Komorów

/ 4 komentarzy / 2 zdjęć


Zbiornik Komorów, nazwany od sąsiadującej z nim miejscowości, położony w powiecie świdnickim, jest doskonałym miejscem na rodzinne wypady, doskonale sprawdza się też w roli podręcznego łowiska dla pobliskich miejscowości. Odwiedzają go wędkarze ze Świdnicy, czy Wałbrzycha, gdy w tygodniu, po pracy (lub przed pracą – w przypadku pracy na zmiany), nie opłaca się jechać na bardziej odległe miejscówki.

Wybudowana w 1990 roku tama zatrzymuje wody potoku Milikówka.

Z ryb zamieszkujących zalew Komorów warto wymienić:
- szczupak, okoń,
- leszcz, płoć, karp, lin.

Z opowieści kolegów wiem, że jeszcze kilka lat temu, nie było problemem złowienie kilkukilogramowego karpia, czy metrowego szczupaka.


Drogi dojazdowe są dobre i pozwalają na bezproblemowy dojazd do zbiornika. Dołączona do artykułu mapka obrazuje możliwości dojazdu i miejscówki dla poszczególnych grup wędkarskich.

Brzegi są przyjazne do rozbicia namiotu i rozpalenia grilla.

Czasami się zastanawiam, czy nazwa zbiornika nie wzięła od KOMARÓW. Jest ich masa i dobrym pomysłem jest kupienie jakiegoś środka anty-.

Negatywnym aspektem zbiornika jest brak gospodarza, co skutkuje brakiem zarybień i ochrony zbiornika przed kłusownikami.

W chwili obecnej wiele osób korzysta z tego, że nie musi wnosić opłat, żeby łowić na tej wodzie.

W wodach Komorowa świetnie rozmnaża się szczeżuja pospolita, która jak wiadomo filtruje wodę i jest pokarmem dla ryb, ale niestety jest również utrapieniem dla spiningistów. Jest ich koszmarnie dużo. Brodząc w wodzie nie da się przejść nie nadepnąwszy na te stworzenia.

Gospodarzem łowiska jest – brak gospodarza.

Komorów opis łowiska:

Akwen: Staw Komorów »
GPS: N 50o 50' 54" E 16o 24' 35"
Położenie: Województwo: Małopolskie » Powiat: Tarnów »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Tarnów » (zobacz porozumienia Okręg PZW Tarnów 2023r »)
Noclegi w pobliżu: Świdnica - meteor
Tagi łowiska: STAWY Okręg PZW Tarnów

 

3.7
Oceń
(20 głosów)

Komorów mapa:- opinie i komentarze

wrobelek76-76wrobelek76-76
0
Witam z tego co wiem obecnie jest właściciel tego akwenu ale czy to będzie woda PZW napewno nie w tej chwili nioe wolno podobno wędkować .Piękny zbiornik i pójdzie w prywate grill imprezy plażowicze co z tym związane bajzel!Co raz mniej wody do wędkowania pozdrawiam !
(2010-05-21 21:48)
paw194paw194
0

Byłem tam pod koniec kwietnia aby rozpocząć sezon

Spotkałem tam „tubylca” zapalonego wędkarza i opowiedział mi co nieco jak w niedalekiej przyszłości wyglądał będzie ten zbiornik

Prawda jest to ze kupił to ktoś  prywatny a jego plany nie będą związane z przyciąganiem wędkarzy wręcz odwrotnie chce ściągnąć tam „grilowców” :(

Z tego co mi opowiadał tubylca to ryba która tam się jeszcze ostała ma zostać odłowiona  a „inwestor”  ma zamiar zwieźć piach aby zrobić ładniejsze plaże  :( 

Szkoda swogo czasu fajna tam była woda na wędkę :( (2010-06-30 20:45)
wrobelek76-76wrobelek76-76
0
prawdopodobnie bedzie okreg walbrzych

(2011-07-02 22:14)
adadammmadadammm
0
Temat zbiornika umarł. Ktoś wie czy warto tam jeszcze wybrać się na ryby? Zbiornik przejeło pzw Wrocław, więc podejrzewam że coś zarybiają. Ktoś może był w niedalekim czasie ? (2023-08-01 12:05)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy