Zbiornik Deszczownia

/ 5 komentarzy / 4 zdjęć


Zbiornik ten powstał w celu zapewnienia dostatecznej ilości wody dla urządzeń nawadniających ówczesnego PGR-u.
Jest to duży zbiornik zajmujący powierzchnię kilkudziesięciu ha.Przez jego środek przebiega droga łącząca dwie
miejscowości Niemstów i Lubliniec Stary.Znajduje się na terenie gminy Cieszanów.Przeż okres jego istnienia,został on na dzień dzisiejszy mocno zamulony,tak że w okresie letnim prawie całkowicie zarasta moczarką i inną roślinnością wodną.Po powstaniu zbiornika,rokrocznie zarybiano go wszelkimi dostępnymi gatunkami ryb.Szczególnie karpiem i amurem,gdzie obecnie wyrosły one do medalowych okazów,czego dowodem jest ubiegłoroczny sum o wadze 18 kg.Stanowi on również ostoję dla ptactwa wodnego różnych gatunków.Mankamentem tego zbiornika jest brak drzew na groblach,i w okresie letnim siedzi się nad nim jak na patelni w pełnym słońcu,dlatego polecam parasole przeciwsłoneczne.Dojazd autobusem PKS do obu wymienionych wyżej miejscowości,a dalej piechotą[ok.1 km].W obu tych miejscowościach znajdują się sklepy spożywcze.Najbliższy sklep wędkarski znajduje się w Lubaczowie odległym od zbiornika ok 17 km.W gminie Cieszanów istnieje motel,gdzie można przespać noc.Zbiornik jest w stanie dzikim,widać że dawno nie ingerował w niego człowiek,ponieważ znajduje się w miejscu odludnym.Na tym zbiorniku,jeżeli chodzi o okazy można spodziewać się wiele przyjemnych niespodzianek.Gospodarzem zbiornika jest PZW Okręg Przemyśl w woj.podkarpackim.Zbiornik Deszczownia opis łowiska:

Akwen: Zbiornik Lubliniec Stary-Deszczownia »
GPS: N 50o 16' 45" E 23o 3' 20"
Położenie: Województwo: Podkarpackie » Powiat: Lubaczów » Gmina: Cieszanów
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Przemyśl » (zobacz porozumienia Okręg PZW Przemyśl 2022r »)
Regulamin połowu:Regulamin PZW
Noclegi w pobliżu: Lubaczów - meteor
Tagi łowiska: ZALEWY Okręg PZW Przemyśl

 

4.6
Oceń
(17 głosów)

Zbiornik Deszczownia mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

szyku7szyku7
0
Milutko wspominam noce spędzone nad tym zbiornikiem, uwielbiałem ten zbiornik, szkoda tylko że doprowadzono go to tego stanu (mocno zrośnięty w okresie letnim). A ryba jest i to nie mała.
(2010-03-20 06:23)
kazikkazik
0

Łowiłem na tym zbiorniku wielokrotnie i był to mój jeden z ulubionych zbiorników . W porze późnego lata Łabędzie dawały przepiękne widowisko przeganiając młode . Obecnie nie jest dostępny dla mnie z powodu braku porozumienia z okręgiem przemyskim .

(2010-03-21 23:29)
siasieksiasiek
0
Zbiornik zaporowy w Lublincu to naprawde ciekawe łowisko, o bardzo ruznorodnym składzie gatunkowym. Tam mozna naprawde spodziewac sie ruznych niespodzianek:) Zbiornik obfituje z zaruwno rybym drabierzne jak i spokojnego zeru. Jet bogaty w faune i flore, gniazduje tam wile gatunkow ptactwa wodnego w gesto zarosnietym w niektorych miescach brzegu. dzieki temu ze jest tak bogato zarosniety , choc nie jest to udogodnienie dla wedkarzy doskonale warunki ma tam lin i karas. Inne gatunki ryk białych tak ze co w koncekwencji poprawia butowanie ryb drapierznych. Jedynym minusem dla mnie jest trudna dostepnosc zbiornika, ale za to to dobre wyzwanie :D (2010-12-08 12:48)
endriu1994endriu1994
0
To mój były nauczyciel WF złowił tego suma ;D
(2011-11-22 18:29)
obiwanobiwan
0
Czy miał ktoś jakieś wyniki odnośnie drapieżnika na tym zbiorniku?
Pochwalcie się wynikami. Słyszałem że kiedyś łowiono tam nawet sandacze natomiast szczupaki są na pewno, tylko czy duże? Może w tym roku tam spróbuję szczęścia, bo 7 lat temu było tak sobie. Piszcie koledzy coś więcej. Ja wówczas miałem kontakt z małymi okoniami i niewymiarowym szczupakiem ale jeden gość wówczas wyciągną z dużymi problemami mega karpia.
(2012-01-03 19:21)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy