Zbornik Wodny Skrzypiów

/ 1 komentarzy / 13 zdjęćZbiornik wodny w Skrzypiowie - to nierozległy akwen znajdujący się na obrzeżach wsi Skrzypiów położonej na południe od Pińczowa. Jako jedyny w naszym regionie powstał samoistnie, prawdopodobnie z rozlewisk rzeki Nidy. Powierzchnia lustra wody szacuje się na 8,9 ha. Zbiornik ten jest porośnięty gęstą roślinnością. Dominuje grążel żółty oraz grzybień biały. Często kusi pobliskich wędkarzy korzystnym położeniem, gdyż znajduje się nieopodal ogródków działkowych oraz swoim urokliwym wyglądem.

Charakterystyczny mostek, dzięki któremu można się poruszać pomiędzy przeciwległymi brzegami zbiornika był niegdyś miejscem, przez który przebiegały tory kolejowe. Korzystała z nich sławna w regionie „Ciuchcia Pondzie”. Teren ten nadaje się doskonale do wędkowania. Występujące w tym akwenie ryby to: amur, krąp, okoń, sum, jaź, leszcz, płoć, szczupak, wzdręga, lin, karaś, sandacz, karp oraz kleń. W roku 2008 koło PZW Pińczów wody te zarybiło następującymi gatunkami ryb: szczupak -165 kg, lin -40 kg, karp -125 kg, sum -5 kg), jaź -30 kg, szczupak „narybek” -9.000 szt., kleń -2,5 tys. szt.Natomiast na wiosnę 2009 roku: szczupak „narybek” -10.000 szt. Regularne zarybianie tego zbiornika przyczyniło się do poprawy statystyk połowów wędkarskich. Z tego bardzo pobieżnego przeglądu widać, że rozlewisko to jest godne uwagi naszych wędkarzy.

Zbornik Wodny Skrzypiów opis łowiska:

Akwen: Staw Skrzypiów »
GPS: N 50o 30' 32" E 20o 31' 6"
Położenie: Województwo: Świętokrzyskie » Powiat: Pińczów » Gmina: Pińczów
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Kielce » (zobacz porozumienia Okręg PZW Kielce 2022r »)
Noclegi w pobliżu: Pińczów - meteor
Tagi łowiska: ŚWIĘTOKRZYSKIE STAWY, STAWY Okręg PZW Kielce

 

4.4
Oceń
(17 głosów)

Zbornik Wodny Skrzypiów mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

stanley584stanley584
0
Miejsce dość ciekawe. Jeżeli akwen porośnięty jest roślinnością wodną, to stanowi bardzo dobre warunki do rozrodu ryb. Gorzej będzie z połowem na wędkę dużych ryb, gdyż te po zacięciu natychmiast odjeżdżają w kierunku zarośli, a tam wiadomo - tylko rwać zestaw. Gdy miejsce jest odsłonięte i odwiedzane przez ludzi / ogrody działkowe / nie będzie narażone na działania kłusowników. (2009-07-18 19:34)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy