Zbiornik wodny Szymanowice

/ 1 komentarzy

Jest zbiornikiem bardzo młodym, o powierzchni 51 ha i głębokości do 4 metrów. Po napełnieniu wodami rzeki Koprzywianki w roku 2003, zostaje wydzierżawiony Polskiemu Związkowi Wędkarskiemu. Od września 2004 systematycznie zarybiany, aby w maju 2005 być udostępnionym do wędkowania.

Malowniczo położony i przepięknie wkomponowany w krajobraz doliny, w której płynie rzeka Koprzywianka, od strony wschodniej oparty linią brzegową o las, strona zachodnia zamknięta wysokim wałem od strony wody zabezpieczona płytą betonową, pamiątka po powodzi, która nawiedziła te tereny w lipcu 2001 roku.

Dojazd do zbiornika drogą asfaltową w kierunku Szymanowic, zjeżdżając z drogi krajowej Rzeszów - Warszawa. Samochody można pozostawić na dwóch utwardzonych parkingach.

Dorybiany różnorodnymi gatunkami ryb, karpiem, karasiem złocistym, linem, jaziem, płocią, szczupakiem, a nawet pstrągiem tęczowym. W pierwszym roku użytkowania zasłynął w środowisku wędkarskim dzięki okazałym okoniom i przepięknym karasiom srebrzystym, które prawdopodobnie znalazły się w nim dzięki fali powodziowej.

Zbiornik dorabiany jest wiosną i jesienią wyłącznie rybą wymiarową. W pierwszych latach wpuszczono okazy nawet o dwucyfrowej wadze (karp, amur). Stąd spora grupa karpiarzy z całej Polski, która corocznie nas odwiedza.

Wielu wędkarzom ryby z tego zbiornika zapewniły niezapomniane wrażenia, czasami bardzo kosztowne, bowiem nieuwaga wędkującego przekładała się niejednokrotnie na utratę sprzętu wędkarskiego.

Zalew w Szymanowicach ma charakter zbiornika zamkniętego, można na nim wędkować na określonych warunkach, po wniesieniu dodatkowej składki na jego ochronę i zarybienie.

źródło: www.pzwklimontow.com.plZbiornik wodny Szymanowice opis łowiska:

Akwen: Staw Szymanowice »
GPS: N 50o 39' 19" E 21o 27' 20"
Położenie: Województwo: Świętokrzyskie » Powiat: Sandomierz » Gmina: Klimontów
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Tarnobrzeg » (zobacz porozumienia Okręg PZW Tarnobrzeg 2022r »)
Regulamin połowu:http://www.pzwklimontow.com.pl/uploads/regulations/1/regulamin_zbiornik_szymanowice.pdf
Noclegi w pobliżu: Opatów - meteor
Tagi łowiska: ŚWIĘTOKRZYSKIE STAWY, STAWY Okręg PZW Tarnobrzeg

 

4.3
Oceń
(6 głosów)

Zbiornik wodny Szymanowice mapa:- opinie i komentarze

NetvorkNetvork
0
Carp Team Szymanowice zaprasza http://www.carpteamszymanowice.ubf.pl (2009-03-04 17:17)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy