Zbiornik Dziećkowice

/ 4 komentarzy / 2 zdjęć


Dziećkowice to zbiornik powstały po wyrobisku piasku podsadzkowego. Zoostał spiętrzony zaporą ziemną, napełniany jest wodami z Soły i Skawy. Jego powierzchnia to ok. 500 ha.

Część brzegów zbiornika zostało wybetonowanych.

Rybostan jest bardzo urozmaicony. Atutem są populacje dużych ryb wszelakich gatunków.
Z ryb drapieżnych są tutaj szczupaki i okonie, ale trafimy też na sandacza, węgorza czy suma.
Rybki spokojnego żeru to leszcze, karpie, amury, liny i płocie. Co ciekawe występują tu również typowo rzeczne ryby jak: jelec czy kleń.
Szczupaki i okonie najlepiej jest łowić w części wschodniego brzegu, w okolicach rybaczówki, a także na podwodnych górkach w części południowej zbiornika.

Przy zbiorniku działa wypożyczalnia łodzi.Zbiornik Dziećkowice opis łowiska:

Akwen: Zbiornik Dziećkowice »
GPS: N 50o 7' 25" E 19o 13' 57"
Położenie: Województwo: Śląskie » Powiat: Bieruńsko-Lędziński » Gmina: Imielin
Właściciel: Łowisko specjalne
Noclegi w pobliżu: Jaworzno - meteor
Tagi łowiska: ŚLĄSKIE ZALEWY

 

3.9
Oceń
(9 głosów)

Zbiornik Dziećkowice mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

adrianzukadrianzuk
0
Byłem na tym zbiorniku kilka razy, rzeczywiście Dzićkowice słyną ze szczupaka i okonia, można wypożyczyć łódeczkę i obławiać praktycznie cały zbiornik . (2009-02-27 09:48)
hauzerhauzer
0
Dziećkowice to super zbiornik. Mozna tam fajnie polowic;d trzeba tylko troche go poznac. jedynym minusem jest to ze trzeba doglądac samochód bo juz kiedys mialem bez lusterek;/ ale tak to wszystko ok :) pozdro (2009-09-11 14:03)
kecaj55kecaj55
0
Witam możecie podać jakie są opłaty na tym zbiorniku? i jeszcze jedno gdzie szukać dużych karpi ?Pozdrawiam (2012-03-11 11:43)
johan12johan12
0
witam,moje spostrzeżenia,zbiornik jest dobrze odłowiony; marne efekty w 2014 roku,zarybienia jakieś są krótka mowa ,moim zdaniem kategoryczny zakaz połowu przez środki pływające z linii brzegowej,nie chodzi tu o łodzie z wypożyczalni to tyle pozdrawiam. (2015-01-22 22:27)

skomentuj ten artykuł