Zalew Zadębie w Skierniewicach

/ 2 komentarzy / 4 zdjęć


Zalew Zadębie zlokalizowany jest w granicach miasta Skierniewice, w południowo-zachodniej części miasta, w naturalnej dolinie rzeki Łupi, na terenie dzielnicy mieszkaniowej o tej samej nazwie. Ma ponad 25 ha powierzchni.

Jest to zbiornik płytki o łagodnych brzegach i z dość dobrym dostępem do wody. Występują w nim: lin, karaś, karp, szczupak oraz płoć.

Zgodnie z przeznaczeniem terenu, wokół zalewu kwitnie życie rekreacyjno-sportowe i wypoczynkowe (są tu plaże miejskie, tor regatowy). Swoje miejsce znajdują tu wędkarze, ale i – zwłaszcza ostatnio, np. miłośnicy sportów wodnych. Wiosną tego roku doszło nawet na tym tle do sporu między okręgiem PZW Skierniewice i klubem spławikowym Zadębie a motorowodniakami, których wpuszczono na wodę.

Niestety, z hałasem na zalewie Zadębie wędkarze muszą się liczyć.Zalew Zadębie w Skierniewicach opis łowiska:

Akwen: Zbiornik Zadębie »
GPS: N 51o 56' 27" E 20o 9' 2"
Położenie: Województwo: Łódzkie » Powiat: Skierniewice »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Skierniewice » (zobacz porozumienia Okręg PZW Skierniewice 2023r »)
Regulamin połowu:regulamin PZW
Noclegi w pobliżu: Skierniewice - meteor
Tagi łowiska: ŁÓDZKIE ZALEWY, ZALEWY Okręg PZW Skierniewice

 

2.6
Oceń
(7 głosów)

Zalew Zadębie w Skierniewicach mapa:- opinie i komentarze

rochan_rochan_
0
Chcę dodać że zalew skierniewicki to jeden z nielicznych zbiorników w okręgu gdzie wykształciła się bardzo liczna populacja sandaczy, przeważają ryby do 3,5kg choć zdarzają się pojedyncze okazy osiągające około 6kg wagi (2009-05-04 20:10)
ferroxcubeferroxcube
0
ten zbiornik to wedkarskie dno......setki wedkarzy,setki spedzonych godzin nad woda i wreszcie cale miasto obiega sensacyjna wiadomosc....ktos cos zlapal......szkoda czasu na wedkowanie w tym bajorku...... (2012-05-27 14:28)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy