Zbiornik retencyjny Świętokrzyska Nr 1

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć


Łowisko Świętokrzyska nr.1 jest zbiornikiem retencyjnym które zastosowanie ma głownie przeciwpożarowe oraz przeciw powodziowe. Od pięciu lat wędkuje tam , kiedy nie mam czasu pojechać gdzieś dalej na inne łowisko głownie po pracy .Pamiętam ze z roku na rok karasie rosły coraz większe lecz wiadomo łowiło się dla przyjemności i małe rybki wypuszczało się z powrotem do wody. Od zeszłego roku wody zostały udostępnione przez Władze Gdańska dla PZW Gdańsk a co za tym idzie dodatkowe opłaty i prawidłowo bo zachowanie pseudo wędkarzy jest irytujące .Nie raz widziałem jak wędkujące osoby zabierały nawet te małe karasie i upychały je do słoika. A zapytane odpowiadały bo tak , biorę zmiele i zrobię sobie kotlety .Sam razem z kilkoma znajomymi wpuściliśmy do zbiornika około 300 szt. złotych karasi , które złowiłem w leśnym stawku i przywiozłem. Wiele osób z tego co widziałem zrobiło to samo. A tacy wędkarze chyba kłusownicy nie pozwolą dorosnąć tym małym karasiom .Od pewnego czasu również pojawiły się płocie , okonie i liny dajmy im szanse . Wielu młodych dzieciaków widziałem nad zbiornikiem , kiedy to zaczynali próbować tego wspaniałego sportu jakim jest wędkarstwo, jaki dajemy im przykład .Były okresy kiedy brania były bardzo częste 2 lata temu duże i małe sztuki była niezła zabawa a obecnie nie wygląda to zadowalająco ” co złowią to biorą” porażka. Dla mnie wędkarstwo zawsze było odpoczynkiem i relaksem a co złowiłem to wypuściłem to jest moja zasada . Myślę ze od tego roku się coś zmieni kiedy PZW zacznie kontrole i wyplewi tych pseudo wędkarzy.

Pozdrawiam i zapraszam nad Zbiornik prawdziwych wędkarzy kochających ten sport.Zbiornik retencyjny Świętokrzyska Nr 1 opis łowiska:

Akwen: Zbiornik Świętokrzyska (Zbiornik Retencyjny) »
GPS: N 54o 19' 1" E 18o 34' 42"
Położenie: Województwo: Pomorskie » Powiat: Gdańsk »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Gdańsk » (zobacz porozumienia Okręg PZW Gdańsk 2022r »)
Regulamin połowu:
Noclegi w pobliżu: Gdańsk - meteor
Tagi łowiska: POMORSKIE ZALEWY, ZALEWY Okręg PZW Gdańsk

 

3
Oceń
(5 głosów)

Zbiornik retencyjny Świętokrzyska Nr 1 mapa:- opinie i komentarze

nexus111nexus111
0
hej witam ! byłem kilka razy nad tym zbiornikiem i faktycznie ryby są ,przede wszystkim karaś ,mozna go naprawdę połapać i na bata i z gruntu ,tak jak ja to tam robiłem ,faktycznie jest tak jak mówisz ,jest pełno wędkarzy zabierających wszystko jak leci do siaty ,w większości są to "emeryty " łąpiący z gruntu i do "wora".Też mam nadzieję że po przejęciu przez PZW ta sytuacja ulegnie zmianie,btw miałem niezłą przygodę nad tym zbiornikiem -prawie usmażył mnie piorun ,pozdrawiam ! (2013-04-20 21:51)
loryn222loryn222
0
Zbiornik Aktualnie zniszczony i zaniedbany przez PZW oraz całkowicie zarośnięty. Ryby które występują to płocie 5-10 cm i szczupaki 30-60cm. Karasia i innych ryb już nie ma. (2021-10-22 14:10)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy