Zalew Mostki

/ 7 komentarzy / 2 zdjęć


Zalew "Mostki" leży tuż przy trasie Suchedniów - Starachowice.
Liczy on około 25 hektarów powierzchni i rozciągnięty jest na długości około 2 km.
Powstał on na rzece "Żarnówce". Najciekawsze miejsca do połowu i zarazem najczęściej uczęszczane przez wędkarzy znajdują się od strony lasu, ( szczególnie te zaraz obok oznakowanego tarliska).

Niestety jeśli chodzi o dojazd w te miejsca samochodem , to nie jest zbyt ciekawie. Nie ma jednak się co zrażać bo czasem warto przejść się kilkadziesiąt metrów i znaleźć dobrą , łowną miejscówkę zamiast siedzieć przy samochodzie w mniej atrakcyjnym miejscu. Chociaż szczerze przyznam ,że od strony plaży też są bardzo atrakcyjne miejsca. Generalnie poza rejonem śluzy i wyznaczonego tarliska można łowić wszędzie a wyniki są porównywalne.

Pozostaje więc kwestia gustu co do wyboru miejsca. Osobiście najbardziej lubię leśny brzeg od tarliska do starego, zniszczonego już pomostu. Woda osiąga tu dość szybko około 2 m głębokości
a potem dno opada łagodnie w stronę koryta rzeki. Kilka metrów od brzegu rośnie, dość gęsty pas roślinności, co nieco utrudnia hol ryby ale za to można łatwiej zwabić rybę zarzucając wędkę
między kępy gęstych zarośli. Nad zalew najczęściej wybieram się na noc (najlepsze wyniki), albo wcześnie rano jeszcze przed wschodem słońca.

A to już dlatego ,że zalew jest dość popularny wśród wędkarzy i im bliżej świtu tym trudniej na znalezienie wolnego miejsca. Jeśli chodzi zaś o to co możemy na Mostkach złapać to na pewno jest tu dużo płoci, karpi , karasi , amurów i linów. Praktycznie nie ma w zalewie leszczy. W każdym razie takich ze sztucznego zarybienia.
Jeśli chodzi zaś o drapieżniki to spora ilość szczupaków i okoni. Niestety dla fanów spiningu nie mam dobrych wieści. Sporo zaczepów , szczególnie o zarośla i brak możliwości wypożyczenia łodzi, ale dla chcącego nic trudnego. Najwięcej drapieżników łowi się w okolicy zatopionych skałek znajdujących się za wspomnianym tarliskiem od strony lasu, (łatwo trafić bo na brzegu również je widać) a także rejonu
zdewastowanego pomostu.
Warto dodać ,że łowiąc wyżej zalewu na rzece spotkamy się na pewno z pstrągiem.

Niestety brak nad zalewem bazy noclegowej a przynajmniej na razie
więc przybyłym z daleka pozostaje namiot.Zalew Mostki opis łowiska:

Akwen: Staw Mostki »
GPS: N 51o 3' 44" E 20o 54' 55"
Położenie: Województwo: Świętokrzyskie » Powiat: Skarżyski » Gmina: Suchedniów
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Kielce » (zobacz porozumienia Okręg PZW Kielce 2022r »)
Noclegi w pobliżu: Suchedniów - meteor
Tagi łowiska: ŚWIĘTOKRZYSKIE STAWY, STAWY Okręg PZW Kielce

 

4.4
Oceń
(30 głosów)

Zalew Mostki mapa:- opinie i komentarze

kuba94kuba94
0
bardzo fajny opis daję 5/5 (2009-06-24 21:16)
u?ytkownik11974u?ytkownik11974
0
bardzo przydatne _+5 (2009-06-28 20:50)
WezuWezu
0
Bardzo dobry i rzeczowy opis.

Dodam tylko ze również dobrym miejscem na stanowisko jest brzeg na prawo od strony "tamy", przy drodze na Suchedniów, mozna tam zaparkować spokojnie samochód a do wody jest niedaleko.

Co do bazy noclegowej to faktycznie nie jest wesoło, jednak z tego co sie orientuje mozna sie zatrzymać w WDK Mostki (biały dworek nad górce) nie wiem jak tam ze standartem ale przespac sie mozna.

Oprócz tego niedalego znajdują sie dwa (znam dwa) gospodarstwa agroturystyczne (jakie 100- 200m od wody) . Wyszukiwanie mozna zaczać od mostki.pl a potem juz google. (2009-11-26 08:30)
tomasz123tomasz123
0
witam, ładne zdjęcia, pozdrawiam
(2010-03-02 10:06)
przemek-bialyprzemek-bialy
0
Byłem ostatnio i brała sama drobmica

(2011-09-27 22:16)
wertyn12wertyn12
0
Ja często tam jeżdżę z tatą, bo mamy blisko. Ostatnio jakiemuś kolesiowi zerwał się ponad metrowy szczupak.
(2011-10-04 19:38)
przemek-bialyprzemek-bialy
0
Zakaz połowu do 25.11
(2011-11-15 22:19)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy