ropie, położony ok. 20 km od Gorlic. Szerokość tego łowiska to maksymalnie 400 m, długość 4,5 km. Jest akwenem głębokim – nawet 25 m. Zbiornikowi towarzyszy zapora wysoka na 34 m, przy której działa niewielka, szczytowa elektrownia o mocy 4,5 MW.

Dojechać tu można dość łatwo. Należy w miejscowości (na trasie Nowy Sącz - Gorlice) skręcić na Uście Gorlickie i potem w Klimkówce (gdzie już widać zalew) w lewo przy drogowskazie: "Do wodowania łodzi". Do zbiornika prowadzi dobra, asfaltowa droga (swego czasu wykorzystywana przez żwirownię).

Linia brzegowa Klimkówki jest bardzo urozmaicona, występuje tu wiele zatoczek. Dominującą rybą jest płoć, ukleja i leszcz, a z drapieżników sandacz i szczupak. W górnej części jeziora na tzw. cofce można spotkać dorodne potokowce i pokaźne klenie (50-60cm), a dla wytrwałych skalisty trudno dostępny brzeg - tam można złapać pokaźną troć.

Do zobaczenia nad wodą i połamania kija.

Opis łowiska

Mapa

Opinie (1)

zdzislaw

W opisie zbiornika są błędy:1)długość zbiornika to ok 5,5 km,2) szerokość waha się pomiędzy 200, a 600 metrów,3) maksymalna głębokość to ponad 25 m (oczywiście mówimy o pełnym stanie wody),4) Elektrownia o mocy 1,1 MW.Pełny opis zbiornika i jego walorów wędkarskich znajduje się na stronie Internetowej Koła PZW Pstrąg Gorlice: www.pzwpstrag.gorlice.pl Zapraszam. Pozdrawiam, Zdzisław Niezgoda [2013-02-28 09:06]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej