Zalew w Kraśniku

/ 3 komentarzy / 4 zdjęć


Zalew w Kraśniku to bardzo młody sztuczny zbiornik, o powierzchni ponad 42 ha i średniej głębokości 2,5 m, nawodniono go po raz pierwszy w 2006 roku. Jest wykorzystywany przeważnie turystycznie i wędkarsko. Z roku na rok rozwija się tu stosowna infrastruktura: poza drogami dojazdowymi i ścieżkami rowerowymi, którymi praktycznie można objechać cały zbiornik, parkingami, można liczyć na taras widokowy, promenadę spacerową, plaże, kąpieliska, pola biwakowe, kampingowe, namiotowe, hotele, przystań dla łodzi, molo, boiska jest też wypożyczalnia sprzętu wodnego i pomost dla wędkarzy. Życie turystyczne kwitnie oczywiście latem, wędkarze mogą tu się nieźle bawić przez cały rok.

Łowisko znajduje się przy drodze jadąc do Kraśnika Fabrycznego od Kraśnika tzw. Starego.

Jest atrakcyjne dla wędkarzy, pewnie dlatego, że prowadzona jest tu dość przemyślana gospodarka rybacko-wędkarska. To staw typu karpiowego. Występują tu takie gatunki jak: ciernik, jazgarz, jaź, karaś, karaś srebrzysty, karp, kiełb, krąp, leszcz, lin, okoń, piskorz, płoć, słonecznica, sum, sumik karłowaty, szczupak, ukleja, wzdręga.

To bardzo przyjemne łowisko dla tych, co wędkują z brzegu, jak i z łódki. Brzegi zalewu są bardzo pielęgnowane (koszone trawy i zbierane śmieci). Niestety, wody nie są zbyt czyste, zalew ma niechlubną opinię szamba, ale tak naprawdę tylko w niektórych miejscach woda jest brudna. Zdarzają się tu prawdziwe, rekordowe okazy.

Polecam i pozdrawiam.Zalew w Kraśniku opis łowiska:

Akwen: Zbiornik Kraśnik »
GPS: N 50o 56' 53" E 22o 11' 13"
Położenie: Województwo: Lubelskie » Powiat: Kraśnik » Gmina: Kraśnik
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Lublin » (zobacz porozumienia Okręg PZW Lublin 2022r »)
Regulamin połowu:PZW woj. Lubelskie
Noclegi w pobliżu: Kraśnik - meteor
Tagi łowiska: LUBELSKIE ZALEWY, ZALEWY Okręg PZW Lublin

 

3.1
Oceń
(10 głosów)

Zalew w Kraśniku mapa:- opinie i komentarze

ponikwodaponikwoda
0

Na rozpoczęcie sezonu szczupakowego w ubiegłym roku ciężko było spotkać wędkarza który nie miał wymiarowego szczupaka.Ładnie brały na żywca do połowy maja.W póżniejszym czasie widziałem śnięte karpie od ok 2kg do około 10 a może i więcej.Po rozmowie z miejscowymi wędkarzami dowiedziałem się że to właśnie dbałość miejscowych notabli doprowadziła do tej tragedji. Po prostu nie chciało im się kośić trawy tylko opryskali brzeg aby chodnik wyłożony piękną kostką  nie zarastał więcej.Mam nadzieję że w tym roku to się nie potórzy.A sam zalew jest godny polecenia,tylko żeby zająć sobie miejsce trzeba przyjechać na noc  albo wczesnym rankiem i przy odrobinie szczęścia możemy naprawdę mile się zaskoczyć.

(2010-01-20 17:51)
adamski93adamski93
0
łowisko w moim mieście :) dobry opis , ale nie moge sie zgodzić z tym , że w zalewie pływają krąpie i leszcze... żadne koło nie zarybiało Zalewu tymi gatunkami ryb i nie słyszałem żeby ktoś złowił te ryby ;) 
(2010-03-10 12:13)
taekwondekataekwondeka
0
Ja jestem dopiero początkującym wędkarzem
Ponikwoda osobiście śie stobą zgadzam
Mam nadzieje że jutro coś z łapie bo idę na żywca
(2010-05-07 18:13)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy