Zalew Cieszanowice - zbiornik dla wytrwałych [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ad79caff278a21f4.html][IMG]http://images48.fotosik.pl/6/ad79caff278a21f4m.jpg[/IMG][/URL]
Strefa przy tamie rejon wielu osób oczekujących na karpia ,szczupaka , a zarazem wielu płotek w różnym rozmiarze lecz często z pasozytem
Miejsce, około kilometra od tamy często uczęszczane przez wędkarzy jak i wczasowiczów podczas upałów, dla zwolenników ciszy nie polecam weekendów i zarazem okresu upalnych dni .
Plaża zapełnia się gwarnymi osobnikami nierozumiejących cisze i spokój. Lecz nie przeszkadza to zbytnio rybką, sam osobiście miałem wiele miłych niespodzianek wędkarskich podczas hałaśliwego zachowania uczestników .Wielokrotnie spinning zdawał egzamin podczas tych wypadów, często wyciągałem godnego uwagi szczupaka lecz wiązało się to z cierpliwością związaną z komentarzami osób postronnych i nierozumiejących co ja tam robie wśród wrzawy .Choć zbiornik ten odwiedza wielu już wędkarzy łowisko to tak naprawdę nie jest odkryte ,a powodem jest duże zróżnicowanie terenu, zalane piwnice domów byłych gospodarstw, wycięte lasy w których nie brakowało wielu zgłębień.
Miejscowi wędkarze polują zazwyczaj na białoryb najczęściej stosując fedeera lub pikera z koszyczkiem ,także z spławiczkiem można się zasadzić na ploteczkę stosując jako przynętę kukurydze i białego robaka.
Wielu spinningistów korzystając z łódek stosuje echosondę bez opamiętania wybierają szczupłego z tej malowniczej wody ,a zarazem młodego zalewu- nasuwa się myśl co będzie za kilka lat
O to jest pytanie????kiedyś było wiele dorodnych okoni , a teraz zapytajmy tych co zabierali kilka lat temu po 50 kg z tego zalewu tak walecznego garbusa i ciesząc się efektami połowu.
Jest jeszcze szansa na odrodzenie się tych okazów , musi minąć wiele lat i rozważne wędkowanie.
Główną atrakcją stałych bywalców jest płoć, choć od pewnego czasu zauważa się ich spadek populacji. Płocie w tym zalewie obierają stanowiska żeru przy uskokach zagłębieniach i zatopionych gałęziach lub w miejscach wykarczowanego lasu.
Zbiornik ten jest siedzibą i ostoją wielu ptaków i należy o tym pamiętać,a zwłaszcza by nie zostawiać resztek żyłek gdyż są zagrożeniem jak sidła .W tym miejscu pamietajmy o tym zagrozeniu dla nie świadomych stworzeń i postarajmy się być w zgodzie z zasadami natury
Więc polecam wszystkim tym co już znają wędkowanie i tych co się uczą wedkować,ale zarazem proszę o humanitarne traktowanie stworzeń które sprawiają nam tyle satysfakcji.
Jeśli w miarę przyzwoitości można ryby zabierać przestrzegając limitu również tez rozważnie można je wypuścić pokazująć innym ,że ryba to nie tylko mięso ale i stworzenie które daje życie innym pokoleniom , nowemu narybkowi który osiągając odpowiedni rozmiar z biegiem czasu da nam wiele radości .
jest to mój artykuł pochodzi z strony www.wedkarstwo.gralik.pl---- pozdrawiam limahlZalew Cieszanowice opis łowiska:

Akwen: Zbiornik Cieszanowicki »
GPS: N 51o 13' 58" E 19o 41' 9"
Położenie: Województwo: Łódzkie » Powiat: Piotrkowski » Gmina: Gorzkowice
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Piotrków Trybunalski » (zobacz porozumienia Okręg PZW Piotrków Trybunalski 2023r »)
Regulamin połowu:według zasad regulaminu okręg Piotrków Trybunalski
Noclegi w pobliżu: Kamieńsk - meteor
Tagi łowiska: ŁÓDZKIE ZALEWY, ZALEWY Okręg PZW Piotrków Trybunalski

 

3
Oceń
(6 głosów)

Zalew Cieszanowice mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

robert-lowirobert-lowi
-1

Witam, Znalazłem zbiornik na fishexpercie, koledzy mówili, że okonie, szczupaki, brzany, wzdręgi i bolenie. Ja się nastawiłem drapieżnie i udało się okonie i szczupaka, ale sporo niewymiarowych.pozdrawiam.

(2013-07-10 11:29)

skomentuj ten artykuł