Zbiornik Byczeń Żwirak

/ 4 komentarzy / 10 zdjęć


W 1997 przez Dolny Śląsk przeszła powódź stulecia ,zbiornik bardzo ucierpiał pod względem rybo stanu jak i ilości wody. Od tamtej pory minęło już sporo czasu i zaczęto łapać większe i więcej ryb, powodem większego rybostanu jest co roczne zarybianie zbiornika. W byczeniu dominują ryby-karp, leszcz, okoń, karaś, szczupaka też jest dosyć, ale na większe sztuki nie mamy co liczyć.

W zbiorniku występują jeszcze sandacz i węgorz, ale nie są to ryby, które trafiają często łupem wędkarzy .Od miejscowych można nieraz posłuchać historyjek o innym olbrzymie tego zbiornik, który łamał albo ciągał wędkarzy na łodzi po zbiorniku mowa o" sumie". Wędkarze łapią przeważnie na spławik lub z gruntu karpie łapie się przynętę podaną na włosie .

Dno zbiornika jest twarde z licznie występującymi dołami i górkami, na dnie stawu leżą konary zatopionych drzew. Brzegi zbiornika porastają różne gatunki drzew i krzewów, które dają schronienie licznemu ptactwu i nam w letnie po południa. Zbiornik jest stosunkowo trudny i chimeryczny do wędkowania, dlatego polując na większe okazy ryb proponuję zaliczyć jakiś długi weekend albo urlop .Latem zbiornik zarasta co powoduję że na nie których stanowiskach nie da rady wędkować. Stanowiska wędkarzy są od siebie oddalone co sprzyja spokojnemu oddaniu się wędkowaniu.Zbiornik Byczeń Żwirak opis łowiska:

Akwen: Staw Byczeń-Żwirownia »
GPS: N 50o 30' 54" E 16o 54' 46"
Położenie: Województwo: Dolnośląskie » Powiat: Ząbkowicki » Gmina: Kamieniec Ząbkowicki
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Wałbrzych » (zobacz porozumienia Okręg PZW Wałbrzych 2020r »)
Regulamin połowu:

WEDŁUG AKTUALNEGO REGULAMINU OKRĘGU PZW WAŁBRZYCH
1-ZAKAZ WĘDKOWANIA Z WYSPY
Noclegi w pobliżu: Kamieniec Ząbkowicki - meteor
Tagi łowiska: DOLNOŚLĄSKIE STAWY, STAWY Okręg PZW Wałbrzych

 

4.7
Oceń
(12 głosów)

Zbiornik Byczeń Żwirak mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

krzycag1978krzycag1978
0
no musi być tam całkiem fajnie oglądając te zdjęcia chciałoby się juz wystartować na swoje łowiska...a do kwietnia jak to jest w moim pzrypadku to jeszcze daleko...pozdr... (2009-01-21 12:45)
ekooloekoolo
0
Byłem, widziałem.Pozdro:))) (2009-01-25 10:30)
venom92venom92
0
To jest staw nr 5 tak? Złapał ktos tam jakiegoś niezłego szczupaka ? (2012-09-28 16:54)
kopciukopciu
0
ZŁAPAŁ I TO NIE JEDNEGO PŁYWAJĄ TAM PONAD METROWE SZCZUPAKI ,W CZERWCU WIDZIAŁEM 134CM (2014-12-30 22:03)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy