Zaloguj się do konta

Zofiówka

Zbiornik Zofiówka to spokojne i urokliwe miejsce , przyjazne dla wprawionych wędkarzy,oraz osób zaczynających swoją przygodę z wędką.Praktycznie z powodzeniem można stosować metody:spławik ,wszystkie odmiany gruntu i spinning.Coraz częściej zaglądają tu rasowi karpiarze i mają się czym pochwalić (galeria).

Łowiskiem opiekują się dwa Koła "Kleń" i "Lutomiersk" , a głównym zarządcą jest Krzysztof Siwiec , kontakt :e-mail pzwklen@interia.pl

Jest to miejsce w którym można wypoczywać całą rodziną jak i samemu,w spokoju i ciszy na świeżym powietrzu w sąsiedztwie lasu.

Łowisko stanowią dwa akweny o powierzchni 15 hektarów lustra wody.Pierwszy jest większy na którym z powodzeniem można rozgrywać zawody wędkarskie na ok 45 osób, Drugi staw jest mniejszy rzadziej oblegany skrywa ładne sztuki karasia pospolitego pow.1kg oraz trafiają się sandacze pow 3kg. Linia brzegowa jest zróżnicowana częściowo porośnięta trzciną, w której są przygotowane stanowiska.

Głębokość pierwszego stawu waha się od 2m w początkowej jego części,do 1m w okolicach wyspy,na której gniazdują ptaki.Te wypłycenia chętnie odwiedzają amury, w słoneczny dzień można zauważyć "metrowe uboty". Drugi staw jest nieco płytszy jego średnia głębokość to ok 1,5 m. 

Zbiorniki regularnie są zarybiane: karpiem, amurem,karasiem złocistym,linem, jaziem, szczupakiem, sandaczem i węgorzem.
Część wędkarzy nie wierzyła w obecność węgorza ,na szczęście na nocnych zawodach jeden został złowiony.Aby wędkować na łowisku należy zakupić zezwolenie,które jest ważne wraz z opłaconą składką PZW na dany rok.Wysokość wkładki na ten sezon wynosi dla członków w/w Kół 200 zł. dla pozostałych 300 zł.kwoty wydają się niemałe jednak jak wziąć pod uwagę możliwość łowienia przez cały rok niedaleko domu (np.od Pabianic ok 25km) to inaczej to wygląda.

Opłaty można dokonać np. 

Pabianice: ul Traugutta 2 - siedziba Koła Kleń(w środy od 17-18.30).

Lutomiersk:ul Kilińskiego 47 -sklep. 

        


Regulamin łowiska (tutaj)

Opis przygotowany przez mar-gry i zwir73

Opis łowiska

Mapa

Czytaj więcej