Zbiornik Chociszew-Lesisko

/ 7 komentarzy / 9 zdjęć


Zbiornik mały, położony wśród lasów, średnia głębokość to ok. 1,8 m. Dominująca ryba to płoć. Wiosną trafiają się niezłe liny. Miejsce ciekawe do rozgrywania towarzyskich zawodów wędkarskich. Dojście do wody z każdej strony. Miejsce na ognisko, są duże stoły i ławy. Bardzo przyjemnie.Zbiornik Chociszew-Lesisko opis łowiska:

Akwen: Zbiornik Chociszew - Lesisko »
GPS: N 51o 40' 21" E 20o 4' 43"
Położenie: Województwo: Łódzkie » Powiat: Tomaszów Mazowiecki » Gmina: Żelechlinek
Właściciel: Łowiska komercyjne
Regulamin połowu:Zgodnie z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb. Zbiornik gminny ogólnodostępny. Wójt wyraził zgodę na wędkowanie osób bez karty wędkarskiej.
Noclegi w pobliżu: Spała - meteor
Tagi łowiska: ŁÓDZKIE ZALEWY

 

4
Oceń
(20 głosów)

Zbiornik Chociszew-Lesisko mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

swiezyswiezy
0
Intrygujące łowisko ciekawi mnie jakie wyniki można zrobić na tej wodzie? (2009-01-19 23:11)
kadros38kadros38
0
Jakie jeszcze ryby tu występuja oplaca sie tam jechac czy raczej nie,w jakie ilosci ploc wystepuje i jak duza.
(2010-06-03 19:48)
adam-dudaadam-duda
0
witam czy na łowisko jest wymagana karta wędkarska? (2015-09-06 14:06)
adam-dudaadam-duda
0
witam czy na łowisko jest wymagana karta wędkarska? (2015-09-06 14:07)
slawomir66slawomir66
+1
UWAGA WAŻNA INFORMACJA. Szanowni wędkarze informuję, że wędkowanie na leśnym łowisku Chociszew - Lesisko wymaga zezwolenia na wędkowanie z Okręgu Skierniewice. Zbiornik znajduje się na rzeczce Krzemionka, która jest dopływem rzeki Rawka. Jest to Obwód Rybacki RAWKA NR 1. Są to informacje potwierdzone w Zarządzie Okręgu w Piotrkowie Tryb. Nasze dotychczasowe wędkowanie na tym łowisku było nieświadome i poparte błędną informacją z Urzędu Gminy w Żelechlinku. Okręg Skierniewicki WODY NIZINNE 1.Rzeki Rawka Nr 1 - 500 ha Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Rawka na odcinku od jej źródeł do ujścia do rzeki Bzury oraz położone na rzece zbiorniki zaporowe, Tatar Górny, Tatar Dolna w Rawie Maz, Żydomice, Kurzeszyn, Doleck, Kamion, Suliszew wraz z jej dopływami rzeki Białka, Korabiewka, Rylka, Krzemionka oraz wodami starorzeczy i innymi zbiornikami wodnymi o ciągłym dopływie lub odpływie do wód rzek j.w. (2016-03-06 21:00)
tomasz-pysklaktomasz-pysklak
0
Fajny zbiornik, czysta woda a płoć bierze hurtowo bez względu na porę jednak nie na wszystko. Pobawiłem się z zanętą i przynętą i efekty były super. Z większej ryby nic nie uderzyło i jeszcze dowiedziałem się, że zbiornik całkiem niedawno był czyszczony (osuszono go) i od nowa jest zarybiany. Można doskonalić swoje umiejętności ale z rozmów z wędkarzami na "dużą rybę" raczej nie ma co liczyć. (2016-06-12 21:29)
WuPeWuPe
0
Według mnie sprawa jest skomplikowana gdyż jak twierdzą Wody Polskie pełniącym rolę właściciela ,,administratorem” Lesiska jest gmina Żelechlinek, a sztuczny zbiornik wodny zgodnie z art. 16 ust 65 ustawy Prawo wodnezaliczany jest do urządzeń wodnych. Te z kolei niekoniecznie muszą wchodzić w skład obwodu z automatu. Przeważnie sa wyszczególnione w składowych obwodu. W przypadku Lesiska takiego wyszczególnienia nie ma. Poza tym PZW okręg Skierniewice w zezwoleniu zmienił delikatnie składowe obwodu rzeki Rawki nr 1. Uważam, że w przypadku tak ważnych umów jest to niedopuszczalne. Teoretycznie moim zdaniem PZW powinien mieć podpisaną dodatkową umowę z wójtem. Przydałby się wgląd do operatu i jasna deklaracja Wód Polskich. Zapewnienia i deklaracje ze strony PZW bez jasnych dowodów nic nie znaczą. Dywagując są więc 3 możliwości: uprawnionym do rybactwa może być tam gmina, PZW lub może być również status nieustalony. Status pobliskiej ,,Batorówki" jest jeszcze bardziej skomplikowany, gdyż łowisko to powstało w rezerwacie przyrody ,,Rawka", a po drugie zalew ten zgodnie ze znanym mi prawem nie może należeć do stowarzyszenia, czy osoby prywatnej, która dodatkowo czerpie z niego korzyści... (2019-04-09 16:27)

skomentuj ten artykuł