Zbiornik za laskiem w Łowiczu

/ 4 komentarzy

[p]Zbiornik "[strong]Za laskiem[/strong]" jest zbiornikiem bez dopływowym jego długość wynosi ok.500m. a szerokość 30-70m. Jest to zbiornik o dnie mulistym i piaszczystym ,którego średnia głębokość wynosi 150 cm. chociaż w niektórych miejscach woda osiąga głębokość 2,5 m. Brzegi są niskie na tyle by można było podebrać rybę ręką,chociaż będzie nam to utrudniała roślinność przybrzeżna która nie jest wysoka lecz sięga 0,5-1m w głąb wody więc w niektórych miejscach przyda nam się podbierak.Woda z małą przejrzystością do 1 m.

Aby dojechać do zbiornika zaczynając od centrum miasta czyli Placu przed katedrą należy jechać ul.Sikorskiego a następnie ul.Katarzynów. Gdy będziemy jechać ul.Katarzynów należy przejechać praktycznie przez cały lasek i gdy będziemy wyjeżdżać z lasku skręcić w lewo tuż przed mostem pod którym płynie kanał który przepływa obok zalewu czyli jechać po prostu wzdłuż niego.Dominującą rybą w zbiorniku jest zdecydowanie płoć,szczupak i okoń.Chociaż jak ktoś posiedzi w nocy często zdarza się złowić sandacza i węgorza. Po zarybieniu które miało miejsce na jesień w 2009 roku. Można złowić nawet do kilku karpi lecz niestety kroczka chociaż zdarza się tu złowić karpie do 5 kg.

Najlepsza miejscówką jest zdecydowanie brzeg który widać naprzeciwko aparatu czyli ten na zdjęciu.Jest on dobrą miejscówką ponieważ głębokość w tym miejscu bardzo gwałtownie spada wystarczy zrobić 3 kroki i jest już 200-250 cm. Dlatego warto jest nastawić się w tym miejscu na większą rybę taką jak lin,karp,karaś .
Zbiornik za laskiem w Łowiczu opis łowiska:

Akwen: Staw Łowicz-Za Laskiem »
GPS: N 52o 4' 39" E 19o 56' 17"
Położenie: Województwo: Łódzkie » Powiat: Łowicki » Gmina: Łowicz
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Skierniewice » (zobacz porozumienia Okręg PZW Skierniewice 2023r »)
Regulamin połowu:Szczupak, sandacz wym. ochronny 50cm dwie szt. łącznie na dobę

Okres ochronny dla szczupaka 01.01 do 30.04
Okres ochronny dla sandacza 01.01 do 31.05

Karp 35cm dwie sztuki na dobę
lin 30 cm
węgorz 40 cm.

Zabrania się :
1.Kąpieli
2.Używania środków pływających
3.Łamania gałęzi drzew i krzewów
4.Łowienia ryb w miejscu gdzie odbywają tarło
( Miejsce w którym ryby odbywają tarło znajduje się od razu na wjeździe od strony lasu za tabliczką z zakazami).

Użytkownik:Polski związek wędkarski koło w Łowiczu ul.Św.Floriana 1
Noclegi w pobliżu: Łowicz - meteor
Tagi łowiska: ŁÓDZKIE STAWY, STAWY Okręg PZW Skierniewice

 

3.6
Oceń
(17 głosów)

Zbiornik za laskiem w Łowiczu mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

bilu0101bilu0101
0
fajne łowisko w ciszy i spokoju ale dziś nic nie brało nieraz tak jest ale jutro coś wpadnie do siatki
(2011-06-26 10:41)
wkuboslawwkuboslaw
0
głebiej jest od strony kanału? i na której czesci
(2011-08-02 22:23)
jedrek89jedrek89
0
Bardzo często tam goszczę ale brania marne, jak już weźmie coś to mała płoć albo krąp. Jeśli ktoś może wymienić się doświadczeniem to jestem chętny wysłuchać. Czy w ogóle są tam jakieś większe ryby?
(2011-08-16 18:27)
Pablo63Pablo63
+1
Jako bywalec łowiska za Laskiem Miejskim chciałbym odnieść się do tematu wyniszczenia tego miejsca- linii brzegowej. Niedawno jeszcze teren pełen bujnej roślinności, zwierząt tam zamieszkujących tj. ptaków, nornic, zaskrońców teraz jest totalnie zdewastowany. Rośliny które maskowały wędkarza zostały wycięte, a tym samym zniszczono naturalne środowisko zamieszkujących tam stworzeń prawnie chronionych. Niegdyś zbiornik, przy którym można było przyjemnie wypocząć z wędką dzięki zieleni, stał się zbiornikiem przeciwpożarowym całkowicie pozbawionym swej naturalności. Płacimy pieniądze za czyjeś bezmyślne pomysły, kiedy to płacić (kary) powinni ci, którzy wyniszczają środowisko naturalne. Wielki wstyd panowie Zarząd. (2018-09-02 14:24)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy