Zbiornik Dębowa

/ 7 komentarzy

Powierzchnia zbiornika wynosi 65 ha, średnia głębokość waha się pomiędzy 2,5 do 4,5 metra.
Woda w nim jest czysta, kwalifikuje się do II klasy czystości. Dno jest piaszczysto - mulisto i pełne pagórków i dziur. Brzegio natomiast są bardzo zarośnięte.

Jest tu urodzaj takich ryb jak: amur, boleń, ciernik, jazgarz, karaś, kiełb, leszcz, in, okoń, płoć, sandacz, sum, sumik karłowaty, szczupak, węgorz, wzdręga, ale przede wszystkim królują tu karpie!
Na łowisku odbywają się coroczne zawody karpiowe. A złowione sztuki są całkiem pokaźnych rozmiarów.

Dębowa to także miejsce rekreacyjno - turystyczne. Znajduje się tu wiele plaż strzeżonych, wypożyczalnie sprzętu, a także pola namiotowe. Można też zyskać uprawnienia sternika lub zdobyć karte pływacką.Zbiornik Dębowa opis łowiska:

Akwen: Staw Dębowa »
GPS: N 50o 17' 48" E 18o 9' 50"
Położenie: Województwo: Opolskie » Powiat: Kędzierzyńsko-Kozielski » Gmina: Reńska Wieś
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Opole » (zobacz porozumienia Okręg PZW Opole 2023r »)
Noclegi w pobliżu: Kędzierzyn-Koźle - meteor
Tagi łowiska: OPOLSKIE STAWY, STAWY Okręg PZW Opole

 

4.3
Oceń
(16 głosów)

Zbiornik Dębowa mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

SumikDestroyerSumikDestroyer
0
Może i bym tam pojechał... ale te karpie wszystko psują... ale opis ok... pozdr (2009-08-28 21:01)
kolocarpkolocarp
0
witam-wszystkich pasjonatów akwenu DĘBOWA łowię na tym akwenie parenaście ładnych lat piękna czysta przedewszystkim rybna woda.Dużo karpia (dużego karpia)organizowane są tutaj od paru lat KARPIOWE MISTRZOSTWA POLSKI. Mozna złapac również pięknego szczupaka węgorza dużą płoc no i leszcza.bardzo dobrze zarybiana woda przez koło PZW REŃSKA WIEŚ KOFAMA-polecam wędkarzom -do zobaczenia na DĘBOWEJ pozdro. (2010-08-29 09:35)
kolocarpkolocarp
0

Zbiornik "Dębowa" oddalony parę kilometrów od Kedzierzyna-Kożla oaza imprez rekreacyjno-sportowych tego okręgu.Imprezy odbywają sie na stanicy wędkarskiej HULA-GULA.Na stanicy tej można tez posilic się z całą rodzinką polecam smażoną ciepłą rybkę.Akwen bardzo rybny -rybą dominującą jest karp który dorasta tutaj do dużych rozmiarów- osobniki powyżej 20 kg nie należą do rzadkości.Dla karpiarzy najlepszymi miejscówkami są miejsca położone od strony miejscowości REŃSKA WIEŚ oraz od stanicy wędkarskiej Hula-Gula łącznie z plażą od strony woprówki.Dobre miejsca znajdują się również na cyplu za tz.stodołą jak również na brzegu (zaznaczam brzeg bardzo wysoki) od strony wioski DĘBOWA.Na akwenie tym można wędkowac z łodzi-wędkarze poławiają duże płocie,leszcze,sandacze no i szczupaki.Akwen DĘBOWAjest malowniczo położony pośród łąk i pól oaza ciszy i spokoju. Na akwenie można wypożyczyc łodzie, kajaki i rowerki wodne.Plaże są strzeżone i zadbane .Akwen DĘBOWA polecam dla wędkarzy jak i dla odpoczywających. Połamania kija na DĘBOWEJ.

(2010-08-29 10:23)
stefcio97stefcio97
0
zbiornik Dębowa to naprawdę piękne wyrobisko łowiłem tam parę razy i naprawdę są tam duze okazy sąsiad łowi tam karpie po 10-15kg lecz nie chodzę tam zbyt często bo nie mam z kim :/
(2011-08-26 16:04)
Kristofer1Kristofer1
0
ma ktoś jakieś info na temat tej wody? ponoć trzeba opłacić jakieś 20zł na 24h czy to prawda? (2012-07-06 19:38)
zaruzaru
0
kolega stroz 26 wyjaśnił wyżej te 20 zł. Napewno połowię w tym roku na tym zbiorniku jest niedaleko a nigdy tam niebyłem ,czas to zmienić. pozdrawiam. (2013-03-23 22:03)
kl73kl73
0
witam prosze o porady gdzie na debowej mozna rozbic namiot w jakims zacisznym miejscu gdzie bedzie plaski brzeg mam coreczke2,5 roku aby sie mogla popluskac amamy zamiar wybrac sie tam na urlop,czy mozna sie rozbijac na dziko,a jak by sie jeszcze udalo cos zlowic to byloby fajnie lubie amatorsko polowic choc za ryba nieprzepadam.dzieki za wszelkie informacje.pozdrawiam (2014-05-11 11:03)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy