Zbiornik Majdan Zahorodyński

/ 3 komentarzy

Następne łowisko na które zapraszam to zbiornik retencyjny Majdan Zahorodyński, który został oddany do użytku pod koniec 2000r o powierzchni około 48,8 ha – typowa budowa zaporowa .
Właścicielem tego akwenu jest Gmina Siedliszcze, dzierżawcą O PZW Chełm , gospodarzem koło PZW Siedliszcze. Akwen ten znajduje się w niedużej miejscowości Majdan Zahorodyński , Gmina Siedliszcze. Dno zbiornika w większości w miarę twarde średnio porośnięte roślinnością wodną . Zbiornik nie głęboki od 1,2 do 2,5m w stronę zapory. Na haczyku możemy się spodziewać takich rybek jak: średnie karpiki w granicach 1-2kg, karasia pospolitego, karasia srebrzystego, płoć, szczupaka, dużo drobnego okonia i oczywiście czasami linka.

Dla tych co wędkują wyczynowo mała podpowiedź - wynik tutaj robi się przede wszystkim niedużą płocią na zestaw skrócony lub ewentualnie bacik gdy rybki tego dnia dobrze żerują .
Aby skorzystać z przyjemności wędkowania na tym akwenie potrzebne jest wykupienie stosownego pozwolenie w O PZW w cenie 60zł (cena na 2012r.). Z ciekawostek przyrodniczych - czasami można spotkać w pobliżu zbiornika człapiącego po grobli bociana czarnego.

Najbliższe większe miasta w pobliżu to: Lublin 51km, Chełm około 30km.
Dojazd od strony Lublina.
Należy jechać drogą E373 w stronę Chełma . Po minięci miejscowości Dorochucza na pierwszej krzyżówce skręcamy w lewo w drogę nr 838 . Drogą nr 838 jedziemy na Abramówkę po ujechaniu 9,6km skręcamy w prawo na Konotopę i jedziemy prosto aż do miejscowości Dębówka. W Dębówce skręcamy w prawo na Majdan Zahorodyński . Przejeżdżamy Majdan Zahorodyński. Następna miejscowości to Zajamie i tu skręcamy w lewo. Po przejechaniu około 500m jesteśmy nad wodą.
Zmiana administratora 2013W wyniku rozstrzygniętego przetargu na dzierżawę zalewu w Majdanie Zahorodyńskim administratorem akwenu  z początkiem 2013r został Okręg PZW Lublin. Łowienie w 2013r na tym zbiorniku będzie możliwe na podstawie opłaty okręgowej PZW Okręgu Lublin, jako woda nizinna ogólnodostępna.Zbiornik Majdan Zahorodyński opis łowiska:

Akwen: Zbiornik Majdan Zahorodyński »
GPS: N 51o 13' 40" E 23o 8' 18"
Położenie: Województwo: Lubelskie » Powiat: Chełm »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Chełm » (zobacz porozumienia Okręg PZW Chełm 2023r »)
Regulamin połowu:Zgodnie z regulaminem PZW (limit, wymiar ochronny) z obostrzeniami: zakaz wędkowania na zbiorniku w wyznaczonej strefie zakazu, wędkowanie z jednostek pływających tylko w porze dziennej (od wschodu do zachodu słońca).
Noclegi w pobliżu: Urszulin - meteor
Tagi łowiska: LUBELSKIE ZALEWY, ZALEWY Okręg PZW Chełm

 

4.2
Oceń
(5 głosów)

Zbiornik Majdan Zahorodyński mapa:- opinie i komentarze

AuStachyAuStachy
-1
Był ktoś w tym roku na tym łowisku? Planuję wybrać się tam na noc i nie wiem na co się nastawiać. Prosiłbym o trochę informacji o tym jeziorku. (2013-07-01 15:15)
jack 40jack 40
0
A JAK WYGLĄDA SYTUACJA NA ROK 2014
(2014-02-17 14:04)
jozef-adamczykjozef-adamczyk
0
Byłem tam trzy razy I NIC. (2014-08-25 19:28)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy