Zaloguj się do konta

Zbiornik Tenczynopol

Wyrobisko pocegielniane o bardzo zróżnicowanym ukształtowaniu dna, głębokość w niektórych miejscach sięga nawet 14-stu metrów. Zalane wypłycenia można zlokalizować po wystających ponad wodę krzakach i drzewach. Gwałtowne załamania gruntu i pionowe ściany niewidoczne w wodzie powodują, że zbiornik jest bardzo niebezpieczny i nie nadaje się do brodzenia. Od trzech lat jest własnością Polskiego Związku Wędkarskiego i zgodnie z uchwała ZO PZW w Tarnobrzegu jest zbiornikiem o ograniczonym dostępie.

Systematycznie dorybiany różnorodnymi gatunkami ryb, jest zbiornikiem atrakcyjnym, często odwiedzanym przez wędkarzy. Karpie, karasie, liny, jazie, płocie, wzdręgi, okonie, pstrągi tęczowe gwarantują przygodę i niezapomniane wrażenia.

Do łowiska można dojechać ulicą Ossolińską lub Sandomierską, od strony drogi krajowej Rzeszów - Warszawa, ta ostatnia jest drogą wyjazdową w kierunku na Koprzywnicę. Za stacją paliw firmy Klimgaz należy skręcić w lewo w asfaltową drogę, która umożliwi dojazd do łowiska.

Wszyscy wędkarze spoza Okręgu Tarnobrzeg winni wnieść dodatkową składkę za wędkowanie na tym zbiorniku!

Informacje zaczerpnięto ze strony Koła nr 27 PZW Klimontów
www.pzwklimontow.com.pl

Opis łowiska

Mapa

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.