Zalew Koszycki

/ 1 komentarzy

Zbiornik Koszycki jest sztucznym akwenem. Położony jest w granicach Piły, tuż obwodnicy łączącej Bydgoszcz ze Szczecinem. Powstał w wyniku wybudowania zapory i podpiętrzenia rzeki Rudy oraz zalania 104 ha byłych bagien i nieużytków. Akwen wyposażony jest w pompownię służącą do utrzymania stałego poziomu wody w rezerwacie "Kuźnik". Średnia głębokość Zbiornika Koszyckiego wynosi 3,3m, spiętrzenia na zaporze 5,92m, długość lini brzegowej 10,6 km.

Brzeg Zbiornika Koszyckiego dostępny jest dla wędkarzy bez żadnych ograniczeń. Wędkarz może liczyć na sandacza, suma, węgorza, szczupaka, a także okonia, którego najwięcej łowi się zimą, pod lodem. Z ryb białych najczęściej owi się płoci i leszczy, choć jest tu także karp.
Jako wyposażenie znakomicie sprawdza się zwykły teleskop, nawet krótki, 4–5 m, z delikatnym zestawem. Wędkarze, którzy próbowali łowić odległościówką, mieli lepsze wyniki. Zanęta nie może być zbyt mocno sklejona, musi pracować nad dnem, bo na dnie jest spora warstwa mułu, który może utrudniać wędkarzom wędkowanie. Jako przynęta sprawdza się biały robak. W czasie zawodów króluje oczywiście ochotka, w czasie sesji rekreacyjnej można spróbować na niewielkiego czerwonego robaka. Leszcze za nim przepadają.

Zbiornik Koszycki jest łowiskiem PZW, regularnie zarybiany, w tym sandaczem i sumem. Jedynym ograniczeniem jest zakaz wędkowania ze środków pływających na tzw. małym zbiorniku Koszyce II.Zalew Koszycki opis łowiska:

Akwen: Zbiornik Koszyce »
GPS: N 53o 11' 7" E 16o 45' 50"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Piła » Gmina: Piła
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Piła » (zobacz porozumienia Okręg PZW Piła 2023r »)
Noclegi w pobliżu: Piła - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE ZALEWY, ZALEWY Okręg PZW Piła

 

3
Oceń
(2 głosów)

Zalew Koszycki mapa:- opinie i komentarze

piotr48piotr48
0
prosiłbym o wyraźniejsze zaakcentowanie że zbiornik koszyce 2 to zalew mały i duży a zalew koszyce 1 to zbiornik zaporowy na rzece GWDA OD ELEKTROWNI DO MOSTU PRZY BARZE BIESZCZADZKIM (2014-01-22 18:12)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy