Zbiornik zaporowy Witka

/ 10 komentarzy / 17 zdjęć


DOBRE WIEŚCI OD 01-01-2013 BĘDZIE MOŻNA ŁOWIĆ NA ZBIORNIKU WITKA WYŁĄCZNIE Z BRZEGU....NIESTETY Z POWODU SILNYCH OPADÓW DESZCZU A CO ZA TYM POSZŁO PRZYBRANIE WÓD, ZOSTAŁA ZMYTA TAMA NA ZBIORNIKU .!!! TAMA W ODBUDOWIE 1,5 ROKU CZASU, ZOBACZYMY JAK BĘDZIE Z ZARYBIENIEM ? !!! POZDRAWIAM ! Zbiornik powstał na potrzeby Elektrowni Turów w latach 60,powierzchnia około 300ha . Na zbiorniku w okolicy ośrodka wypoczynkowego znajduje się most pontonowy(pływający),
dobre miejsce na wiosenne połowy.Przynęta najczęściej stosowana to :pinka,biały, czerwony,kukurydza,pęczak. Od strony Borów zatopiony lasek, liczne korzenie ( na drapieżnika) . Witka położona jest w sąsiedztwie czterech wiosek i jednego małego miasteczka : od północnego zachodu Niedów i ośrodek wypoczynkowy. Następnie jadąc na wschód Bory-Wilka i tu od razu za pierwsza chata po prawej stronie jest zjazd na łowisko.Droga jest polna, dużo kolein po spływającej wodzie. Jak ostro pada nie radze, można nie wyjechać.

Jadąc dalej na wschód jest jeszcze jeden zjazd bardziej utwardzony, lecz jest on nieco dalej. Na wschodnim brzegu mamy miasteczko Zwidów, tam można połowić karpia,lina,karasia. Do tych miejscowości dojedziemy poruszając się drogą 352 od Zgorzelca w stronę Bogatyni ,i na tej właśnie drodze na wysokości Radomierzyc (CPN I RONDO) zaraz za rondem jakieś 500 m skręcamy w pierwszą lewą ulice i do samego końca, najpierw widzimy tamę potem ośrodek ( można tam spać i zjeść) za ośrodkiem dalej jak opisałem wcześniej.

Następnie jadąc dalej droga 352 i nie skręcając w pierwszą lewą za rondem, przejeżdżamy przez most. I zaraz za mostem pierwsza w lewo jest droga która dojedziemy do tamy po drugiej stronie , południowy zachód i tu mamy właśnie trzecią wioskę Reczyn. Jadąc dalej na południe przy jeziorze droga szutrową dojeżdżamy do drogi asfaltowej .W dół czyli prosto dojedziemy do Reczyna, a w lewo na wschód pojedziemy dalej i tu zaraz za laskiem w lewo skręt na przystań żeglarską KWB Turów. Jadąc prosto dojeżdżamy do ostatniej wioski Spytków i tu na skrzyżowaniu w lewo do samego końca i mamy wodę.

Można jeszcze się wypuścić dalej, na skrzyżowaniu prosto ( droga szutrowa ) i do samego końca gdzie wpływa rzeczka (rozlewiska). Po drodze są dwa lub trzy skręty oczywiście w lewo po miedzy polami, i tu też łowią karpie. Oprócz dominującej ryby wymienionej poniżej można złapać: suma, węgorza,lina,karasia,bolenia, pstrąga.Zbiornik zaporowy Witka opis łowiska:

Akwen: Zbiornik Niedów »
GPS: N 51o 2' 6" E 15o 0' 26"
Położenie: Województwo: Dolnośląskie » Powiat: Zgorzelec » Gmina: Zgorzelec
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Jelenia Góra » (zobacz porozumienia Okręg PZW Jelenia Góra 2020r »)
Regulamin połowu:PZW Jelenia Góra
w okresie od 1 listopada do 31 marca obowiązuje zakaz wędkowania z mostu pontonowego na zbiorniku Witka.
dopuszczone wędkowanie ze środków pływających z silnikiem spalinowym od 01.06
na zbiorniku dopuszcza się wędkowanie metodą trolingową .
Noclegi w pobliżu: Zgorzelec - meteor
Tagi łowiska: DOLNOŚLĄSKIE ZALEWY, ZALEWY Okręg PZW Jelenia Góra

 

4.7
Oceń
(16 głosów)

Zbiornik zaporowy Witka mapa:- opinie i komentarze

sb67sb67
0
Od wczoraj nie ma już łowiska.
(2010-08-08 10:04)
MACHULOSMACHULOS
0
witam! faktycznie wczoraj została zmyta tama na zbiorniku...
bardzo smutna wiadomość :-((((((
(2010-08-15 16:42)
bartex84bartex84
0
Było bardzo przyjemne miejsce. Po odbudowie powinno co najmiej przez dwa sezony być zamknięte podobnie jak zbiornik leśniański po remoncie zapory,  by dać się wytrzeć rybą i urosnąć ale jak pamiętam sytuację ze zbiornika leśniańskiego nie brakowało amatorów 20cm karpików czy takich samych szczupaczków dlatego też trzeba dużo pracy SSR i samych wędkarzy aby nie przechodzić koło tego obojętnie póki co dla wędkujących polecam nasz zbiornik leśniański a mam nadzieje że za kilka lat wybiorę się na witkę:)
(2010-11-24 10:18)
użytkownik46874użytkownik46874
0
Szkoda łowiska .mam sanyment do tego miejsca bo tam uczyłem się łowić rybki.Wiele gatunków złowiłem pierwszy raz w życiu właśnie na Witce.Most nie jest konieczny,przynajmniej te pały z okręgu j.gora nie będą miały okazji do wymyślania jakiś durnych zakazów (typu zakaz połowu z mostu pontonowego od 1.11 do 31.03) uderzających w schorowanych emerytów którzy mieli tam dobry dojazd,oraz wędkarzy mniej zamożnych których nie stać na zakup środka pływającego.Bo przecierz wędkarze zaopatrzeni w łodzie lub pontony a szczególnie goście na łodziach ze stanicy wędkarskiej KWB Turów  na legalu stawali sobie metr lub dwa od tegoż pomostu i nap.......li zgromadzoną na zimowisku rybę w jednym z najgłębszych miejsc w jeziorze.Zeby było śmiesznie to ci sami wędkarze zabiegeli w ZO J Gora aby taki zakaz wprowadzić.ŚWIŃSTWO PANOWIE WSTYDŹCIE SIĘ.Za komuny nie trzebabyło zakazów bo zarybienia i ochrona wód była a teraz większość pieniędzy się rozp.....la na prezesów i ich potrzeby . (2011-01-26 22:27)
torczutorczu
0
z tego co mi wiadomo od tego roku bodajże od czerwca czy też sierpnia zbiornik Witka będzie dopuszczony do łowienia
(2012-01-05 22:56)
llitwinllitwin
0
witam ja mam pytanie dotyczace odwolania zakazu w pozwoleniu PZW jest napisane ze zakaz obowiazuje do konca tego roku jak myslicie kiedy bedzie mozna zasiasc na Witce z wedka w reku? :)
(2012-07-29 16:07)
llitwinllitwin
0
Tera wracalem ze Zgorzelca i z ciekawosci zajechalem NA Witke ta a wyglada jak by by la skonczona ale jeszcze ze 3m brakuje do wysokosci sprzed powodzi barierki porozkladane NA calej dlugosci ogulnie Elektrownia skonczyla wykonalem kilka telefonow i sie dowiedzialem ze tame ma a jeszcze podniesc ponoc mieli zaczac wiosna tego roku ale z jakis przyczyn nie zaczeli i ponoc ma a zaczac wiosna przyszlego roku, take wiec wydaje mi sie ze do 2014 morzemy zapomniec o lowieniu NA tym zbiorniku niestety. (2012-07-29 19:29)
lechud08lechud08
0
łowienie na witce powróciło obecnie tama przechodzi modernizacje (2015-01-09 21:40)
JabeczkoJabeczko
0
opłaca sie jechac ? (2016-04-25 18:38)
kirysekkirysek
0
W sierpniu byłem kilka razy nad tą wodą,{ federek i spławik},brała tylko płotka i to chimerycznie,może jeszcze ta woda wróci do swojej świetności,lubiłem łowić na tym akwenie przed zerwaniem zapory,uważałem ten zbiornik za alternatywę. (2020-01-22 18:44)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy