Zbiornik Bojary

/ 2 komentarzy / 11 zdjęć


Zbiornik Bojary położony jest na obrzeżach miasteczka Biłgoraj w osiedlu Bojary na rzeczce Osa dopływie Białej Łady. Jest to zbiornik nie duży bo liczący 7,80 hektara lustra wody. Powstał w latach siedemdziesiątych kiedy to przeprowadzano renowację Zamościa i nie dużym kosztem bo wszystkie pieniądze w tamtym okresie zabierano na nowo powstałe miasto wojewódzkie Zamość. W tym zbiorniku można złowić Karpia , Karasia , Szczupaka , Lina , Sandacza , Suma , Jazia , Płotkę i Okonia tylko że te ryby są dobrze doświadczone i dosyć mądre ponieważ były wielokrotnie na hakach i znają wszelkie niespodzianki jakie przygotowali wędkarze.
Ze względu na duży presing miejscowych co roczne zarybiania sukcesywnie są odławiane i tylko zostają ryby które nauczyły się omijać haki i sposoby jakie wędkarze wymyślają. Zbiornik ten raczej jest traktowany jako pole doświadczalne przy wypróbowywaniu nowo wymyślonych metod połowu które później sprawdzają się na innych łowiskach . Mimo tych niedogodnień zapraszam jeżeli będziecie w pobliżu na spędzenie wolnego czasu na tym zbiorniku i może szczęście dopisze i złowicie jakąś okazałą rybę.Zbiornik Bojary opis łowiska:

Akwen: Zbiornik Bojary »
GPS: N 50o 33' 15" E 22o 43' 42"
Położenie: Województwo: Lubelskie » Powiat: Biłgoraj » Gmina: Biłgoraj
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Zamość » (zobacz porozumienia Okręg PZW Zamość 2020r »)
Regulamin połowu:Karp od 35 cm - 1 szt. na dobę
Szczupak od 50cm - 1szt.na dobę
lin 25 cm
okoń 18 cm
opłaty zgodnie z okręgiem Zamojskim
pozostałe warunki jak w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb
Noclegi w pobliżu: Biłgoraj - meteor
Tagi łowiska: LUBELSKIE ZALEWY, ZALEWY Okręg PZW Zamość

 

4.1
Oceń
(25 głosów)

Zbiornik Bojary mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

mistrz654mistrz654
0

Dzięki za ospis łowiska, krótki, ale tresciwy.

Nigdy nie słyzałem o tym łowisku, a mieszkam w odłegłosci tylko 50km od niego.

Może pojadę tam w zbliżajacym się sezonie.

Mam tylko jedno pytanie, a mianowicie:

Jaki jest dostęp do wody (łatwy, trudny, czy można wypłynąć łódką).

Z góry dziękuje za odpowiedź.

(2011-01-27 18:36)
Bombel22Bombel22
0
witam dojazd do zbiornika jest łatwy wiadomo ze samochodem do wody podjezdzać nie mozna pływanie łódką czy pontonem jest zabronione gdyż to niewielki fragment wody co do opisu z tą wyławianą rybą to smiech zbiornik jest zarybiany kilka set kilo rocznie mniej więcej ok 300 kg max gdyż nie wiadomo ile tak naprawde wpuszczają zbiornik, zarybiany jest tanim kosztem tylko karpiem o długości 30 cm linem 23-25 cm trafia się również okoń lecz i on nie był od jakiegoś czasu zarybiany to co bierze to pozostałości z kilkuletnich zarybień  nic dziwnego ze ryba jest wykaleczona gdyż nie osiąga jeszcze pełnego wymiaru a wędkarzy jest dużo jak na miasto Biłgoraj niby zarybiany jest karasiem którego praktycznie od 3 lat jeszcze nie złowiłem jak i  pozostali wędkarze płoć utrzymała się jedynie po kilkuletnim zarybieniu lecz i jej jest niewiele gdyż jest dużo drobnego szczupaka suma jak i sandacza wędkuje na tym zbiorniku od 10 lat praktycznie co drugi dzień jestem nad wodą wędki rozkładałem róznych miejscach i mogę powiedzieć jaka jest prawda co do stanu ryb pozdrawiam i moze uda się połłaamać na jakimś okazie kija :] (2011-06-15 09:52)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy