Zbiornik zaporowy Mielimąka

/ 3 komentarzy / 3 zdjęć


Sztuczny zbiornik o charakterze retencyjnym powstały ze spiętrzenia rzeki Margoninka. Średnia głębokość zalewu wynosi 2 metry i tylko miejscami spada do 5 metrow głównie w okolicach tamy. Powierzchnia przy pełnym spiętrzeniu wynosi 50 ha. Woda jest tu czysta i klarowna. Na dnie znajdują się liczne zawady w postaci zatopionych krzaków i pni drzew gdzie ryby znajdują idealne kryjówki dla siebie lecz dla wędkarzy wspomniane podwodne przeszkody stanowią bardzo często nielada problem. Na nich to zastawiają całą masę przynęt i urwanych zestawów.
Wody tego akwenu zasiedlają liczne gatunki ryb a głównie okonie a także płocie, leszcze, liny, karasie i szczupaki.Kiedyś można było złowić niezłe sztuki, ale teraz o zadowalającą zdobycz naprawdę trudno. Najłatwiej złowić małą płotkę której jest naprawdę dużo i niezbyt dużego leszczyka. Jakiś czas temu zbiornik był zarybiony sandaczem i sumem, złowiono także pojedyncze sztuki karpia i węgorza ale nie ma ich zbyt wiele. Zbiornik ten administrowany jest przez PZW, a opiekunem jest margonińskie koło.Zbiornik zaporowy Mielimąka opis łowiska:

Akwen: Zbiornik Mielimąka »
GPS: N 53o 1' 5" E 17o 3' 45"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Chodzież » Gmina: Szamocin
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Piła » (zobacz porozumienia Okręg PZW Piła 2022r »)
Regulamin połowu:na zasadach PZW
Noclegi w pobliżu: Chodzież - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE ZALEWY, ZALEWY Okręg PZW Piła

 

4.2
Oceń
(5 głosów)

Zbiornik zaporowy Mielimąka mapa:- opinie i komentarze

MisterMAGisterAmatorMisterMAGisterAmator
0
Ile kosztowało by zezwolenie całosezonowe na spławik na to łowisko?? (2012-07-07 13:55)
rafalerafale
0
Zbiornik najlepsze lata ma za sobą. Złowienie szczupaka w maju czy wrześniu to już spore wydarzenie. No, ale jeśli brało się wszystko co zawisło na haku to czego oczekiwać... Wyszło jak zawsze. A zarybienie sandaczem i sumem tak płytkiej i zdominowanej niegdyś przez okonia i szczupaka wody uważam za sabotaż i marnotrawstwo związkowych pieniędzy. Kogoś jak zwykle poniosła fantazja - mogli karpiem to jeszcze zarybić... (2013-05-08 11:10)
patryk893patryk893
0
rafale karpiem również było zarybiane... w tym roku "wędkarze" łowili późną wiosną sztuki po 30-35cm no i oczywiście wszystko szło na patelnie... a z sumem masz rację, podobno już trzy razy było nim zarybiane... co ciekawe zniknął lin, którego kilka lat temu było pełno i ładne sztuki... wygląda na to że sumy nieźle się objadły linem, w tym roku jeszcze nie słyszałem żeby ktokolwiek złowił choć jednego lina
(2013-07-09 10:40)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy