Zbiornik Borowiec I

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć


Zbiornik Borowiec I (znany również pod nazwą Jezioro Borowiec lub Jezioro Borowiec Duży) jest wyrobiskiem pozostałym po żwirowni o powierzchni 11.3 ha. Znajduje się pomiędzy miejscowościami Tuchom a Chwaszczyno w pobliżu czynnej żwirowni spółki Polgravel. Na skarpie od strony żwirowni znajduje się parking, z którego można zejść na brzeg łowiska. Takich zejść nie jest za wiele i ogóle są bardzo strome i zarośnięte, więc trzeba uważać na siebie i sprzęt. Zbiornik można obejść dookoła, ale wymaga to niezłej gimnastyki, brzeg jest bardzo zarośnięty i miejscami zdradliwy, gdzieniegdzie można się natknąć na kawałki betonowych płyt z wystającym z nich zbrojeniem. Brodzenie w wodzie również nie wchodzi w grę, ponieważ łowisko jest bardzo głębokie. Obowiązuje zakaz wędkowania ze sprzętu pływającego.
Dobry dojazd samochodem, można też dojść pieszo z przystanku Gdańsk Osowa PKP w ok. 45 min. po drodze przechodząc obok Zbiornika Borowiec II.Zbiornik Borowiec I opis łowiska:

Akwen: -
GPS: N 54o 25' 37" E 18o 24' 20"
Położenie:
Właściciel:
Regulamin połowu:RAPR PZW *

* Obowiązuje zakaz wędkowania ze sprzętu pływającego.
Noclegi w pobliżu: Chwaszczyno - meteor
Tagi łowiska:

 

4.2
Oceń
(5 głosów)

Zbiornik Borowiec I mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

damian-dabrowskdamian-dabrowsk
0
Parę pytań.. Kto jest właścicielem Borowiec I Borowiec II? PZW? Bo brak tych wód w wykazie. A jeśli prywatna woda to gdzie uzyskać pozwolenie. ? Gdyby ktoś coś wiedział, piszcie z góry dzięki. (2019-01-31 16:36)
damian-dabrowskdamian-dabrowsk
+1
Ups niedopatrzenie sorka :D wszystko w spisie czyli PZW. (2019-01-31 17:04)

skomentuj ten artykuł