Zaloguj się do konta

Zalew Zadębie w Skierniewicach

Zalew Zadębie zlokalizowany jest w granicach miasta Skierniewice, w południowo-zachodniej części miasta, w naturalnej dolinie rzeki Łupi, na terenie dzielnicy mieszkaniowej o tej samej nazwie. Ma ponad 25 ha powierzchni.

Jest to zbiornik płytki o łagodnych brzegach i z dość dobrym dostępem do wody. Występują w nim: lin, karaś, karp, szczupak oraz płoć.

Zgodnie z przeznaczeniem terenu, wokół zalewu kwitnie życie rekreacyjno-sportowe i wypoczynkowe (są tu plaże miejskie, tor regatowy). Swoje miejsce znajdują tu wędkarze, ale i – zwłaszcza ostatnio, np. miłośnicy sportów wodnych. Wiosną tego roku doszło nawet na tym tle do sporu między okręgiem PZW Skierniewice i klubem spławikowym Zadębie a motorowodniakami, których wpuszczono na wodę.

Niestety, z hałasem na zalewie Zadębie wędkarze muszą się liczyć.

Opis łowiska

Mapa

Opinie (2)

rochan_

Chcę dodać że zalew skierniewicki to jeden z nielicznych zbiorników w okręgu gdzie wykształciła się bardzo liczna populacja sandaczy, przeważają ryby do 3,5kg choć zdarzają się pojedyncze okazy osiągające około 6kg wagi [2009-05-04 20:10]

ferroxcube

ten zbiornik to wedkarskie dno......setki wedkarzy,setki spedzonych godzin nad woda i wreszcie cale miasto obiega sensacyjna wiadomosc....ktos cos zlapal......szkoda czasu na wedkowanie w tym bajorku...... [2012-05-27 14:28]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej