Zbiornika Podkowa

/ 3 komentarzy

Zbiornik powstał na terenie starej kopalni kamienia w gminie Pińczów. Świętokrzyskie i okolice całe kamieniem stoi i sporo u nas podobnych łowisk wędkarskich ale to jest najciekawsze.Wewnętrzną część Podkowy porasta niewielki lasek. Dojechać można samochodem z drogi Gacki-Bogucice a potem drogą kopalnianą do samej wody.
Jak w podobnych wyrobiskach na dnie zalega masa głazów i kamieni które przyczyniają się do częstej utraty ryby i zestawów ale żeby było trudniej, spora część wody na Gackach jest porośnięta długim wywłócznikiem kłosowym. Jest to dość twarda roślina wodna dorastająca do metra wysokości a polubiła płytszą część zbiornika. Woda wyjątkowo czysta o zabarwieniu wapiennym bez dojść, ujść i ścieków.Zbiornika Podkowa opis łowiska:

Akwen: Staw Gacki »
GPS: N 50o 27' 36" E 20o 35' 22"
Położenie: Województwo: Świętokrzyskie » Powiat: Pińczów » Gmina: Pińczów
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Kielce » (zobacz porozumienia Okręg PZW Kielce 2024r »)
Regulamin połowu:Regulamin według PZW.
Noclegi w pobliżu: Pińczów - meteor
Tagi łowiska: ŚWIĘTOKRZYSKIE STAWY, STAWY Okręg PZW Kielce

 

3
Oceń
(2 głosów)

Zbiornika Podkowa mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

pypecpypec
0
Witam wszystkich kolegów którzy lubują się w dyscyplinie połowu suma. Drodzy koledzy zapraszam w tym sezonie 2013 to połowu suma na naszym zbiorniku "Podkowa" należący do koła Nr.8 Gacki. Na naszym zbiorniku występują duże okazy tego gatunku w dużych ilościach co powoduje ciężkie utrzymanie się i rozwiniecie innych gatunków ryb. Zarząd naszego koła postanowił iż w tym roku zostanie przeprowadzony" odłów kontrolowany" suma gdyż szkody które wyrządza są zbyt wielkie.Jak wszyscy wiemy sum należy do gatunku ryb drapieżnych wiec coroczne zarybianie zbiornika kroczkiem karpia i innymi gatunkami mija sie z celem. Na chwile obecną w jakimś stopniu zapanowaliśmy nad jednym drapieżnikiem (kłusownikami ) to teraz problem suma. Który przy masie 20kg w góre.... potrzebuje odpowiednią ilość pokarmu najczęściej są to róże gatunki ryb o masie nawet powyżej 2kg. Wiec zapraszamy wszystkich z naszego okręgu i kół z porozumienia kolegów którzy lubują się w tej dyscyplinie połowu tego gatunku ryb.(Sum) A może padnie jakiś rekord !!! Pozdrawiam Marcin K. (2013-02-18 03:15)
BADURAKBADURAK
0
witam kolegów wędkarzy! Na zbiorniku Podkowa wędkuję już od kilkunastu lat. Łowisko jest piękne ale i trudne. Występuje duża populacja różnych gatunków ryb. Jako członek zarządu koła informuje że przymierzamy się do odłowu kontrolnego suma jednakże nie podjęliśmy w tej sprawie jeszcze kroków związanych ze stroną techniczną tego przedsięwzięcia. (2013-03-15 15:12)
arkadiusz-walasarkadiusz-walas
0
Witam chce sie tam wybrac za sumem w sobote czy jest jakis regulamin można urżywac srodków pływajacych z silnikami spalinowymi do wedkowania itp bo znaleść regulaminu na tym akwenie a wiem ze taki jest. (2017-07-11 12:49)

skomentuj ten artykuł