Zaloguj się do konta

Zbornik Gacki

Akwen Gacki, to pozostałość po dawnym kamieniołomie. W jego skład wchodzą trzy zbiorniki- PODKOWA, POMPA oraz GRABOWIEC. Łączna powierzchnia akwenu to ok.25 ha. Głębokość oscyluje w granicach od 1 m do 18 m. Charakteryzuje go brak dopływów oraz bujna roślinność porastająca dno dywanowo.

Zbiornik można poznać z dalszej odległości po charakterystycznym kształcie podkowy. Akwen ma dosyć duża głębokość, brakuje tu dopływów oraz uciążliwych mielizn. Minus jest taki, że nie ma też zatoczek. Dobra wiadomość jest jednak taka, że koło gospodarujące akwenem stara się je systematycznie zarybiać, więc nie ma problemu z rybami. Możemy tu spotkać amury, karpie, liny, tołpygi, a nawet jesiotry! To idealne miejsce i do wędkowania, i do wypoczynku ze względu na malownicze krajobrazy. Polecam!

Opis łowiska

 • Akwen: Staw Gacki
 • GPS: N 50o 27' 34" E 20o 35' 19"
 • Położenie: Województwo: Świętokrzyskie Powiat: Pińczów Gmina: Pińczów
 • Właściciel: Okręgi / Woda PZW Okręg PZW Kielce (zobacz porozumienia Okręg PZW Kielce 2022r »)
 • Ryby: Karp» Lin» Szczupak»
 • Regulamin: Zbiorniki udostępnione są do wędkowania na zasadach APR z wyłączeniem wędkowania ze środków pływających. ZASADY KORZYSTANIA ZE ZBIORNIKÓW WODNYCH „GÓRY’’ ADMINISTROWANE PRZEZ KOŁO NR-8 PZW W GACKACH.

  1/ Zbiorniki wodne w ilości 3szt. udostępnione są do wędkowania na ogólnych zasadach obowiązujących w PZW z możliwością wprowadzenia okresowych ograniczeń połowów.
  2/ Do akwenów wraz z przyległymi terenami mają zastosowanie przepisy dotyczące kotliny „NADNIDZIAŃSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO’’
  3/ Zabrani się używania środków pływających.
  4/ W okresie letnim , w dni wolne od pracy i święta obowiązuje nakaz parkowania pojazdów tylko w miejscach do tego wyznaczonych.
  5/ W pozostałych okresach dopuszcza się parkowanie w odległości nie mniejszej niż -15m od linii brzegowej zbiorników.
  6/ Palenie niewielkich ognisk może odbywac się tylko w miejscach do tego przygotowanych.
  7/ Handel obwoźny dozwolony jest za zgodą zarządu koła.
  8/ Obowiązuje bezwzględny zakaz zaśmiecania. Śmieci należy składac tylko w miejscach do tego przeznaczonych.
  9/ Zabrania się mycia samochodów oraz uzupełniania opryskiwaczy ciągnikowych dla celów ochrony roślin uprawnych.

  OSTRZEŻENIE!!!

  1/ W związku ze znaczną głębokością zbiorników wodnych nawet w bezpośrednim sąsiedztwie brzegów, możliwością wydostania się siarkowodoru z dna zbiorników jak również niskich temperatur dolnych partii wody kąpiel może zakończyc się tragicznie.
  2/ Kto narusza wymienione zasady podlega karze grzywny od-500zł albo karze nagany[art.54 kodeksu wykroczeń].Egzekwowanie zasad należy do ustawowo powołanych organów na wniosek gospodarza obiektu.

Mapa

Opinie (1)

polu

witam.Ludzie jak jest z rybami w tych zbiornikach?Chodzi mi głównie o karpie i amury? Miejscowi wedkarze mowia ze sa duze okazy ale trudne do złapania.... [2010-04-18 12:01]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej