Zbiornik Koszyce

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć


Zbiornik Koszyce potocznie nazywany "ZALEWEM" jest zbiornikiem sztucznym, który powstał na wskutek wybudowania zapory a następnie zalania terenu o powierzchni ponad 100h. Ten zbiornik wodny powstały w latach 80. jest powszechnie odwiedzanym miejscem nie tylko przez wędkarzy. Można tu nie tylko połowić, ale i pospacerować licznymi ścieżkami..........jednym słowem wypoczynek i rekraacja w jednym miejscu.
Zalew kojarzy mi się z wypadami na ryby o godzinie 2-3iej nad ranem. Zanęta rozrobiona, przynęta na haczyku a wraz z pierwszymi promieniami słońca pierwsze ryby wpadały do siatki. To tam poznawałem tajniki łowienia na spławik, jak i zacinałem brania gruntówek po drganiach czujnika.

Zbiornik jest bardzo ciekawym miejscem i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Jest mnóstwo białej ryby sporych rozmiarów jak i drapieżnika. Dzięki temu można połapać na grunt, na spławik, a gdy zauważymy burzącą się niedaleko nas wodę, spokojnie możemy sięgnąć po spinning z gumką lub obrotówką.
A by nieco pobudzić wyobraźnie przedstawiłem mapkę zalewu, do której przedstawię krótki opis:

1. W tym miejscu znajduje się zapora (głębokość około 6 m) - z Zalewu wypływa mała rzeczka. która wpada do rzeki GWDA

2. Brzeg o długości kilkudziesięciu metrów, który jest usypany z kamieni (dużych:) ) nie trudno skręcić nogę lub zgubić cokolwiek wielkości tel. kom po upuszczeniu. Tutaj najczęściej spotkamy wędkarzy łowiących na baty. Głębokość - około 2-3 metry. Siedząc przodem do wody za plecami nie mam absolutnie żadnych krzewów, drzew. Minusem jest wiejący wiatr. Plusem możliwość zostawienia samochodu w odległości kilku metrów od łowiska jak i zorganizowania zawodów wędkarskich w tym miejscu

3. Na końcu brzegu usypanego kamieniami mamy bardzo łagodny zjazd umożliwiający np spuszczenia łodzi itp. do wody.

4. Wyspa na zalewie, Niestety nigdy na niej nie byłem, ale z tego co wiem to jest tam wiele świetnych miejsc gdzie można się zasadzić na niemałego karpia

5. Niewielki kanał o szerokości kilkunastu metrów, między wyspą a brzegiem. Woda dochodzi tu max do 1-1,5 m i jest to latem rewelacyjne miejsce do połowu dużych karpi, karasi. Mała głębokość, czysta i ciepła woda powoduje , iż wiele z nich się tu zbiera po to, by złapać kilka promieni słonecznych.

6. Półwysep połączony z lądem drogą z betonowymi płytami. Nie można się po nich poruszać samochodem. Dookoła półwyspu jak i na drodze dojazdowej znajduje się wiele miejsc gdzie możemy sie rozsiąść.

7. Brzeg o niezbyt dobrej dostępności do wody a co za tym idzie z niewielką ilością miejsc wędkarskich.

8. "CYPEL" - powiem tylko tyle - z tego miejsce wyłowiłem kilka naprawdę rekordowych sztuk płoci i leszczy :)

9. Niewielka przystań dla żaglówek i łodzi.

Powyższy opis może nie jest zbyt dokładny, ale za dużo pisać i zdradzać nie można :) Jest jeszcze wiele ciekawych zakątków, ale te sprawdzić i ocenić należy osobiście. Swoje ulubione miejsce znajdą tutaj nie tylko wędkarze , ale i amatorzy pieszych wędrówek z aparatem w dłoni.
Tak więc do zobaczenia nad Zalewem :)Zbiornik Koszyce opis łowiska:

Akwen: Zbiornik Koszyce »
GPS: N 53o 10' 53" E 16o 44' 34"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Piła » Gmina: Piła
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Piła » (zobacz porozumienia Okręg PZW Piła 2023r »)
Regulamin połowu:PZW Piła
Noclegi w pobliżu: Piła - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE ZALEWY, ZALEWY Okręg PZW Piła

 

3.7
Oceń
(15 głosów)

Zbiornik Koszyce mapa:- opinie i komentarze

niki2003niki2003
0
Na tym zbiorniku polecam wędkowanie gruntowe na Leszcza. Ze spławikiem ciężko ponieważ blisko brzegu jest dość płytko (0,5-1m). Spędziłem 8h na spławiku i tylko 1 płotka (17cm) a 2h na gruncie zaowocowało 2 leszczami (17 i 20cm) i 4 braniami. Polecam.
(2010-08-23 11:26)
oskar01oskar01
0
lowilem tam od dwoch lat ale nigdy tam nic nie zlapalem (2016-08-21 13:47)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy