Zaloguj się do konta

Zalew w Zaklikowie

Bardzo fajny zbiornik na rozpoczęcie sezonu, czyli wczesno - wiosenny. Jest to zbiornik przepływowy. Na zbiorniku można wędkować na dwie wędki lub spiningować. Przez ostatnie lata odnowiony, wyczyszczony i poszerzony. Dno zbiornika jest czyste i utwardzone. Brzegi zalewu są wyczyszczone z roślinności i drzew, które kiedyś przeszkadzały wędkarzom w wędkowaniu.

Na zalewie znajduje się wiele stanowisk wędkarskich z ławeczkami i stanowiskami (powyżej zapory), oraz poniżej zapory jest również kilka stanowisk, lecz dno poniżej zapory jest bardziej zarośnięte i rybę trudniej wyholować. To ma również swoje plusy, dlatego że rybka trzyma się akwenu i nie spływa do rzeki Sanny.

Mniej więcej na środku zalewu jest wyspa, co uatrakcyjnia łowisko, gdyż rybki na zbiorniku mają więcej pola manewru i mają gdzie się "ukryć".
Na łowisku występują ładne liny, karpie, płocie, amury oraz z drapieżników; szczupaki i okonie.

Polecam metody połowu: spławik lub tyczka, koszyczek lub na sprężynkę, można spróbować wędkować metodą włosową. Wśród spinningistów zalew cieszy się również dużym powodzeniem, można wędkować na żywą przynętę.

Bardzo łatwy dojazd do zbiornika z głównej trasy, która biegnie przez Zaklików, jadąc od Stalowej Woli na Krasnik skręca się z rynku w Zaklikowie w prawo i dosłownie od drogi 50 m jest zalew.

W sezonie można zakwaterować się w hotelu nad zalewem przy molo lub w dawnym młynie, z którego powstał hotel "Żabi Młyn".

Może w zalewie nie pływają rekordowe okazy, ale na pewno jest godny uwagi. Polecam również łapanie podlodowe w zimie.

Opis łowiska

Mapa

Opinie (6)

drozdi

Faktycznie bardzo fajne miejsce szczegolnie na spining, dotej pory mam przed oczami piekne okonie i niewielkie lecz waleczne szczupaki.Zasiadka na grunt rowniez okazala sie przyjemna lecz bez wiekszych okazow.Ogolnie miejsce polecam [2009-03-16 20:26]

radoslawcz

Jeśli chodzi o mnie to moją metodą połowu jest tylko spinning. Stąd też takie pytanie.... Jak tam jest z rybkami typu szczupak,okoń ? czy komuś trafiły się tam miarowe komplety ? prosił bym o więcej informacji "spinningowych" z tego zbiornika.Pozdrawiam. [2009-03-30 07:49]

jarluk

W Zaklikowie, możesz spokojnie sobie pospinningowac, jak i w lecie, tak również spod lodu w zimie. Szczupaczki są solidne, okonie, ładne jazie...Mozna porzucać na górze przed zaporą oraz na dole. Pozdrawiam [2009-03-30 08:06]

dziubas1608

bardzo duzo szczupaka... [2009-04-03 13:55]

Cinek96

Bardzo mi się podoba ten zbiornik ! A zwłaszcza Artykuł włąściciela tego opisu ! Zaczęca do odwiedzenia , hmm zobaczymy [2010-03-21 13:37]

Tolekthc

Witam Zalew jest obok natomiast to jest zbiornik zaporowy rzeki sannypozdrawiam [2011-08-02 16:54]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej