Zalew w Zaklikowie

/ 6 komentarzy / 11 zdjęć


Bardzo fajny zbiornik na rozpoczęcie sezonu, czyli wczesno - wiosenny. Jest to zbiornik przepływowy. Na zbiorniku można wędkować na dwie wędki lub spiningować. Przez ostatnie lata odnowiony, wyczyszczony i poszerzony. Dno zbiornika jest czyste i utwardzone. Brzegi zalewu są wyczyszczone z roślinności i drzew, które kiedyś przeszkadzały wędkarzom w wędkowaniu.

Na zalewie znajduje się wiele stanowisk wędkarskich z ławeczkami i stanowiskami (powyżej zapory), oraz poniżej zapory jest również kilka stanowisk, lecz dno poniżej zapory jest bardziej zarośnięte i rybę trudniej wyholować. To ma również swoje plusy, dlatego że rybka trzyma się akwenu i nie spływa do rzeki Sanny.

Mniej więcej na środku zalewu jest wyspa, co uatrakcyjnia łowisko, gdyż rybki na zbiorniku mają więcej pola manewru i mają gdzie się "ukryć".
Na łowisku występują ładne liny, karpie, płocie, amury oraz z drapieżników; szczupaki i okonie.

Polecam metody połowu: spławik lub tyczka, koszyczek lub na sprężynkę, można spróbować wędkować metodą włosową. Wśród spinningistów zalew cieszy się również dużym powodzeniem, można wędkować na żywą przynętę.

Bardzo łatwy dojazd do zbiornika z głównej trasy, która biegnie przez Zaklików, jadąc od Stalowej Woli na Krasnik skręca się z rynku w Zaklikowie w prawo i dosłownie od drogi 50 m jest zalew.

W sezonie można zakwaterować się w hotelu nad zalewem przy molo lub w dawnym młynie, z którego powstał hotel "Żabi Młyn".

Może w zalewie nie pływają rekordowe okazy, ale na pewno jest godny uwagi. Polecam również łapanie podlodowe w zimie.Zalew w Zaklikowie opis łowiska:

Akwen: Zbiornik Zaklików »
GPS: N 50o 45' 28" E 22o 6' 9"
Położenie: Województwo: Podkarpackie » Powiat: Stalowa Wola » Gmina: Zaklików
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Tarnobrzeg » (zobacz porozumienia Okręg PZW Tarnobrzeg 2023r »)
Regulamin połowu:Regulamin RAPR:
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/1/cms/szablony/73/pliki/rapr.pdf

zawyżony wymiar ochronny o 5 cm; Karpia, Amura i Szczupaka
Noclegi w pobliżu: Kraśnik - meteor
Tagi łowiska: ZALEWY Okręg PZW Tarnobrzeg

 

4.6
Oceń
(9 głosów)

Zalew w Zaklikowie mapa:- opinie i komentarze

drozdidrozdi
0
Faktycznie bardzo fajne miejsce szczegolnie na spining, dotej pory mam przed oczami piekne okonie i niewielkie lecz waleczne szczupaki.Zasiadka na grunt rowniez okazala sie przyjemna lecz bez wiekszych okazow.Ogolnie miejsce polecam (2009-03-16 20:26)
radoslawczradoslawcz
0
Jeśli chodzi o mnie to moją metodą połowu jest tylko spinning. Stąd też takie pytanie.... Jak tam jest z rybkami typu szczupak,okoń ? czy komuś trafiły się tam miarowe komplety ? prosił bym o więcej informacji "spinningowych" z tego zbiornika.
Pozdrawiam. (2009-03-30 07:49)
jarlukjarluk
0
W Zaklikowie, możesz spokojnie sobie pospinningowac, jak i w lecie, tak również spod lodu w zimie. Szczupaczki są solidne, okonie, ładne jazie...Mozna porzucać na górze przed zaporą oraz na dole. Pozdrawiam (2009-03-30 08:06)
dziubas1608dziubas1608
0
bardzo duzo szczupaka... (2009-04-03 13:55)
Cinek96Cinek96
0
Bardzo mi się podoba ten zbiornik ! A zwłaszcza Artykuł włąściciela tego opisu ! Zaczęca do odwiedzenia , hmm zobaczymy (2010-03-21 13:37)
TolekthcTolekthc
0
Witam Zalew jest obok natomiast to jest zbiornik zaporowy rzeki sanny
pozdrawiam
(2011-08-02 16:54)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy