Zalew Klucze

/ 3 komentarzy / 5 zdjęć


Zalew Klucze jest usytuowany w niedalekiej odległości od Głogowa. Wystarczy kierować się z Głogowa na Leszno. Po drodze będzie się przejeżdżać przez Serby, następnie po prawej stronie zostawiamy Serby Stare i po kilkunastu metrach zobaczymy kierunkowskaz na Klucze.Jadąc cały czas prosto przejedziemy przez stare torowisko które nie jest już używane przez pociągi, a następnie po skręceniu w prawo (pierwszy zakręt jaki będzie za domami, szeroka droga polna) i dalej jadąc cały czas prosto będziemy omijać po obu stronach drogi stawy. Jeden z tych stawów jest pod opieką koła ZG Polkowice-Sieroszowice, a drugi jest pod opieką Głogów Miasto i Huta. Po dojeździe do wału przejeżdżamy przez niego i jesteśmy już na miejscu.

Wokół całego zalewu są polany, łąki i nie ma tak naprawdę porośniętego brzegu drzewami czy krzakami. Możliwości łowienia są różnorakie. Od metody spławikowej po metodę spinningową. Sam zalew jest łowiskiem zasilanym przez przepływającą Odrę (dokładnie widać to na zdjęciu w rzucie z góry, wykonanego przy użyciu programu Google Earth). Jak widać na zdjęciu miejsce dopływu wody do zalewu jest dosyć szerokie, lecz nie zawsze tak jest. Z tego względu, że w tym miejscu są górki i przy niskim stanie wody widać wszystko co powoduje, że wówczas ten przepływ wody jest bardzo mały i z tej także strony jest z tego względu dosyć płytko.

Z reguły sam zalew nie jest głębokim łowiskiem. Najgłębsza część tego zalewu to tam, gdzie wykonywane zostały zdjęcia, a na rzucie z góry naniesione zostały cyferki. W tym miejscu z brzegu już woda jest głębsza i tam kryje się większy szczupak, okoń, a przy wyższym stanie wody napłynie i sum. Natomiast reszta część zalewu z reguły nie jest głęboka, w niektórych miejscach od czasu do czasu występują głębsze dołki i to wszystko. Zaletą tej płytszej części zalewu jest to, że w okresie lata nachodzi tam boleń, który ugania się za drobnicą.

Dno w zalewie jest bardzo różnorakie (od piaskowo- żwirowego po piaskowo- kamieniste z niewielką ilością szlamu, mułu). Jeżeli komuś znudzi się wędkowanie na zalewie zawsze można przejść i porzucać na przepływającej blisko zalewu Odrze, gdzie nurt jest troszkę szybszy. Ale to nie znaczy, że nie ma żadnych spowolnień nurtu, bo wręcz przeciwnie w brzegu znajdują się małe zakola, które to porośnięte są trawą i niewielką roślinnością co daje schronienie ładnym kleniom.
Zalew Klucze opis łowiska:

Akwen: -
GPS: N 51o 40' 26" E 16o 9' 21"
Położenie:
Właściciel:
Regulamin połowu:Taki jak obowiązuje w Okręgu PZW Legnica
Noclegi w pobliżu: Głogów - meteor
Tagi łowiska:

 

4.1
Oceń
(20 głosów)

Zalew Klucze mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

andrej2andrej2
0
Łowisko bardzo ładne ale zostało opanowane przez szaleńców na motorówkach i można zapomnieć o ciszy i spokoju.
(2010-07-12 05:16)
elsjuszelsjusz
0
Troche tam sandacza jest głównie biorą na rybki dość dużych rozmiarów :]
(2011-03-26 18:35)
KrzychulecKrzychulec
0
Nie znam tej wody w ogóle ale moi koledzy z pracy chwalą.W niedalekiej przyszlości mam zamiar odwiedzic to łowiska.Podzielę się wrażeniami ;-) (2014-05-21 15:06)

skomentuj ten artykuł