Zbiornik Putka

/ 5 komentarzy / 5 zdjęć


Witam ponownie :)

Tym razem przedstawiam zapewne znane Wam wszystkim łowisko jakim jest zbiornik Putka.
Dojazd niezwykle banalny. Z Grodziska kierujemy się w kierunku Żabiej Woli i za firmą Budokrusz, za
działkami znajdziemy już omawianą wodę. Można dojechać samochodem praktycznie nad samą wodę. Ja jednak zostawiam go gdzie indziej, gdyż łowię z drugiego brzegu gdzie nie ma dojazdu.

Zbiornik nie jest duży, ma kształt trójkąta o bokach 300/300/150 metrów
z wysepką po środku. Maksymalna głębokość to chyba 2 metry choć tak na prawdę nie znalazłem tam takiego dołka.Generalnie na większości stanowisk gdzie da się połowić głębokość wynosi oo 1 metra do 1,5 metra. Brzeg porośnięty jest olszyną i z tego powodu nie wszędzie daję się łowić na długie wędki (7 metrów) a ja właśnie na taką łowię :((( Utrudnieniami będą też liczne połamane gałęzie leżące w wodzie oraz w niektórych miejscach dość mocno pozarastana moczarką powierzchnia wody. Dno zbiornika jest mulisto-piaszczyste, miejscami twarde.

Jeśli chodzi o ryby zamieszkujące ów wodę to przeważają płocie, wzdręgi, liny i karasie. Także te najładniejsze, złote. Słyszałem też o leszczach i karpiach, jednak do tej pory nie miałem okazji z nimi powalczyć ;) Z ryb drapieżnych na pewno jest szczupak oraz okoń ale słyszałem też o sandaczach.

Osobiście wybierając się na Putkę moją uwagę skupiam na linach, karasiach oraz płociach. 4 dni przed planowanym wędkowaniem wybieram sobie miejsce połowu i nęcę je parzoną pszenicą z grochem lub kukurydzą. Robię to codziennie o tej samej porze. Ilość wrzucanego jedzenia to mniej więcej 0,5 kg jednorazowo w/w ziarna. Po takim nęceniu efekty będą co najmniej zadowalające :))) W nętę wchodzą najpierw płocie (od 15 do20cm) później liny. Niestety, jak do tej pory nie miałem jeszcze okazji złowić większego niż 30 cm. Największą frajdę sprawiają jednak karasie i to te złote. Największy złowiony przeze mnie miał około 30 cm, był na prawdę waleczny a hol na delikatnym sprzęcie (główna 0,16 przypon 0,14) dał mi sporo satysfakcji.

Polecam łowienie na spławik typu wagler bądź stały o wyporności +- 1,5 g zamontowany na żyłce
0,18 - 0,16 z przyponem 0,12 - 0,14. Przypon z żyłką główną łączę krętlikiem. Haczyki w rozmiarze od 6 (groch,kukurydza, pszenica, czerwony robak) do 10 (biały robak, pinka). Przynęta musi spoczywać na dnie w innym wypadku będziemy skazani na skubanie w przynętę przez drobnicę. Nie polecam nęcić gotowymi zanętami, gdyż podchodzą chmary płotek wielkości palca i moim zdaniem skutecznie przeszkadzają w żerowaniu w naszym miejscu grubszej rybie. Aha, z racji niewielkiej głębokości trzeba zachować szczególną ciszę, zero tupania i chlapania ,
inaczej nici z porządnego wędkowania :)))

Mimo, że nie jestem zwolennikiem łowienia na wodach stojących to z braku możliwości czasowych wyjazdu nad rzeki właśnie Putka przypodobała mi się najbardziej spośród lokalnych łowisk. Woda może nie obfituje za specjalnie w ryby, ale przy odrobinie poświęconego czasu i oczywiście szczęściu możemy trafić tam kapitalnego lina bądź karasia. Jesienią zdarzyło mi się już tam parę razy złowić szczupaka (spinning) , jednak nie były to okazy. Wszystkich chcących troszkę odpocząć i przy okazji powędkować w okolicach Grodzisk Mazowieckiego zapraszam nad Putkę.

PS. Sam nie zabieram ryb znad wody a od wędkarzy łowiących na Putce dowiedziałem się że ryby śmierdzą szlamem tak więc wypuszczajmy wszystkie złowione rybki tym bardziej, że zbiornik nie jest zarybiany.

pozdrawiam GrishaZbiornik Putka opis łowiska:

Akwen: Staw Putka »
GPS: N 52o 4' 45" E 20o 37' 32"
Położenie: Województwo: Mazowieckie » Powiat: Grodzisk Mazowiecki » Gmina: Grodzisk Mazowiecki
Właściciel: Łowiska komercyjne
Regulamin połowu:RAPR mimo, że woda jest niczyja :)
Noclegi w pobliżu: Grodzisk Mazowiecki - meteor
Tagi łowiska: MAZOWIECKIE STAWY

 

4.4
Oceń
(17 głosów)

Zbiornik Putka mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

lucianoluciano
0
wszystko się zgadza:) tylko przesadziłeś dając w występowaniu wzdręgę i węgorza;p
(2010-08-11 09:04)
grisha grisha
0
o ile występowania w Putce wzdręgi jestem bardziej niż pewien (sam złapałem 3 sztuki wielkości 10-15cm) to o węgorzu dowiedziałem się od człowieka, który siedzi tam dość często :> Pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą :)
(2010-08-11 15:21)
bartlomiejkarczewskibartlomiejkarczewski
0
jezeli mozesz to podpowiedz czy bez karty pzw tez mozna sie tam wybrac na połowienie w celach rekreacyjno wypoczynkowych (2012-07-16 15:06)
skiba1123skiba1123
0
wegorze i wzdregi sa tam :D (2012-08-14 22:06)
skorcz82skorcz82
0
Witam. W ostatni weekend byłem nad tym zbiornikiem. Jak się okazało teren jest prywatny i może na nim łowić wąskie koło ludzi znający właściciela. (przynajmniej tak twierdził pan łowiący tam z których chwile porozmawiałem) Podobno właściciel wk*** się na syf jaki tam panował. Mieszkam stosunkowo blisko i miał bym gdzie się pobawić w wolny weekend dlatego zależało by mi na próbie kontaktu z właścicielem. Jeśli ma ktoś namiar prosił bym o podzielenie się tą informacją. (2015-06-15 18:29)

skomentuj ten artykuł