Zbiornik Drzewica

/ 9 komentarzy

Zbiornik Drzewica to zbiornik dla wszystkich wędkarzy, zarówno preferujących spinning, spławik i drgającą szczytówkę. Można się obłowić do bólu różnych gatunków ryb, w zbiorniku jest masa dorodnych płoci. Gatunki tej ryby dochodzą nawet do 40cm długości. Są piękne liny, leszcze, bardzo dużo wzdręg masa okoni i szczupaków. Dzięki okręgowi Piotrków tryb, wędkarze mają raj na tym zalewie. Jeżeli oni sami zadbają o ten zbiornik i nie wytargają na patelnie wszystkich ryb, a będą stosować metodę złów i wypuść, aż będzie miło powędkować na tym akwenie. Muszę tutaj nadmienić, że kłusownictwo i dzikie wędkowanie na tym zbiorniku jest szalone. Polecam wędkowanie od strony ,,Skałki" jest po prostu bajkowo. Preferowana przynęta - kukurydza i biały robak.
Prezes Koła NR11 Opoczno-Miasto.
ZAPRASZAMY!Zbiornik Drzewica opis łowiska:

Akwen: Zbiornik Drzewica »
GPS: N 51o 26' 38" E 20o 27' 14"
Położenie: Województwo: Łódzkie » Powiat: Opoczyński » Gmina: Drzewica
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Piotrków Trybunalski » (zobacz porozumienia Okręg PZW Piotrków Trybunalski 2022r »)
Noclegi w pobliżu: Opoczno - meteor
Tagi łowiska: ŁÓDZKIE ZALEWY, ZALEWY Okręg PZW Piotrków Trybunalski

 

3.6
Oceń
(42 głosów)

Zbiornik Drzewica mapa:- opinie i komentarze

u?ytkownik695u?ytkownik695
0
Aż dziw bierze że pod artykułem nie ma pozytywnych komentarzy . Według mnie to bardzo ciekawe i intrygujące łowisko . Daję piątaka. (2009-10-29 17:53)
StrzegomStrzegom
0
Mam szczegulny sentyment do tego łowisk a to dlatego ze tam stawiałem swe pierwsze kroki z wedką w reku pod okien Stryja Edwarda.To rodzinne strony mojego Ojca.Zbiornik zmienia sie szkoda ze ponizej tamy powstał tor kajakowy,mam w pamięci zajączki puszczane przez świnki w słoneczny dzien podczas żerowania i plywające dostojnie brzany.Niestety czas nie stoi w miejscu a zmiany sa nieuniknione oby na lepsze. (2010-11-07 18:05)
adrian6cadrian6c
0
Bardzo lubię łowić na tym zbiorniku miła atmosfera (niestety niekiedy piani wędkarze się awanturują ze na ich miejscu się siedzi) bardzo fajne miejsce na wędkowanie. Głównie łowię tam na pickera lub na trupka polując na sandacza i suma.
(2010-12-30 22:14)
deichkinddeichkind
0
Kolego STRZEGOM jesli to są rodzinne strony twojego ojca to powinieneś wiedzieć że tor kajakarstwa górskiego był tam zawsze. I zbiornik istnieje głownie na jego poczet.

Szkoda czegoś innego: szkoda iż postanowiono przebudować tor a niby przy okazji "pogłębić i oczyścić zbiornik".  O torze pisał nie będę ale zbiornik wykonany całkowicie "po macoszemu". Efekt: bardzo duże zarastanie. Inna kwestią jest b duży napływ "wędkarzy" - i doprowadzenie kilku gatunków do marginalnego poziomu.

H W D mięsiarzom!!! 
(2011-03-06 13:05)
pwindpwind
0
Witam wszystkich kolegów wędkarzy z okolic Drzewicy  Opoczna i tych którzy podobnie jak ja odwiedzają zbiornik zaporowy w Drzewicy
Może to co napiszę się nie spodoba ale.... myślę że, trzeba ten temat poruszyć.
Miałem kiedyś okazję niemal co wakacje przebywać po parę tygodni w Dąbrówce pod Drzewicą.
Potwierdzam woda przepiękna. Po remoncie zbiornika i napełnieniu go wodą wręczz okoniowo szczupakowe eldorado ale.....niestety nie na długo.
W pierwszym roku po napełnieniu zbiornika bywały dni, że łowiło się w okresie lipiec sierpień od 4 rano do 10 nawet 13 sztuk szczupaka w wymiarze 40-50cm. Zgodnie z zasadą złów i wypuść wszystkie trafiały zawsze do wody. Nie liczyłem dokładnie ile się łowiło w miesiąc ale myślę, że mogło to być nawet z 120 sztuk!!!.
wszystko by było pięknie i ładnie ale będąc nad wodą nie raz słyszałem od mieszkańców pytanie "macie sprzedać szczupaki?" Powiem szczerze, że na początku mnie to śmieszyło i traktowałem to jako żart jednak nie dało mi to spokoju i przy następnej okazji pociągnąłem za język gościa który pytał o szczupaki. Okazało się, że kwitnie tam proceder wśród wędkarzy kłusowników sprzedawania złowionych ryb nie ważnie od wymiaru i ilości!!!!
Aż strach pomyśleć ile tym sposobem mogło paść sztuk szczupaka okonia i innych drapieżników które jak wszyscy wiemy po napełnieniu zbiorników czy zarybieniach są zdezorientowane i atakują każdą przynętę.
No i stało się kiedy w następne wakacje odwiedziłem zalew na Drzewiczce okazało się, że będac tam 3 tygodnie miałem może 3 razy kontakt z drapieżnikiem.
Oczywiście ktoś możne powiedzieć, że to efekt ustabilizowania się łowiska, zajęcia stanowisk przez drapieżnika itd. ale ja myślę, że to efekt braku kontroli nad kłusownictwem.
dodam, ze przez wszystkie lata kiedy byłem tam nad woda ani też nie zostałem skontrolowany przez społeczna straż rybacka ani też inny organ odpowiedzialny za kontrole i ochronę wód

Pozdrawiam Piotr
(2011-08-26 23:45)
zirbiszirbis
0
Rzeczywiście kłusownictwo jest ogromne - wręcz oficjalne. Sam widziałem na początku (wejściu) zbiornika jak były bez skrępowania sprawdzane sieci , inni rwali przypony o zastawione "Żaki" itp. - ZGROZA!!!!!!!! (2012-08-12 13:28)
pbednarczykpbednarczyk
0
Zbiornik wspanialy. W zeszlym roku troszke tam spedzilem czasu, tylko szkoda ze klusoli tyle i nikt z tym nic nie robi. Osobiscie wciaglem siatke ok 5 m byla pusta chyba dopiero co zastawiona.Bylem juz w tym roku klusoli ne bylo ale byly wydry.Mam tylko nadzieje ze w tym roku ktos zrobi cos z klusolami ,bo niedlugo wogole ryb tam nie bedzie (2013-03-22 18:57)
figeur90figeur90
0
Zbiornik z potencjałem lecz nie wiadomo czy to z winy zarządu koła czy przyzwolena społeczeństwa na wszechobecne kłusownictwo(zero kontroli i reakcji) niedługo stanie się on jedynie kąpieliskiem (także nie najlepszym). W górze rzeki ryb już nie ma(z moich obserwacji wynika że w ciągu 15 lat WYGINĘŁO CO NAJMNIEJ 6 GATUNKÓW RYB!!!!), teraz pora na zalew... Obyśmy tego nie doczekali (2014-05-08 11:29)
SithSith
0
Jakie warunki i połowy w Zb. Drzewica? Poszukuję wiosennego łowiska wzdręgowego na spinning, warto się tam wybrać? (2016-12-03 12:11)

skomentuj ten artykuł