Zalew Żyrardowsk

/ 5 komentarzy

Zalew Żyrardowski - Łowisko znajduje się przy drodze wyjazdowej z miasta w kierunku Mszczonowa po prawej stronie. Dojazd do łowiska możliwy jest ze wszystkich stron. Jego powierzchnia to około 14 ha.

Według mnie każda strona jest równie atrakcyjna. Występuje w największej ilości płoć, karp, leszcz, a poza tym prawie każdy gatunek ryby. Nie polecam tego łowiska jako spinningowe, gdyż pomimo zarybień czepiające się szczupaki nie osiągnęły wymiaru. Okonia też nie jest za wiele i są to z reguły mniejsze osobniki. Polecam wyjście ze spławikówką na leszcze i płocie- najlepiej wiosną i jesienią. Najlepszą przynętą jest jak dla mnie ochotka, ale również i pinka. Zwykle po pewnym czasie z łowiska odchodzą płocie i przychodzą krąpie, a po nich leszcze, czasem dość ładne. Łowisko nie jest głębokie, zwykle do około 2 m. Godne polecenia są wszystkie miejsca dookoła zalewu. Latem, wczesnym rankiem z plaży dobrze brały karasie. Najwięcej ludzi zawsze "okupuje" okolice ujścia Pisi do zalewu. Nie polecam odwiedzin nad zalewem w porze wakacyjnej ze względu na ogromne tłumy wodniaków. Zimą na zalewie dobrze bierze płoć, okoń i mnóstwo jazgarzy spod lodu.

Jest to ciekawe łowisko gdzie każdy może coś dla siebie znaleźć, jednak nie każde wyjście kończy się dobrym wynikiem. Najlepiej jest wiosną i jesienią kiedy zawsze połowiłem, ale bez okazów.Zalew Żyrardowsk opis łowiska:

Akwen: Zbiornik Żyrardowski »
GPS: N 52o 2' 12" E 20o 27' 16"
Położenie: Województwo: Mazowieckie » Powiat: Żyrardów » Gmina: Żyrardów
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Skierniewice » (zobacz porozumienia Okręg PZW Skierniewice 2023r »)
Regulamin połowu:Wymiar sandacza i szczupaka- 50cm, jedna sztuka dziennie
Leszcz- trzy sztuki dziennie
Noclegi w pobliżu: Żyrardów - meteor
Tagi łowiska: MAZOWIECKIE ZALEWY, ZALEWY Okręg PZW Skierniewice

 

4.3
Oceń
(18 głosów)

Zalew Żyrardowsk mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

coralgol73coralgol73
0
Łowiłem wiele razy na tym zalewie. Pochodze z Żyrardowa. Trafiłem tam parę Leszczy- 1,8kg największy. Lin też jest ładny -1,4kg też niezły wynik. (2008-12-05 18:13)
trebrontrebron
0
Postaram się odwiedzić łowisko wiosną i zapolować na karpia. Jeżeli ktoś ma jakieś konkretne rady co do połowu karpia w tym akwenie to proszę pisać na maila, chętnie się z nimi zapoznam.
(2010-02-28 22:40)
usagiusagi
0
Uważam, że Zalew Żyrardowski nadaje się do spinningu. Szczupaków wymiarowych już trochę jest, a i na brak okoni nie można narzekać. (2010-07-08 23:38)
usagiusagi
0
WYMIAR OCHRONNY OKONIA - 18 CM (2010-07-08 23:39)
aposakaposak
0
Zbiornik jest bardzo '' kapryśny '' . Można tam spędzić 6 dni bez ryby a 7 dnia Eldorado ..... (2013-10-20 21:05)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy