Zalew w Jasionówce

/ 3 komentarzy / 2 zdjęć


Zbiornik retencyjny pospolicie nazywany zalewem w Jasionówce.Korzysta z tego obiektu straż pożarna do interwencji pożarniczych.Co roku odbywają się tu zawody wędkarskie w których mogą brać udział mieszkańcy gminy Jasionówka.Zalew jest zadbany przez strażaków typu:koszenie trawy usuwanie większych zanieczyszczeń.Gmina dba oto by śmieci pozostawały w kontenerze a nie w wodzie dlatego wyrastają tu duże karpie i szczupaki.Ponadto woda jest czysta i wolna od osadu mułu itp lecz nie wolno jest korzystać z zalewu jako kąpieliska ponieważ nie jest ono przystosowane do tego celu.Podłoże jest żwirowe i w najniższym punkcie ma 4m.W 2009 roku został wyłowiony rekordowy szczupak o masie 14kg.
Zapraszam do Jasionówki nad zalew by móc zasmakować przygody z wędkarstwem.
pozdrawiam

 olgi14olgi.Zalew w Jasionówce opis łowiska:

Akwen: Zbiornik Jasionówka »
GPS: N E
Położenie: Województwo: Podlaskie » Powiat: Moniecki »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Białystok » (zobacz porozumienia Okręg PZW Białystok 2022r »)
Noclegi w pobliżu: meteor-turystyka.pl
Tagi łowiska: PODLASKIE ZALEWY, ZALEWY Okręg PZW Białystok

 

3.8
Oceń
(5 głosów)- opinie i komentarze

survivalkubasurvivalkuba
0
czy wystarczy tylko karta wędkarska z wszystkimi opłatami czy na ten zalew trzeba wykupić dodatkowe pozwolenie ?? (2012-05-05 20:56)
tor25tor25
0
No muszę tu dodać coś bo mnie mierzi niedbalstwo o takie zbiorniki ;/  ryby może i było ale teraz jest tak ze oplata wzrosła i  to sporo a o rybach tylko się mówi bo nic nie idzie złapać tak miejscowi szabrują, bylem kilka razy no i owszem miejsce fajne ale nie ma komu zadbać o to bo tam chodzi ktoś zbiera opłaty no ale tylko od nie znajomych, nie raz widziałem jak ktoś znajomy jest znaczy miejscowy to łapie za darmo co chce ile chce i jak chce głównie ranem lub wieczorami jest sporo ludzi. Wyłapują na spiningi młodziaki jakieś każda rybę jaka wpadnie choćby miała z 10 cm i do torby :/ nie rozumiem tego. Druga sprawa osoba co zbiera opłaty twierdzi ze zbiornik zarybiany co jakiś czas no ale cóż z tego jeśli tam nie ma limitów wielkości ryby i każda rybkę zabierają zanim ona urośnie.
Moim zdaniem fajna miejscówka bo można i grilla zrobić i ognisko ale o rybę ciężko niestety, jeśli tak dalej będzie to zostaną jakieś karasie po 5 cm tylko.
A no i może ktoś zna jakieś inne miejsca na Podlasiu??? gdzie można coś złapać tylko za oplata np. 15 zl za dzień bez kart wędkarskich itp.
(2012-06-25 12:39)
tor25tor25
0
Dodam jeszcze ze szczupaka prawie nie ma bo teraz łapane sa tylko okazy po jakieś 20 cm niby są amury i karpie ale mimo nęcenia kilkudniowego nawet brania nie było później, wieczorami trochę miejscowych jest i wyłapują z tego co widzę głównie jakieś plotki czasami jakiś szczupaczek wpadnie 20 cm ale na ogol nic nie bierze także jak ktoś tam się wybiera to chyba tylko żeby sie po opalać i se poleżeć nad woda bo 15 zl płacić za baśnie i legendy to już lepiej se gdzieś indziej sie wybrać ja tam bylem ostatni raz. (2012-07-17 10:23)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy