Zbiornik zaporowy Komorów

/ 4 komentarzy / 3 zdjęć


Zbiornik zaporowy Komorów powstał na cieku odnym Milikówka. powieżchnia zbiornika wynosi około 20 ha. głębokość łowiska wacha się średnio 2-3m najgłębiej jest w rejonie zapory około 4-6m. w zbiorniku występuje płoć, okoń szczupak, sandacz, można spotkać karpia z wcześnijszych zarybień. Łowisko miało wielu włascicieli obecnie jest wodą gminną. najlepiej nad zbiornk wybrać na wiosne lub na jesien wtedy na płyciznach można popolować na szczupaka. w okresie letnim w wekendy zbiornik staje sie ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców Świdnicy i Wałbrzycha. zbiornik przez lata był intensywnie eksploatowany przez wedkarzy . Nad zbiornik można dojechac skrecając z trasy Świdnica - Wałbrzych za wioską Słotwina na skrzyżowaiu należy skręcić w prawo w kierónku wsi Komorów. Następnie po przejechaniu około 2 kilometrów skręcamy na betonowy parking przy wale . Aby dojęchać na samą wodę na prawy brzeg należy skręcic wcześniej w polną drogę ktura doprowadzi nas nad wodę tam można wygodnie postawić samochód i rozłożyć się z namiotem i wędkami. Lewy brzeg jest dość płaski i płytszy, natoniast prawy jest głebszy.Zbiornik zaporowy Komorów opis łowiska:

Akwen: Zbiornik Komorów(Zbiornik Komorowski) »
GPS: N 50o 51' 18" E 16o 24' 2"
Położenie: Województwo: Dolnośląskie » Powiat: Świdnicki » Gmina: Jaworzyna Śląska
Właściciel: Łowisko specjalne
Regulamin połowu:regulamin PZW
Noclegi w pobliżu: Świebodzice - meteor
Tagi łowiska: DOLNOŚLĄSKIE ZALEWY

 

4.3
Oceń
(12 głosów)

Zbiornik zaporowy Komorów mapa:- opinie i komentarze

u?ytkownik63149u?ytkownik63149
0
Zaporówka należy niewątpliwie do ładniej położonych w okolicy miejsc na wypoczynek . Byłaby doskonałym miejscem dla wędkarzy i ich rodzin , gdyby nie - no właśnie - brak gospodarza z prawdziwego zdarzenia. Mam nadzieję że to się zmieni , czego życzę sobie i kolegom po kiju.
(2011-02-17 12:54)
kalayaankalayaan
0
Witam.

Bylem dzis.... spuścili wode,miejscowy mowil, ze pare dni temu, ni brania, u reszty wędkarzy to samo, pozdr.
(2011-05-29 02:28)
matze151matze151
0
Witam, byłem dziś nad zalewem w Komorowie, w sumie po raz pierwszy, udało się wyciągnąć szczupaczka na gumę, bardzo ładne miejsce, z jednej strony sporo płycizny, można wejść do 40-50 metrów w głąb i spróbować np. na muchę. Odnośnie uwag to faktycznie super miejsce tylko brak gospodarza, polecam, pozdrawiam.
(2011-06-08 19:34)
Mlody001Mlody001
0
Na tym łowisku można złapać również ładne leszcze.Czasami zdarza się złapać karpia i sandacza.
Zeszłego roku jeden z wędkarzy złapał 2 sumy i 3 sandacze,jak na tą wodę dosyć duże.
Ale łapał z łodzi i miał dużo szczęścia.
(2013-06-10 20:52)

skomentuj ten artykuł