Zbiornik Rajszula - okolice Łańcuta

/ 1 komentarzy / 3 zdjęć


Jedno z licznych łowisk w okolicy Łańcuta na którym warto zrealizować karpiową zasiadkę. Zbiornik liczy niecałe 4 ha lustra wody.Dno czyste, nie zarośnięte,jedynie miejscami przy brzegach sitowie.Bardzo łatwy dojazd, praktycznie nad samą wodę gdzie można bez większych przeszkód rozlokować obozowisko.W pobliżu lasy- raj dla grzybiarzy... Najlepsze zasiadki to kwiecień do czerwca później ze względu na obleganie przez plażowiczów i kąpiących w sezonie letnim zbiornik nie jest tak atrakcyjny. Uspokaja się nad wodą dopiero z nadejściem wczesnojesiennych chłodów.
Z relacji wędkarzy opiekujących się tym łowiskiem wynika , że jest ono zarybione bardzo dużą ilością karpia, amura, występują tu także ładne leszcze, sumy, szczupak.Zbiornik Rajszula - okolice Łańcuta opis łowiska:

Akwen: Staw Rajszula »
GPS: N 50o 9' 45" E 22o 20' 53"
Położenie: Województwo: Podkarpackie » Powiat: Łańcucki » Gmina: Żołynia
Właściciel: Łowisko specjalne
Regulamin połowu:połów na dwie wędki,w ciągu doby można zabrać 2 szt. łącznie-karp,szczupak,amur,sum,lin.Złowiłeś i zabierasz dwie ryby-opuszczasz łowisko.Dolny wymiar: karp 35cm,szczupak 50cm,amur 40cm.Górny wymiar: karp 60 cm, amur 70cm.Zakaz łowienia ze sprzętu pływającego,parkowania na grobli czołowej zbiornika,połowów w oznaczonej strefie łowiska. Można łowić z grobli czołowej.
W tym roku (2011) wprowadzono zasadę-innowację odnośnie połowu suma-złowisz suma powyżej 20 kg. opłata na następny sezon-gratis.
Noclegi w pobliżu: Leżajsk - meteor
Tagi łowiska:

 

4.3
Oceń
(6 głosów)

Zbiornik Rajszula - okolice Łańcuta mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

kalliberkalliber
+1
Ogólnie . Warunki dla wędkarzy nad zalewem są super . Można złowić bardzo ładne okazy . Ale regulamin jest trochę przesadzony w 2013 roku . Złowiłeś 1 rybę i masz zamiar ją zabrać ? Jesteś zobowiązany do opuszczenia łowiska . (2013-05-03 09:55)

skomentuj ten artykuł