Zaloguj się do konta

Zbiornik Kołacin

Zalew na rzece Mroga. Jedyny zbiornik na tej rzece, gdzie można spiningować!
Na pozostałych zalewach na rzece Mroga - czyli: "Bogdanka", "Rochna", "Lisowice", Rogów", "Huta Józefów - Osiny" oraz "Mrożyczka - Piła" wprowadzono zakaz spiningowania. Zakaz wprowadziły miejscowe koła i zatwierdził zarząd okręgu PZW Skierniewice.
Niestety zbiornik Kołacin nie jest zarybiany od kilku lat. Figuruje w wykazie wód PZW tego okręgu ale nikt się nim nie opiekuje. Można złowić jedynie drobnego okonia, płoć lub leszczyka. Wymiarowy szczupak jest unikatem. Przyczyną może być miejscowy młyn. W okresie żniw, kiedy młyn dużo pracuje woda jest wypuszczana ze zbiornika niemal do zera!
Jeśli jednak ktoś zdecyduje się tu łowić - potrzebne będą wodery. Zbiornik jest dość płytki a brzegi mocno zabagnione i porośnięte.

Opis łowiska

Mapa

Opinie (3)

kostekmar

Wygląda ciekawie, szkoda tylko, że nikt nie chce wziąć pod opiekę tego zbiornika. Wymiary ochronne są rzeczywiście imponujące jak na rzekomy brak ryby. Władze okręgu do roboty!!!!!!!! [2009-07-31 09:16]

von_trzmielke

Wymiary imponujące - bo takie obowiązują w całym okręgu. Kiedyś ten zbiornik miał opiekuna. Był zarybiany głównie obcym gatunkiem - czyli karpiem.Teraz jest tylko ryba która wejdzie z rzeki. Ale nie ma co wchodzić bo rzekę przenicowali miejscowi elektrycy. [2009-07-31 10:01]

rafal-kreti

Czy wie ktoś, jak wygląda obecnie sytuacja na tym Łowisku? [2017-06-24 22:39]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej