Zalew w Bełchowie

/ 6 komentarzy / 3 zdjęć


Bełchów jest to zalew ,który ma powierzchnię 8,6 ha. Są na nim 2 wyspy na ,które nie da się wejść ponieważ nie wolno używać środków pływających a nikt raczej w pław płynąć nie będzie.Zbiornik nie jest głęboki jego głębokość wynosi od 0,5 m. Przy brzegu do 2m. na środku. Dominującą rybą jest zdecydowanie leszcz jak dobrze się zanęci i przygotuje odpowiedni sprzęt to mamy szansę złowić od 5 do 20 takich maluchów 30-40cm. Jeżeli szczęście się do nas uśmiechnie uda nam się wytargać takiego 50-55cm. lub większego częstym przyłowem do leszcza jest karaś złocisty.Ryby te najlepiej biorą na pinkę lub białe czyli to w czym leszcz gustuje. Jest tu też sandacz lecz trudno jest go złowić ponieważ pożywienia mu nie brakuje czyli jednym słowem tylko dla cierpliwych wędkarzy którzy poświęcą kilka nocy by złowić mętnookiego drapieżnika.Oczywiście jako przyłów często trafia się węgorz. Cóż powiedzieć o dnie jest ono muliste a w niektórych miejscach jest ono po prostu twarde jak udeptana ziemia na popularnej miejscówce.Co z dojazdem??Z dojazdem niema kłopotów ponieważ Bełchów nie jest duży a można tam dojechać pociągiem i od stacji jest około 500m prostej drogi tuż nad sam zalew.Najlepszym miejscem jest zdecydowanie to z którego są robione zdjęcia ponieważ tam jest najgłębiej i z moich obserwacji najwięcej osób tam właśnie łowi duże sztuki leszczy i karasi.


"Materiał zgłoszony na konkurs wedkuje.pl"Zalew w Bełchowie opis łowiska:

Akwen: Staw Bełchów »
GPS: N 52o 1' 45" E 20o 2' 18"
Położenie: Województwo: Łódzkie » Powiat: Łowicki » Gmina: Nieborów
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Skierniewice » (zobacz porozumienia Okręg PZW Skierniewice 2024r »)
Regulamin połowu:Własność P.Z.W.
Gospodarz:Koło "Bełchów'


Zabrania się:
-Kąpieli
-Używania środków pływających
-Niszczenia drzew i krzewów
-Łowienia w miejscu gdzie odbywa się tarło
-Parkowania pojazdów poza wyznaczonymi miejscami
oraz bliżej niż15m od lustra wody
-Zakaz wjazdu na groblę od strony północnej

Szczupak, sandacz wym. ochronny 50cm dwie szt. łącznie na dobę

Okres ochronny dla szczupaka 01.01 do 30.04
Okres ochronny dla sandacza 01.01 do 31.05

Karp 35cm dwie sztuki na dobę
lin 30 cm
węgorz 40 cm.
Noclegi w pobliżu: Nieborów - meteor
Tagi łowiska: ŁÓDZKIE STAWY, STAWY Okręg PZW Skierniewice

 

4.7
Oceń
(19 głosów)

Zalew w Bełchowie mapa:- opinie i komentarze

nanusnanus
0
Daję czwórkę za opis łowiska dlatego że nie wspomniałeś że po prawej stronie od wjazdu jest jeszcze jeden zbiornik. Łowią na nim lina tutejsi wędkarze, jest też szczupak. Zbiornik o którym piszę jest mały i bardzo zarośnięty roślinnością . Presja wędkarska na tym zalewie też jest dość duża jak bierze ryba zmieniają się na telefon.  (2010-06-17 19:49)
adamoso123adamoso123
0
Łowiłem na tym stawiku i nic mi się nie udało złowic oprócz płoteczki. Łowiłem tam także na spining i widziałem jak zaatakował mi szczupak ale nie przekraczał 40 cm. A ten stawik to raczej nie był specjalnie zarybiany i wątpię ,żeby ktoś się tym zainteresował. Ja jak byłem pierwszy raz to myślałem ,że to jest prywatny stawik.
(2010-08-11 21:24)
poszukiwaczsandaczaposzukiwaczsandacza
0
Odpowiadając na komentarz pana adamoso123, powiem,że myli się pan bardzo, ponieważ jest to zbiornik zarybiany regularnie, i są w nim duże okazy leszczy, karpi, sandaczy i czasami trafi się spory sum czy lin. Czasami można tez złapać amura, ostatni rekord tego zbiornika o jakim słyszałem i nie są to plotki, to amur 7.8 kg. Istnieje tu też duża populacja jaźi i płoci, szczupaka jest, lecz nie za dużo(myślę, że dobrze, bo nie powinno być dużo szczupaka). Zbiornik często odwiedzany jest przez spinningistów, lecz najlepsze efekty są na nocnych "zasiadkach". niestety żeby coś złapać trzeba mieć cierpliwość i trafić w pogodę ;)
(2010-11-06 21:32)
adamoso123adamoso123
0
Źle mnie zrozumiał kolega POSZUKIWACZSANDACZA . Chodziło mi o ten zbiorniczek który jest od prawej strony przy wjeździe . Wątpię ,żeby w twoim komentarzu była mowa o tym zbiorniku ;P.
(2011-01-09 20:41)
poszukiwaczsandaczaposzukiwaczsandacza
0
to mój bład ;d, ale przynajmniej napisałem dokładniejszy opis łowiska
(2011-01-14 00:01)
adamoso123adamoso123
0
Mała aktualizacja: W tym roku została spuszczona woda i wyrównane brzegi. Wraz z wodą poszła cała ryba do rzeki Skierniewki. Nie zostało nic. Więc przez najbliższe 2-3 lata nie ma co się spodziewać okazów. (2014-11-08 00:17)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy